[1M] Włącznik świateł awaryjnych

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Włącznik świateł awaryjnych

Post autor: siwy_a1 »

kudlatek mi latem trochę się nudziło ;-) i u mojego ojca w 1L rozebrałem przełącznik zespolony dosłownie na części pierwsze :-D Włącznika awaryjnych nie dało się wcisnąć, bo podgięła się tam blaszka stykowa. Ogólnie da się to naprawić, ale zabawy jest tyle, że polecam kupić używkę za jakieś 70-80 zł ;-) Ja grzebałem się z tym ponad pół dnia,a i tak nie śmigało jak nówka :-P
siwy_a1
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[1M] Włącznik świateł awaryjnych

Post autor: rysiekkk1 »

siwy_a1 , ale jest satysfakcja gdy się samemu coś zreperuje :-) U mnie nie ma podświetlenia włącznika awaryjnych gdy jest wyłączony, jak włączę awaryjne to mruga ale gdy jest wyłączony to nie świeci, w nocy nie widać go wcale. Jest tam jakaś żarówka, która go podświetla (oprócz taj, która miga) czy w czymś innym tkwi problem?
Gizmo
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 18 lut 2010, 08:39

[1M] Włącznik świateł awaryjnych

Post autor: Gizmo »

rysiekkk1 pisze:U mnie nie ma podświetlenia włącznika awaryjnych gdy jest wyłączony, jak włączę awaryjne to mruga ale gdy jest wyłączony to nie świeci, w nocy nie widać go wcale. Jest tam jakaś żarówka, która go podświetla (oprócz taj, która miga) czy w czymś innym tkwi problem?

u mnie było to samo, drażnił mnie brak światełka
nie ma tam drugiej żarówki, jedna dioda LED pełni dwie funkcje, podświetla i mruga ( w tym momencie się dopala), szukałem po przewodach pół dnia i nic, brak zasilania na nóżce podświetlenia stałego, ja podciągnąłem zasilanie od włącznika tylnej szyby, jest tuż obok i tam "+" jest cały czas, mała przeróbka i "trójkącik" świeci od razu po przekręceniu kluczyka, może nie tak powinno być, ale wynik końcowy został osiągnięty. przy zasilaniu tylnej szyby kabelek jest chyba fioletowy, ale to trzeba sprawdzić, dopiąć się w kabelek tu i tu i będzie działać.
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[1M] Włącznik świateł awaryjnych

Post autor: rysiekkk1 »

Gizmo , dzięki za info, powiedz mi jeszcze, jak się te włączniki wyciąga? wystarczy podważyć na siłę?
Pawcio3city
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 27 lip 2010, 10:04

[1M] Włącznik świateł awaryjnych

Post autor: Pawcio3city »

Po prostu ciągniesz ;-)
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[1M] Włącznik świateł awaryjnych

Post autor: rysiekkk1 »

Dzięki, postaram się to zrobić samemu, choć elektryk ze mnie żaden, ale jak nie będzie za dużo kabelków to może dam radę :-)
Gizmo
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 18 lut 2010, 08:39

[1M] Włącznik świateł awaryjnych

Post autor: Gizmo »

tak, wyciąga się ot tak poprostu, delikatnie że ale "na siłę", najlepiej wyciągnąć zaślepkę i palcem wypchnąć kolejne ;)
kudlatek
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 04 lis 2009, 20:11

[1M] Włącznik świateł awaryjnych

Post autor: kudlatek »

siwy_a1 pisze:kudlatek mi latem trochę się nudziło ;-) i u mojego ojca w 1L rozebrałem przełącznik zespolony dosłownie na części pierwsze :-D Włącznika awaryjnych nie dało się wcisnąć, bo podgięła się tam blaszka stykowa. Ogólnie da się to naprawić, ale zabawy jest tyle, że polecam kupić używkę za jakieś 70-80 zł ;-) Ja grzebałem się z tym ponad pół dnia,a i tak nie śmigało jak nówka :-P
no już zamówiłem jakaś używkę za 20 zł będę wymieniał , postaram się to udokumentować może się komuś przyda , ale i tak pewnie nie omieszkam zrobić sekcie zwłok starego zepsutego włącznika , a może cos się da zrobić zobaczymy,, u mnie w tej chwili jest tak, jak włączę awaryjne, to działa jedna strona , a druga jak załączę manetkę w duł, włącznik awaryjnych też nie świeci..
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Włącznik świateł awaryjnych

Post autor: siwy_a1 »

rysiekkk1 u mnie tak było kiedy wstawiłem włącznik od Skody Octavii ;-) bo nówka kosztował jakieś 24 PLN :-D Tam konstrukcja jest odrobinę inna i trzeba odpowiednio przelutować diodę, plus dołożyć właśnie zasilanie stałe. Teraz nie chce mi się szukać skąd je doprowadzić w obrębie włącznika, więc zabiorę się za to na wiosnę ;-)
siwy_a1
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7071
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Włącznik świateł awaryjnych

Post autor: Sony »

Panowie siadł mi wczoraj przekaźnik, awaryjnych brak, kierunków brak...

Orientuje się ktoś czy podejdzie takowy od Passata B5 ??
ODPOWIEDZ