Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: kamilwsp »

tak z takim samym numerem. bardzo wazna jest ostatnia literka. patrzylem na allegro do 100 zl kupisz wiec nie jest to duzy wydatek. ilosc poduszek jest zapisana w pamieci w srodku. kupujesz drugi, zakladasz (mase przykrec !!!!!) i odpalasz. a jak beda jakies bledy zapisane to jedz do kogos z ori kablem.
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
graffity1
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 06 wrz 2010, 10:23

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: graffity1 »

Dzięki za info :-) to będę szukał o takim samym numerze ale z tego co widziałem to raczej trochę to potrwa zanim mi się coś trafi :-/ bo jest dużo ale innych...
graffity1
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: koti »

graffity1, można to jakoś zaprogramować, tylko nie wiem jak -> LINK
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: kamilwsp »

no jak innych jak wpisalem osobiscie na allegro i cala strona wyskoczyla.
co do KOTI to mozna zaprogramowac ale to byloby bez sensu bo kupujesz inny plus placisz komus za zaladowanie wlasciwego wsadu. a do stowki mozna kupic
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: koti »

kamilwsp pisze:bo kupujesz inny

Nie inny tylko ten co masz. Po takim sprawdzeniu nie padła elektronika tylko wysypał się program sterujący.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
graffity1
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 06 wrz 2010, 10:23

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: graffity1 »

kamilwsp pisze:no jak innych jak wpisalem osobiscie na allegro i cala strona wyskoczyla.

kolego jest cała strona takich tylko tylko że nowszych i nie wiem czy patrzyłeś że te modóły róznia się jedną literką... chyba że ja nie umiem szukać :-/
graffity1
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: kamilwsp »

diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
graffity1
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 06 wrz 2010, 10:23

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: graffity1 »

Rzeczywiście kilka znalazłem przepraszam mój błąd :oops:
koledzy a powiedzcie mi jeszcze jesli kupie takowy modół to po jego zamontowaniu bedę musiał kasować jeszcze jakieś błędy??

[ Dodano: 2010-11-30, 08:22 ]
A i jak dostać się do tego sensora??trzeba ściągać cały panel środkowy ten co jest drążek od biegów czy wystarczy zdjąć tą część panelu przy pedale od gazu?? bo koti wysłał mi link i na tych zdjęciach wynika ze może obeszło by się bez ściągania całego panelu...
graffity1
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: koti »

graffity1 pisze:może obeszło by się bez ściągania całego panelu

Próbowałem się dostać do tego sterownika ale nie mam pojęcia jak zdemontować te osłony dolnego nawiewu. Ktoś zna jakiś patent na to jak dostać się do tego sterownika?
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: jonson22 »

mi w weekend zapaliła się lampka od poduszki powietrznej i VAG wskazał taki błąd:

1218;zapalnik poduszki powietrnej bocznej N200 zbyd duza oporowosc- blad sporadyczny
skasowałem i nic jak na razie si enie dzieje lampka zgasła ale jakie moga byc przyczyny i nastepstwa tego bledu? czy istnieje mozliwosc ze poduszka sama wystrzeli w nieoczekiwanym momecie? powiem ze zapalila mi sie ta lampka po tym jak posmigalem troche po parkingu na sniegu bokiem głownie wlasnie przechyl nył na prawa strone. za pomoc z gory dziekuje.
Załączniki
ten blad
ten blad
ODPOWIEDZ