Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Wartość auta, a wypadek

Luźne gadki o wszystkim
MamSeataToledo
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2017, 21:34
Auto: toledo 2
Model: 2.3 v5 agz
Skąd?: Warszawa

Wartość auta, a wypadek

Post autor: MamSeataToledo »

Mam do was pytanie, ktore mnie mega neka ostatnio bardzo bardzo.
W tym roku zrobilem juz remonty w seacie prawie za 3k zl. Planuje zrobic remonty za klejne 3-5k zl. Wartość auta pewnie wg. rocznika i modelu to 8000zł.

Moje pytanie.

#sytuacja
Jade rano. Pijana Karyna wbija mi sie w bok bo robiła make-up. Jej ubezpieczyciel twierdzi, że moje auto było warte tyle ile inne modele tego auta.
Da się jakoś zabezpieczyć albo zwiększyć wartość auta żeby uniknać sytuacji bycia zakwalifikowanym mega zadbanym i doinwestowanym tolkiem do "sredniej" ktora jest tworzona przez zajechane szroty?

Na alledrogo tolka 2 2.3 v5 z 2003 mozna kupic od 6000zł. Moj jest warty teraz z 12000zl . Więcej nie będzie bo wiadomo z ceną nie będę lecieć do kosmosu. Naprawy i wymianki robie dla siebie/komfortu jazdy/utrzymania jak najlepszej kondycji auta. Nie chce na nim nic zarobić bo wiem, że pakowanie w niego hajsu przy sprzedazy to strata. Auto nie będzie na sprzedaż ale jakbym mial je "stracic" to wolalbym zwrót tego co miałem w jak najwiekszym stopniu....

Jak się zabezpieczyć przed taką sytuacją?

Pomocy :C
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Wartość auta, a wypadek

Post autor: DzieX »

Odwoływać się lub skierować sprawę do sądu. Możesz też zainwestować w swojego rzeczoznawcę
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Wartość auta, a wypadek

Post autor: irocket »

AC jeśli ubezpieczą, też w razie czego może się przydać
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: Wartość auta, a wypadek

Post autor: brtk »

No i oczywiście by poszło wszystko sprawniej, musisz mieć faktury na naprawy i części :)
MamSeataToledo
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2017, 21:34
Auto: toledo 2
Model: 2.3 v5 agz
Skąd?: Warszawa

Wartość auta, a wypadek

Post autor: MamSeataToledo »

Jak robiłem wszystko u jednego mechanika a nigdy nie bralem faktur na czesci to realne jest ze on moze mi gdzies odkopac te faktury? :P
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Wartość auta, a wypadek

Post autor: DzieX »

Mechanik? Faktury? Gdy klient nie zażądał? :lol: Oni wszyscy zawsze oficjalnie mają straty ;)
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Re: Wartość auta, a wypadek

Post autor: haszczu »

Hehehe Dziex pięknie to ujął.
Chcesz to Ci faktur na 10k na części załatwię ale nic Ci duzo nie da w razie kuku.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: Wartość auta, a wypadek

Post autor: brtk »

Jak nie brałeś to wątpię. Ja raz byłem u pewnego mechanika, to jak zapłaciłem 100zl gotówką a reszte kartą, to paragon mi wystawił tylko na to co kartą. Dla nich im więcej pod stołem tym lepiej.
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Wartość auta, a wypadek

Post autor: DzieX »

Dla każdego w tym kraju. Im więcej cisną z góry tym więcej ludzi będzie kombinować.
zick
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2019, 19:49
Auto: Seat Toledo
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Warszawa

Wartość auta, a wypadek

Post autor: zick »

Analziowałem ten temat jakiś czas temu i wniosek jest taki, że towarzystwa ubezpieczeniowe zimno kalkulują. Ich kalkulacje polegają na tym, że w przypadku jakiejś poważnej kolizji po prostu decydują się na podjęcie decyzji o szkodzie całkowitej. Jest to o tyle istotne, że szkoda całkowita, to pewnego rodzaju bezpieczna opcja z punktu widzenia towarzystwa ubezpieczeniowego. Taniej jest zakupić samochód z określonego rocznika, niż go naprawić (używając przy tym często oryginalnych części, używając specjalistycznych urządzeń oraz korzystając z drogiej pracy mechanika). Ogloszenie szkody całkowitej jest więc wygodniejszym rozwiązaniem. Czym jest szkoda całkowita, z czym to się wiąże zostało tutaj trochę szerzej opisane: http://www.odzyskaj.info/poradnik-odszk ... odowanego/
ODPOWIEDZ