Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Montaż anteny CB

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kajtek110
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:28

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: kajtek110 »

Panowie a co powiecie na taką antenkę
http://www.allegro.pl/item985090978_ant ... oczna.html

Może ktoś coś powiedzieć na jej temat? Czytałem opinie na cb-radio.pl i zdania są podzielone-jak zawsze
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: peter174 »

szału nie robi .. zasada jest prosta jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego ... wszystko zalezy czego oczekujesz od CB radia i jak czesto bedziesz te szumidło uzytkował ... raz na kilka dni pewnie wystarczy i taka antena ... ale nie za te kase ... za 220 zeta to kupisz antene CB z górnej pólki zamiast tego mixu
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: Roxon40 »

kajtek110 pisze:Panowie a co powiecie na taką antenkę
http://www.allegro.pl/item985090978_ant ... oczna.html

Może ktoś coś powiedzieć na jej temat? Czytałem opinie na cb-radio.pl i zdania są podzielone-jak zawsze


E ja ci nic nie powiem bo w tym temacie mogę ci doradzić montaż anteny
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
kajtek110
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:28

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: kajtek110 »

No właśnie zastanawiam się gdzie i jak zamontowac antenę,a ta by problem rozwiązała,tyle ze więcej zabawy z zamontowaniem jej by na pewno było.Radia che używac codziennie chociaż w trasy raczej nie jeżdżę,ale w mieście też się bardzo przydaje
Awatar użytkownika
Martinez
Forumowicz
Posty: 539
Rejestracja: 28 kwie 2009, 11:31

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: Martinez »

Jeśli chcesz kupić kolego magnesówkę, to najlepiej jest ją zamontować na tylnej klapie. Prawie wszyscy z nas tak wożą antenę. Jeśli chcesz wozić ją non stop to polecam taką max 1m, ja mam Sirio ML-145 i jest trochę przy długa (zawadzam przy wjeździe na parking)
Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno... :)

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1212
Awatar użytkownika
spicychicken
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 17 kwie 2009, 14:16

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: spicychicken »

kajtek110 mam tą antenę od prawie roku wraz z zestawem President Johnny II i nie mam powodów do narzekań. Jeśli chodzi o jakość odbioru to nie odbiega ona od zestawów tradycyjnych. Wadą jest krótki zasięg myślę, że zbiera z ok. 4-5 km.
Natomiast do ceny zakupu musisz dodać prawie drugie tyle za robociznę. W moim przypadku decyzja była dość prosta. Mój stary bat anteny był dość zniszczony tak więc upiekłem dwie pieczenie na jednym ogniu. A już przy samej robocie warto zwrócić uwagę na montera, który będzie się bawił twoją podsufitką żeby ta zbytnio nie ucierpiała.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: Roxon40 »

Polecić mogę Sirio ML145 i na klapę bagażnika lub na dach jak chcesz. Mi chwilę zajmuje jej wyjęcie więc taką opcję wybrałem.

Jeśli chcesz Triflexa w sumie możesz brać jak nie zależy ci na osiągach i zasięgu oraz wyjmowaniu i chowaniu jej to ta antena się nadaje w sam raz.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
kajtek110
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:28

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: kajtek110 »

Kupiłem radyjko razem z anteną magnesówką i wrzucę ją na klapę,tylko że muszę przedłużyc przewód bo oryginalny jest za krótki,ale nie mowie że nie myślę o triflexu bo można by było jej używac w mieście a na trasę wrzucac magnesówkę
Dzięki panowie za podpowiedzi :-)
pozdr
szklasz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2010, 19:33

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: szklasz »

Panowie ja planuje montaż anteny cb new alaska presidenta w miejsce anteny od radia czyli na dachu. Ma już ktoś na forum zamontowana tam antenkę? i drugie pytanie jaki jest tam otwór w dachu pod ta anteną?
Awatar użytkownika
kempes
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 02 cze 2010, 00:07

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: kempes »

jeżeli chcecie zamontować antenkę na klapie bagażniku to polecam Hustler IC 100 kabel ponad 4,5 metra spokojnie starcza i można go zamaskowac
ODPOWIEDZ