Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[ALL] Zaparowane szyby

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[ALL] Zaparowane szyby

Post autor: DENEBO »

Może masz przeciek z instalacji grzania wewnątrz auta ?? Poza tym wnosimy śnieg i blotko na butach do wewnątrz no i paruje :-/
Jeszcze jedno, w takich mrozach jeżdźąc autem np. kilka osób wewnątrz wydychamy (właściwie parę wodną ) i poprzez dużą różnicę temperatur wszystko paruje!
aaa no i po dłuższej jeździe konieczne wietrzymy auto po zakończonej jeździe. Dla czego ? Ano dla tego że na szybach nie zostanie para i nie zamarznie :->
Zresztą, warto od czasu do czasu wytrzeć szyby suchą szmatką i będzie git... :roll:
Ja nie mam z tym problemu :-D :-D :-D

Pozdro
Ostatnio zmieniony 08 lut 2011, 00:02 przez Sensis [Crawler], łącznie zmieniany 1 raz.
ap05

[ALL] Zaparowane szyby

Post autor: ap05 »

paruje bo wnętrze jest zawilgocone. W zimę warto po zatrzymaniu zostawic na chwilę uchylone drzwi i raz na jakiś czas zebrac papierowym ręcznikiem parę z szyb.
Awatar użytkownika
ojdan
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 03 lip 2008, 18:41

[ALL] Zaparowane szyby

Post autor: ojdan »

Napisz co wiecej o tym przecieku a najlepiej jak to naprawic bo to zapewne to

Tak mi sie wydaje ze ten problem pojhawil sie jak po tym jak zle zamontowalem uszczelke od filtra pylkowego i poleciala woda do srodka i on chyba jakos leciala przy dmuchawie z reszta jak bylem na serwisie z klima to gosciu cos mowil ze przeslona co jest w dmuchawie stoi po srodku i nie bedzie chlodzilo pelna para.
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[ALL] Zaparowane szyby

Post autor: DENEBO »

ap05 pisze:paruje bo wnętrze jest zawilgocone. W zimę warto po zatrzymaniu zostawic na chwilę uchylone drzwi i raz na jakiś czas zebrac papierowym ręcznikiem parę z szyb.


Dokładnie o tym pisałem !!! :-) Czyli nasze opinie się pokrywają :-P
ADIWWL

[ALL] Zaparowane szyby

Post autor: ADIWWL »

Jeżeli masz sucho pod wycieraczkami na dywanikach może tez być brudny filtr kabinowy i wtedy parują szyby
Awatar użytkownika
ojdan
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 03 lip 2008, 18:41

[ALL] Zaparowane szyby

Post autor: ojdan »

Wiem o tym filtrze ale niedawno go wymienialem no ale w sumie pozniej on zalal sie woda jak byla zle zalozona uszczelka.

Wymienie go na dniach bo to w sumie zaden koszt.
Awatar użytkownika
Pedritos
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 08 lip 2008, 20:05

[ALL] Zaparowane szyby

Post autor: Pedritos »

Ja osobiście na zimę wywalam całkowicie filtr pyłkowy!
Raz, że zimą w naszym kraju raczej nic nie pyli...
Dwa, że nie powoduję zbędnego ograniczenia dopływu powietrza z zewnątrz do kabiny...

Dam przykład

spróbujcie w lecie zamknąć obieg powietrza wewnątrz kabiny i jeździć trochę dłużej bez względu na włączoną klimę czy bez. Szyby po pewnym czasie /jak się przekonacie całkiem niedługim/ wam i tak zaparują. Jest to związane z tym, że ciało człowieka zarówno przez oddech jak i przez skórę wydala parę wodną. Im więcej ludzi w kabinie, tym więcej pary wodnej z nich się "wydostaje" i tym szybciej parują szyby. Najlepiej jest to widoczne w czasie deszczu - gdy jest duża różnica temperatur pomiędzy wnętrzem kabiny a otoczeniem.

Podobnie jest w zimie, dlatego warto jest wówczas zadbać o duży dopływ powietrza z poza kabiny, powietrza zawierającego mniej wilgoci...
Filtr pyłkowy /zwykły czy węglowy/ w pewnym stopniu ogranicza nam dopływ tego "świeżego" powietrza.

Teraz zadajmy sobie pytanie.
Do czego służy filtr pyłkowy?

Jak sama nazwa wskazuje - służy do filtrowania pyłków /i innych zanieczyszczeń natury fizycznej/...
/podobnie jak chlebak służy (jak sama nazwa wskazuje) do noszenia granatów/ ;-)

Zimą w naszych warunkach klimatycznych "ciężko" jest natknąć się na pyłki, że o latających owadach nie wspomnę...

Dlatego przez przynajmniej 4 /słownie cztery/ miechy możemy latać po drogach zupełnie "nago" <zygi> bez filtra pyłkowego, co znacznie poprawi nam komfort jazdy jeśli chodzi o parowanie szyb...

Jeśli się mylę to proszę o rozsądną negację...
PAMIĘTAJ O INNYCH!!!
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Jak wskazówka od temperatury się nie spionuje - NIE BUTUJ,
Jak butowałeś to od razu NIE GAŚ
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[ALL] Zaparowane szyby

Post autor: Tomek »

Na sam początek to trzeba dobrze umyć szyby jakimś detergentem.
Thomas_mobil
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 20 cze 2008, 09:22
Auto: Audi A6
Model: 2.4 V6 170 KM
Skąd?: Bydgoszcz
Kontakt:

[ALL] Zaparowane szyby

Post autor: Thomas_mobil »

Kolega Pedritos ma może i rację,ale ja akurat mam przyjemność mieszkać
w centrum miasta i o tej porze roku pali się w piecach ,przy takiej ilości
fruwającej sadzy we wnętrzu naszego autka robi się nie ciekawie zwłaszcza
przy jasnej tapicerce .Oczywiście nie od razu, ale po 2-3ech miesiącach?
Miałem golfika 2 nie miał filtra sprzątanie tego cholerstwa nie należy do przyjemności.
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[ALL] Zaparowane szyby

Post autor: DENEBO »

Thomas_mobil pisze:Kolega Pedritos ma może i rację,ale ja akurat mam przyjemność mieszkać
w centrum miasta i o tej porze roku pali się w piecach ,przy takiej ilości
fruwającej sadzy we wnętrzu naszego autka robi się nie ciekawie zwłaszcza
przy jasnej tapicerce .Oczywiście nie od razu, ale po 2-3ech miesiącach?
Miałem golfika 2 nie miał filtra sprzątanie tego cholerstwa nie należy do przyjemności.


Powiem krótko ;-) Ile ludzi tyle opinii 8-) Fakt faktem szyby parują i tyle... :-/
ODPOWIEDZ