Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Kontrolka cisnienia oleju problem a moze i nie

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

Kontrolka cisnienia oleju problem a moze i nie

Post autor: igi84 »

Jak w temacie kontrolka cisnienia oleju mianowicie jestem nowym posiadaczem Toledo 1,9 TDi z 2000 roku co mnie nurtuje to to ze po przekreceniu zaplonu kontrolki oczywiscie zapalaja siw wrzustko ok i gasna po okolo 3-4 sekundach z tym ze razem z kontrolka cisnienia oleju czy jest to normalne w tych autach??
Bodek

Kontrolka cisnienia oleju problem a moze i nie

Post autor: Bodek »

igi84 w Toledo po zapaleniu nie powinna Ci się świecić żadna kontrolka :) - jeśli wszytko jest ok
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

Kontrolka cisnienia oleju problem a moze i nie

Post autor: igi84 »

Bodek wiem po odpaleniu znikaja niepowiedzialem rowniez ze po odpaleniu tylko po przekreceniu kluczyka w stacyjce gdzie jakby mozna bylo powiedziec komputer sprawdza wszystkie uklady czyli przekrecasz kluczyk zapalaja sie kontrolki a nastepnie po 3-4 sekundach gasna miedzy innymi abs-u poduszki posiomu plynu spryskiwaczy no i to co mnie nurtuje rowniez kontrolka cisnienia oleju i to mnie nurtuje dlatego tez zapytalem czy jest to normalne. kontrolka ktora pozostaje po zgasnieciu innych to tylko ladowanie akumulatora.
Bodek

Kontrolka cisnienia oleju problem a moze i nie

Post autor: Bodek »

igi84 pisze:kontrolka ktora pozostaje po zgasnieciu innych to tylko ladowanie akumulatora.
I tak powinno być, jest dobrze.
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

Kontrolka cisnienia oleju problem a moze i nie

Post autor: igi84 »

aha czyli to ze kontrolka cisnienia oleju gasnie po uplywie 3-4 sekund po przekreceniu stacyjki jest sprawa normalna??
Bodek

Kontrolka cisnienia oleju problem a moze i nie

Post autor: Bodek »

Tak bynajmniej jest u mnie
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

Kontrolka cisnienia oleju problem a moze i nie

Post autor: igi84 »

czyli wszystko jest w jak najleprzym porzadku :) dzieki za pomoc w rozgryzieniu tej zagadki gdysz bylem urzytkownikiem starszego auta i dlamnie w Tolku jest to nowosc ;D
y353
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 06 wrz 2009, 00:30
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Kontrolka cisnienia oleju problem a moze i nie

Post autor: y353 »

Panowie a u mnie właśnie nie zgasła kontrolka ciśnienia oleju tylko pali się na pomarańczowo. Przekrecam kluczyk zpalaja sie wszystkie gasna po 3-4 sek i zapala sie na pomarańczowo ciśnienie oleju i juz nie gaśnie. Wróciłem własnie do domu a jutro niedziela wiec wszystko pozamykane może ma ktoś na to rade. Jeszcze spróbuje usunąć jutro przegląd który zbliża sie do zera zostało 1500km wiec to może to. Toledo 2003 r 19tdi 110KM
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Kontrolka cisnienia oleju problem a moze i nie

Post autor: tony »

y353, zapraszam do przywitania się :arrow: viewtopic.php?p=21429#21429
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Online
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Kontrolka cisnienia oleju problem a moze i nie

Post autor: Sony »

Panowie a u mnie właśnie nie zgasła kontrolka ciśnienia oleju tylko pali się na pomarańczowo. Przekrecam kluczyk zpalaja sie wszystkie gasna po 3-4 sek i zapala sie na pomarańczowo ciśnienie oleju i juz nie gaśnie. Wróciłem własnie do domu a jutro niedziela wiec wszystko pozamykane może ma ktoś na to rade. Jeszcze spróbuje usunąć jutro przegląd który zbliża sie do zera zostało 1500km wiec to może to. Toledo 2003 r 19tdi 110KM
A poziom oleju sprawdzałeś ?
ODPOWIEDZ