Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Jaki olej do skrzyni biegów benzyna manual i płyn do układu wspomagania?

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
kajtek110
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:28

[1M] Olej do skrzyni biegów

Post autor: kajtek110 »

luźny strzał to nie był bo dla pewności dowiedziałem się u znajomego mechanika pracującego w Aso seata ile wchodzi litrów oleju i potwierdził że 3l.a dokładnie że 3,1l. no i nic mi nie wspomniał o tym że do innego typu silnika się wlewa inne ilości,możliwe że miał na myśli mój silnik ASV bo dokładnie wie jaki mam
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Olej do skrzyni biegów

Post autor: peter174 »

wiec na przyszlosc pytaj się precyzyjnie mechanika i nie wprowadzaj w bład 8-)
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
No1
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 14 maja 2011, 11:24

[1M] Olej do skrzyni biegów

Post autor: No1 »

Witam. Orientuje się ktoś ile wchodzi oleju i jaki do skrzyni biegów Toledo III z silnikiem 1.6 Pb ?
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Olej do skrzyni biegów

Post autor: peter174 »

No1 pisze:Witam. Orientuje się ktoś ile wchodzi oleju i jaki do skrzyni biegów Toledo III z silnikiem 1.6 Pb ?


jak bys podał konkretny kod silnika było by łatwiej ... ale na 99% jest to 2 litry oleju przekładniowego
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
No1
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 14 maja 2011, 11:24

[1M] Olej do skrzyni biegów

Post autor: No1 »

Toledo 1.6 MPI 102KM rok produkcji 2005

Znalazłem taki olej: http://allegro.onet.pl/vw-audi-seat-ole ... 23604.html chyba będzie ok ?

[ Dodano: 2011-05-29, 12:58 ]
Kod silnika to:

MW6: 4-cylindrowy silnik benzynowy 1.6 L/75 kW z multi-point injection kod silnikowy T0B/T53/TC3
servicemen
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 25 cze 2008, 18:11

[1M] Olej do skrzyni biegów

Post autor: servicemen »

Kolego olej dobieraj po kodzie skrzyni a nie kodzie silnika. Po drugie zadzwoń do ASO i się dowiedz, ja kupowałem ostatnio do mojego i zapłaciłem niecałe 40 zł za litr za oryginalny olej.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Olej do skrzyni biegów

Post autor: peter174 »

tyle ze jak masz kod silnika to do tego silnika jest dopasowana konkretna skrzynie a co za tym idzie kod jest tez wiadomy 8-) ... poza tym programy diagnostyczne rożnicują auta po kodzie silnika a nie skrzyni :-P .. i stad dla mnie bardziej przydatny jest kod silnika niz skrzyni <zygi>

PS mały OT ... No1, kod silnka to kombinacja trzech liter zaczynajca się na A (np ASZ) lub B (np BKD)

dla toledo III 1,6 MPI kod silnika to np: BGU, BSE, BSF ... oznaczenie takie jest widoczne na naklejce umieszczonej we wnece kola zapasowego w bagazniku
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Olej do skrzyni biegów

Post autor: szymekgd »

servicemen
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 25 cze 2008, 18:11

[1M] Olej do skrzyni biegów

Post autor: servicemen »

Obrazek

Niestety ale peter174 mylisz się. Do mojego silnika AKL stosowano skrzynie DUU,DUS,ERT informacja z ETKA. I jak widać na załączonym obrazku, olej dobieramy do do konkretnej skrzyni (kod). Więc jak pisałem wcześniej olej kup w ASO bo zapłacisz mniej jak za zamiennik i nie będziesz miał problemów z jej prawidłową pracą lub nawet zniszczeniem.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Olej do skrzyni biegów

Post autor: peter174 »

co nie zmienia fakty ze w trzech podanych powyzej przykładach pojemnosc oleju przekładniowego jest identyczna ... i tak jest w 99% silników ze pomimo iz wystepuje do danego silnika dwie lub trzy skrzynie to ich roznice konstrukcyjne sa znikome a pojemnosci oleju identyczne
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
ODPOWIEDZ