Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Kontrolka immobilisera / Immobiliser

Wszystko o elektryce w aucie
Awatar użytkownika
voyager2550
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:19

[1M] Kontrolka immobilisera / Immobiliser

Post autor: voyager2550 »

Ja w bazie kodów błędów znalazłem 17978 P1570 463A Uszkodzony sterownik immobilizera - zły kod, ECM, przewody

Post kolegi powe88:

Dodawanie przez vag kluczyka pilota

Zbierz wszystkie piloty zdalnego sterowania jakie chcesz zaprogramować. Jeden z kluczyków pojazdu umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON. Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

[Wybór]

[46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

[Adaptacja - 10]

Wybierz kanał "01" (w niektórych modelach AUDI może to być kanał "21")

[Odczytaj]

W polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów.

W polu "Nowa wartość" wpisz łączną ilość pilotów (max. 4) jakie chcesz dopasować do sterownika (łącznie z działającymi już pilotami).

[Testuj]

Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.

[Zapisz]

Teraz masz ok. 15 sekund na dopasowanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania. Naciskaj i przytrzymuj (przez min. 1 sekundę) - po kolei w każdym pilocie przeznaczonym do zakodowania - przycisk UNLOCK (otwieranie).
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Kontrolka immobilisera / Immobiliser

Post autor: siwy_a1 »

dziubek6 masz drugi kluczyk? Trzeba by sprawdzić czy na nim też są problemy.
Gdybyś chciał to kodowaniem zajmuję się zawodowo ;)
siwy_a1
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[1M] Kontrolka immobilisera / Immobiliser

Post autor: dziubek6 »

Tak mam drugi kluczyk, sprawdzę. Znalazłem też instrukcję ale nie znam kodu immo
http://instrukcja.pl/i/vw_passat_dopaso ... mem_vagcom
1.9 AHF
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Kontrolka immobilisera / Immobiliser

Post autor: siwy_a1 »

dziubek6 PIN będzie niezbędny... W razie czego zapraszam. Ale sprawdź najpierw jak sprawa wygląda na drugim kluczyku :-)
siwy_a1
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1M] Kontrolka immobilisera / Immobiliser

Post autor: olinek2 »

Jak masz odpowiednie oprogramowanie i kabel to i bez pinu się obędzie, bo ze wsadu w liczniku można wyciągnąć...
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[1M] Kontrolka immobilisera / Immobiliser

Post autor: dziubek6 »

siwy_a1 pisze:dziubek6 PIN będzie niezbędny... W razie czego zapraszam. Ale sprawdź najpierw jak sprawa wygląda na drugim kluczyku :-)

siwy no to podaj od razu cenę bo jak sobie sam nie poradzę to będę szykował..

olinek kabel mam, ale jakie oprogramowanie?
1.9 AHF
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Kontrolka immobilisera / Immobiliser

Post autor: siwy_a1 »

dziubek6 wysłałem Ci propozycję na PW ;-)
siwy_a1
Blade

Immobilizer - odblokowanie

Post autor: Blade »

Witam,
Mam pytanie dotyczące odblokowania immobilizera. Przypuszczam, że odciął on zasilanie pompy paliwowej. Na kluczyku zapasowym mam kody. Pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi to jak można je wprowadzić aby rozbroić immo?
Czy jedynie z poziomu komputera, google też kierowało mnie na jakieś kody drzwiowe (Ale to w innych samochodach), przestudiowałem całą instrukcję obsługi - niestety nic nie znalazłem na ten temat.
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

Re: Immobilizer - odblokowanie

Post autor: OMEGA »

Blade pisze:Witam,
Mam pytanie dotyczące odblokowania immobilizera. Przypuszczam, że odciął on zasilanie pompy paliwowej. Na kluczyku zapasowym mam kody. Pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi to jak można je wprowadzić aby rozbroić immo?
Czy jedynie z poziomu komputera, google też kierowało mnie na jakieś kody drzwiowe (Ale to w innych samochodach), przestudiowałem całą instrukcję obsługi - niestety nic nie znalazłem na ten temat.

Da się go wyłączyć, masz kabelek Vag k+can Commander nie jestem pewien co do wersji, ale v2.5 daje rade.
Jest specjalna funkcja do załącz – wyłącz immo dostępna z menu (chyba tylko EDC15x ale głowy nie dam) lub takie coś
emulator immo.
A tak poza tym to poco chcesz go rozbroić ??
Black gold
Awatar użytkownika
kuzio
Forumowicz
Posty: 674
Rejestracja: 30 mar 2012, 19:10
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ALH+
Skąd?: Siemianowice Śląskie

[1M] Kontrolka immobilisera / Immobiliser

Post autor: kuzio »

Może głupie pytanie ale nie wiem to pytam: Czy wszystkie Toleda wychodziły z immobiliserem, a jeśli nie to jak rozpoznać czy się go ma czy nie? Do tej pory po paru sekundach od przekrecenia kluczyka wszystkie kontrolki gasły więc się w sumie specjalnie nawet nie przyglądałem co tam na nich jest i nie wiem jak wygląda kontrolka od immo :-D
Nie wkładam pieniędzy w starego złoma, wkładam serce w pasję

MOJE TOLEDO: http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=622 ... sc&start=0
ODPOWIEDZ