[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: michal.k »

radio jest wymontowane na razie. masy nie sprawdzałem ale zrobię to przy lepszym świetle. A z całą elektryką to tylko do elektryką bo nie znam się na tym.
Ale dzięki za sugestie :-D
A co to może być nie tak, jeśli stan benzyny podnosi mi się dość długo do stanu faktycznego?
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: remiq »

michal.k pisze:A co to może być nie tak, jeśli stan benzyny podnosi mi się dość długo do stanu faktycznego?

Bimetaliczny wskaźnik poziomu paliwa. Są tam dwie blaszki, które muszą się rozgrzać, żeby pokazywać co trzeba. Poza tym nie przejmuj się, jak poziom będzie niższy przy hamowaniu, szybkim skręcie w prawo i jeździe z górki. To normalne. Pływak nie jest na środku. Temat był już poruszany.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: michal.k »

Co do tego że poziom waha się na zakrętach i przy hamowaniu to wiem, ale to o tych dwóch blaszkach to nie wiedziałem. Dzięki wielkie
////
Jest rozwiązanie!:-D Uziemienie za akumulatorem było zaśniedziałe od rdzy, po przeczyszczeniu wszystko przeszło jak ręką odjął :-D :-D :-D
Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: bartekmk »

jak miałem auto na lewarku (na ręcznym i na biegu) to koło miało dość sporo luzu po obrocie, tak jak na obrazku. nie jest to na pewno na przegubach bo półoś razem z kolem sie krecila. moze to gdzies w skrzyni? albo dwumas? tak powinno byc czy mam jakis problem? w czasie jazdy nie ma zadnych niepokojących objawow poza tym ze puszczajac gaz jest male szarpniecie i przy dodawaniu podobnie, ale nie wiem czy to przez to.

Obrazek
(animowany gif)
blazej25

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: blazej25 »

czy to nie aby przegub?
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: tomektak »

Kolega pisał, że półoś kręci się razem z kołem, więc albo przegub wewnętrzny (ale przy takim luzie to by już go nie było) albo luz na mechaniźmie różnicowym. Z drugim kołem jest podobnie?
Sprawdź jeszcze czy na różnych biegach będzie różny luz - jeżeli tak to masz problem po stronie silnik-skrzynia (np. dwumas), jeżeli nie to postronie skrzynia-półoś (przegub wewn. mech.różnicowy).
Ja bym obstawiał luz w skrzyni na satelitach. Moja Ibiza miała tak samo, a nawet czasem przy długiej jeździe były stuki w skrzyni. Poszła do nowego szczęśliwego właściciela...
Było
Obrazek
Jest
Obrazek
Wielki
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2011, 07:45

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Wielki »

Witam Chciałbym sie na początek przywitac i poradzić sie specjalistów :D
U mnie pojawia sie dziwna sprawa podczas parkowania mojego Toledo 2001 r 1M pojawia sie charakterystyczne trzeszczenie z kolumny kierowniczej. Pojawia sie to głównie podczas powolnej jazdy i kręceniu kierownicą. Co to może być ?? Dzięk przybiera na sile podczas hamowania i kręcenia..... Prosze o pomoc......

Przywitaj się kolego w odpowiednim do tego miejscu i przeczytaj regulamin.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 12:34 przez Wielki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: bartekmk »

poduchy/łozyska na amorach.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: szymekgd »

bartekmk, to slychac z komory silnika, a nie na kolumnie...
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3135
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: DzieX »

Po zdjęciu plastiku pod kierą masz widoczne mocowanie kolumny. Mocowanie idzie od zespołu pedałów do kolumny jest trzymane śrubą. Trzeba ją nasmarować i powinno przestać.
ODPOWIEDZ