Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
woyti93
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:31

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: woyti93 »

Wybacz kolego ale to nie pierwszy mój samochód w dieslu i każdy posiadał i do dzisiaj posiada kontrolkę o której napisałeś,że nie występuje w autach na olej napędowy.
radek
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2009, 09:20

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: radek »

w Toledo II TDI ta kontrolka nie wysępuje . Posiadałem TOLKA z silnikiem AHF obecnie mam ARL-a i w obu tej kontroli poprostu najzwyczajniej nie ma :shock:
1M 4x4 arl+ 195 PS 390 NM
1P BWA+ 248 PS 380 NM
Awatar użytkownika
woyti93
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:31

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: woyti93 »

Coś tu chyba z moją wiedzą jest nie tak.Przepraszam jeżeli ktoś poczuł się urażony moimi wywodami.Posiadam tolka 1,9 tdi 110 konny sprowadzony był z Francji stąd też posiadam instrukcję w języku francuskim.Nie co różni się tablica rozdzielcza i kontrolka jak już wcześniej opisywałem jest, tyle że spalona jest dioda.Skorzystałem z rad kolegów "toledziaków" i sprawdziłem to i owo.Przy okazji jakimś nieznanym mi cudem lusterka zaczęły się składać po wyjęciu kluczyka.Pozdrowienia
musiek25
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 13 sty 2009, 19:21

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: musiek25 »

Ja mam bezyniaka 1.6 AKL i też nie świeci mi się ta kontrolka czy w moim Seacie powinna?
Awatar użytkownika
woyti93
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:31

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: woyti93 »

radek - jest na 100%. Mam AHF'a i ta kontrolka jest! Może masz przepaloną diodę. zdejmij swoje zegary, odegnij lekko plansze i zaświeć latarką - twoim oczom pokaże sie taka właśnie kontrolka, a pod planszą w miejscu jej znaczka cudem ujawni sie dioda ;-) (być może przepalona) !
musiek25 - nie wiem dokładnie jak to jest w benzynie, ale raczej powinna, z tym że tylko przez pare sekund po włączeniu zapłonu, potem powinna zgasnąć. :-)
Bodek

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: Bodek »

u mnie tez takiego nic nie ma :-?
Awatar użytkownika
woyti93
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:31

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: woyti93 »

Koledzy chyba nie dokładnie przeczytaliście rady SONY na pierwszej stronie.Bardzo uprzejmy SONY wysłał instrukcję po polsku do ściągnięcia.Proponuję to zrobić. :-)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7071
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: Sony »

Woyti93 ja dodam od siebie że też tej kontrolki nr 13 nie mam. No chyba że mi się dioda zjarała, bo przynajmniej jak zapłon zapodam to się nie świeci. Natomiast co do instrukcji to ona jest ogólna, więc wszystkie kontorlki tam będą. A jak jest w dieslu czy jest ta kontrolka czy nie to osobiście nie wiem, więc się nie będę kłócił.

Pozdróweczka ;)
Bodek

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: Bodek »

Sony pisze:Woyti93 ja dodam od siebie że też tej kontrolki nr 13 nie mam.
Sony Radek chyba dobrze pisze że tego u nas nie ma chyba nam 3 naraz by się nie spaliła :D
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7071
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Kontrolka diagnostyczna silnika (Check Engine)

Post autor: Sony »

Bodek pisze:Sony Radek chyba dobrze pisze że tego u nas nie ma chyba nam 3 naraz by się nie spaliła :D
No chyba że Woyti ma specjalną przerabianą wersję Tolka z benzyny na diesla or something :DDD
ODPOWIEDZ