Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1L] Montaż przednich halogenów

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

[1L] Montaż przednich halogenów

Post autor: Bonbini »

Witam, chciałbym się dowiedzieć czegoś o elektryce do halogenów w 1L. Mam zamiar zamontować je u siebie, widziałem, że mam podprowadzoną elektrykę do lamp, kable z kostkami na końcu. Pytanie: Jak odnaleźć te kable w gąszczu przy bezpiecznikach? Czy potrzebny jest nowy przekaźnik do tych dodatkowych świateł? Czy włącznik świateł przeciwmgłowych mogę zrobić niezależnie od włącznika pozostałych świateł i umiejscowić go sobie obok w miejscu zaślepki po lewej stronie zegarów?Czy światła przeciwmgłowe przednie i tylne są jakoś sprzężone ze sobą (mają zapalać się wszystkie razem?)? Dziękuję z góry za pomoc :-D
Awatar użytkownika
szparagb
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:55

[1L] Montaż przednich halogenów

Post autor: szparagb »

Co do włącznika świateł to u mnie właśnie jest tam, gdzie masz zamiar go zamontować (po lewej stronie zegarów nad regulacją wysokości świateł mijania). Przednie i tylne światła zapalają się oddzielnie (najpierw przednie, potem dodatkowo tylne) uruchamiane przełącznikiem dwu-pozycyjnym i świecą tylko przy włączonych światłach mijania. Co do kabli, przekaźników to musiałbym je u siebie znaleźć, wtedy mógłbym coś jeszcze doradzić.
misqamorki

[1L] Montaż przednich halogenów

Post autor: misqamorki »

witam. :-) ponawiam pytanie co do zamontowania halogenów,
a dokładniej chodzi mi o przekaźnik, jak to podłączyć żeby to wszystko działało, wtyczki w zderzaku są i jakieś przewody i co dalej?? pomocy!!! ;-)
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

[1L] Montaż przednich halogenów

Post autor: Bonbini »

misqamorki, bierz schemat instalacji i do dzieła - ja też sam to zrobię niebawem :-)
misqamorki

[1L] Montaż przednich halogenów

Post autor: misqamorki »

a macie może ren schemat??
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

[1L] Montaż przednich halogenów

Post autor: Bonbini »

misqamorki, mamy :-P
misqamorki

[1L] Montaż przednich halogenów

Post autor: misqamorki »

bardzo byłbym wdzięczny za opublikowanie :-)
Awatar użytkownika
toledziak95
Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:25

[1L] Montaż przednich halogenów

Post autor: toledziak95 »

Montowałem bez przekaźnika, włącznik to wytrzymuje bez żadnego problemu. Wtyczki które są, można całkiem pominąć, instalacja kończy się w bardzo powalonym momencie.
misqamorki

[1L] Montaż przednich halogenów

Post autor: misqamorki »

chciałem podłączyć te halogeny na oryginalnych przewodach ;-)
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

[1L] Montaż przednich halogenów

Post autor: Bonbini »

toledziak95, instalacja kończy się wtyczką z 3 bolcami - that's all :-)
ODPOWIEDZ