Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Spryskiwacze świateł

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Spryskiwacze świateł

Post autor: vwir »

Odświeżę troche temat. Założyłem spryskiwacze reflektorów do Tolka. Wpiąłem się niby tak jak powinno być w oryginalnej instalacji i działają tak, że przy włączonych światłach i dłuższym przytrzymaniu spryskiwacza szyby wysuwają się spryskiwacze reflektorów. Tylko że pryskają tylko chwilkę i zaraz się chowają z powrotem. Czy u innych też tak działają? Wydawało mi się, że to powinno być tak, że spryskują tak długo jak trzymam manetkę, a nie tylko przez chwilkę i się chowają.
blazej25

[1M] Spryskiwacze świateł

Post autor: blazej25 »

No to działają ci dobrze. Pomyśl pod jakim ciśnieniem one leją, dwa dni i zbiornik pusty ;)
Ja w tej chwili mam odłączone bo szkoda mi płynu :)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Spryskiwacze świateł

Post autor: vwir »

Ok, dzięki. Mi nie zależy na plynie, bo mam koncentrat do rozrobienia 1:100 i wystarcza na 50 litrów płynu, więc chyba szybko go nie zużyję ;)
pawelostrowski2
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: 15 lip 2010, 12:28
Auto: 1M
Model: 1.9 ARL
Skąd?: Gdynia

[1M] Spryskiwacze świateł

Post autor: pawelostrowski2 »

witam posiadam toledo 2 z 2002 roku i też posiadam spryskiwacze przednich reflektorów.proszę was o pomoc w celu ustalenia gdzie dokładnie znajduje się bezpiecznik od spryskiwaczy i gdzie można je odłączyć bo w tej chwili one nie działają nawet po przytrzymaniu manetki spryskiwacza 10s nie wysuwają się proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Spryskiwacze świateł

Post autor: Sony »

pawelostrowski2, nie kojarzę, aby był bezpiecznik dedykowany do spryskiwaczy przednich reflektorów.

Co do bezpieczników to:
1 odpowiada za podgrzewane spryskiwacze szyb i podgrzewane lusterka - ma 10A
24 odpowiada za pompkę spryskiwacza szyb i ma 20A

Moim skromnym zdaniem te bezpieczniki również odpowiadają za spryskiwacze reflektorów. Jeśli Ci nie działają obecnie, a nie chcesz ich używać to po prostu nie rób nic :P
Tak sobie myślę, że może dałoby rade je wyłączyć VAGiem, ale to tylko taka moja idea.

Skoro Ci nie działają obecnie to opcji jest kilka. Masz walnięte cylinderki, ew. pompa może nie tłoczyć, bo jest chyba osobna.

Przynajmniej takie mam wrażenie patrząc na rysunek podglądowy:
Obrazek
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Spryskiwacze świateł

Post autor: vwir »

Bezpiecznik numer 33 jest od spryskiwaczy. Gdy sprawdzasz te spryskiwacze to masz włączone światła mijania?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Spryskiwacze świateł

Post autor: Sony »

Kurde faktycznie 33 to bezpiecznik reflektorów :) A ja ślepy jestem, nie dojrzałem go w rozpisce i kombinuję :D ;)

No to nic tylko sprawdzić i po krzyku :)
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Spryskiwacze świateł

Post autor: DzieX »

No właśnie, masz światła włączone?
pawelostrowski2
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: 15 lip 2010, 12:28
Auto: 1M
Model: 1.9 ARL
Skąd?: Gdynia

[1M] Spryskiwacze świateł

Post autor: pawelostrowski2 »

mam włączone :), okazało się że to bezpiecznik:) wymieniłem na nowy ale nie wiadomo z jakich przyczyc pali go jak tylko dłużej przytrzymam spryskiwacze, spryskiwacze się wysuną delikatnie prysną przez ułamek sekundy i sie chowaja prosze o pomoc
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Spryskiwacze świateł

Post autor: DzieX »

Zwarcie. Obstawiam uszkodzoną pompkę.
ODPOWIEDZ