[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie

Moderatorzy: remiq, Sony, CYRULIK, gurszczak, Roxon40

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Postprzez jocker0705 » 20 lutego 2018, o 13:55

myszazwc napisał(a):Klamkę trzymasz w pozycji otwartej i kręcisz do momentu jak wspomniałeś
Nie mogę w żaden sposób wyciągnąć zamka :/ ogólnie odkąd kupiłem samochód to kluczykiem nie mogłem przekręcić zamka ale jakoś mi to nie przeszkadzało. I może przez to ze coś tam jest zapieczone nie mogę go wyciągnąć :/

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
jocker0705
Forumowicz

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.9 TDI

Postprzez myszazwc » 20 lutego 2018, o 14:21

Tam za bardzo nie ma co się zapiec
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
myszazwc
Sponsor

Car: Seat toledo 1M
Engine: 1.6 16v AUS

Postprzez jocker0705 » 20 lutego 2018, o 17:04

myszazwc napisał(a):Tam za bardzo nie ma co się zapiec
Jutro będę próbował znów :) bo teraz próbuje jakoś tapicerkę włożyć do Tolka

jocker0705
Forumowicz

Postprzez Daniel_1995 » 17 maja 2018, o 13:24

witam, kolejny problem dotyczący centralnego zamka, otóż w tylnych drzwiach przestał on działać, nie można otworzyć drzwi zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz drzwi niestety cały czas pozostają zamknięte i zaryglowane. Nie słyszę pracy silniczka zamka. Rozebrałem boczek drzwi, do zamka idzie 6 przewodów jednak nie wiem który jest od czego. Próbowałem pociągnąć cięgno które wychodzi z zamka jednak cały czas się cofa jakby było na sprężynie. jakieś pomysły?
Daniel_1995
Świeżak

Car: 1M
Engine: 1.6 8V AKL

Postprzez jocker0705 » 20 maja 2018, o 08:25

Ja u siebie miałem podobnie w tamtą zimę. Tylne lewe drzwi mi tak stanęły. Wkoncu w akcie desperacji chciałem je wyciąć bo znalazłem w kolorze drugie tanie. Pojechałem w Lublinie do elektromechanika. Rozebral jakoś boczek. Na tył wziął akumulator i na zwarcie przewodami otworzył jakoś zamek. Pytałem się jak dokladnie to zrobił,jedyne co się dowiedziałem to jego tajniki sztuki i tyle . Jak jesteś gdzieś z okolic to mogę dać Ci namiary na niego

jocker0705
Forumowicz

Postprzez Daniel_1995 » 22 maja 2018, o 01:55

Otóż problem rozwiązałem tak. Znalazłem schemat elektryczny zamka, z owych 6 przewodów 2 idą na silnik centralnego zamka fioletowy i niebieski, po rozcięciu przewodów, pomiar dotyczył napięć i sygnałów pojawiających się na przewodach, otóż okazało się że napięcie podawane na silnik podczas otwierania jest prawidłowe i silnik powinien działać, jednak po zmierzeniu rezystancji pomiędzy 2 przewodami od silnika która wynosiła ok 6 Kohm stwierdziłem że prawdopodobnie problem leży po stronie silniczka a raczej jego szczotek gdyż rezystancja powinna wynosić dużo mniej. Z ciekawości podłączyłem zasilacz laboratoryjny zamiast akumulatora i stopniowo zwiększałem napięcie od 14 do ok 16,5 V cały czas próbując otworzyć drzwi auta z pilota, za którymś razem załapało przy 16,5 V. Wniosek na mój rozum - szczotki silnika zużywają się lub zawieszają przez co przez silnik nie płynie dość wystarczający prąd aby obrócić silniczkiem i drzwi pozostają zaryglowane. Dodam jeszcze, że naładowałem akumulator do pełna i jak na razie wszystko działa jednak sądzę że przy niskim napięciu może być problem.
Daniel_1995
Świeżak

Car: 1M
Engine: 1.6 8V AKL

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka