[NH] Sterowanie szybami tylnymi

Wszystko o elektryce w aucie

Moderatorzy: Sony, CYRULIK, remiq, gurszczak, Roxon40

Postprzez kkapelewski » 25 września 2018, o 11:18

Witam. Posiadam Seata Toledo IV z 2013 r. W samochodzie z tego rocznika, pomimo że wszystkie 4 szyby są elektryczne, panel sterowania znajdujący się po stronie kierowcy pozwala tylko na sterowanie szybami przednimi oraz na blokowania otwarcia szyb tylnych.

Obrazek

Po wyjęciu panelu okazuje się że podłączone są do niego 2 kostki po 6-pinów. Niebieska podłączona do przełącznika sterowania szyb przednich oraz czarna podłączona do przełącznika blokowania szyb tylnych.

Obrazek

Obrazek

Zamiast tego panelu chciałbym zamontować panel pozwalający na sterowanie wszystkimi 4 szybami oraz na blokowania otwarcia szyb tylnych.

Obrazek

Do takiego panelu podłącza się 1 kostkę 12-pinową.

Obrazek

Obrazek

Moje pytanie brzmi czy zamiast 2 kostek 6-pinowych da się podłączyć 1 kostkę 12-pinową żeby powyższy panel działał, a jeśli tak to w jakie miejsca podłączyć poszczególne żyły?

Obrazek

Obrazek

Poniżej numery części które trzeba byłoby zamontować:
6JB959857 - przełącznik elektrycznego podnoszenia-opuszczania szyb
5JA867171D - obudowa uchwytu - cześć górna
1Z0972726 - oprawa wtyczki
kkapelewski
Świeżak

Ostrzeżenia: 1
Car: Seat Toledo NH
Engine: 1.6 TDI

Postprzez DzieX » 25 września 2018, o 14:31

Da się, tylko musisz piny włożyć zgodnie ze schematem. Niestety dla nowszych aut schematy są w erwinie online a nie w elsie, więc będzie ciężko je zdobyć.
Seat Toledo r32 4wd DSG
facebook, forum
DzieX
Junior Admin

Car: Toledo 1M, Laguna 3
Engine: AGZ, M9R

Re: [NH] Sterowanie szybami tylnymi

Postprzez kkapelewski » 25 września 2018, o 14:43

Jakby ktoś miał Toledo IV z panelem do sterowania wszystkimi 4 szybami to proszę o udostępnienie zdjęcia ze sposobem podłączenia takiej wtyczki. Ewentualnie o numer katalogowy wiązki elektrycznej drzwi kierowcy.

EDIT:
Chyba rozgryzłem jaki numer katalogowy wiązki jest mi potrzebny. Potrzebuję wiązki zawierającej PR kody: L0L, 4R3, 6XD i wyprodukowanej od 2014 r wzwyż, czyli 5JH971120S. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
kkapelewski
Świeżak

Ostrzeżenia: 1
Car: Seat Toledo NH
Engine: 1.6 TDI

Powrót do Elektryka