[1M] Tempomat

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1M] Tempomat

Post autor: dropsik9977 »

olinek2 pisze:Sprawdź czujniki przy pedałach, bo jeśli będą uszkodzone, to tempomat nie zadziała...


jak sprawdzic czujnik czy dziala czy nie ?

dropsik9977, również możesz sprawdzić czy w ogóle się załącza na kompie wchodzisz w silnik i w bloki wartości grupa 006 i tam masz wyświetlone czy Ci się załącza czy też dlaczego nie chce zaskoczyć. W trzecim okienku będziesz miał sześć zer które zmieniają się na jedynki w trakcie uruchamiania poszczególnych elementów i jadąc od lewej pierwsze dotyczy sprzęgła, drugie hamulca, trzecie zwalnianie, czwarte przyspieszanie, piąte i szóste informują o włączeniu tempomatu.


a co do kompa no to bede musial smignac do kumpla zeby mi to zrobil mam nadzieje ze potrafi:)
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Tempomat

Post autor: igi84 »

dropsik9977 pisze:jak sprawdzic czujnik czy dziala czy nie ?


tak jak napisałem pod kompem, jeżeli na którymś z 2 pierwszych zamiast zer będzie 1 a Ty nic nie dotykasz ani sprzęgła ani hamulca to oznacza że coś jest nie tak. Jeżeli pedał gazu/potencjometr był by walnięty to by Ci się świeciła kontrolka świec żarowych jako błąd sterowania silnika jak również mogło by nie wyć żadnej reakcji na jego wciskanie.
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1M] Tempomat

Post autor: dropsik9977 »

igi84 pisze:
dropsik9977 pisze:jak sprawdzic czujnik czy dziala czy nie ?


tak jak napisałem pod kompem, jeżeli na którymś z 2 pierwszych zamiast zer będzie 1 a Ty nic nie dotykasz ani sprzęgła ani hamulca to oznacza że coś jest nie tak. Jeżeli pedał gazu/potencjometr był by walnięty to by Ci się świeciła kontrolka świec żarowych jako błąd sterowania silnika jak również mogło by nie wyć żadnej reakcji na jego wciskanie.


mrugaja zarowe wlasnie :)
jak nie dziala pedal no to mrugaja ale jak dziala no to nie


po 3 4 odpaleniu samochodu dziala
dzisiaj jade na 22 do rpacy i pewnie nie bedzie dzialal bo bedzie zimny i chyba przez to to jest ;/
rozgrzeje sie troche i jest liga

ogolnie czytalem o tym uszczelnieniu kompa sprawdzeniu przeplywow i o kostce bialej od pedalu wlasnie

jutro wszystko postaram sie przeczyscic popryskam sprej kontaktem i mam nadzieje ze bedzie dobrze
CarlosTheCook
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 17 lut 2013, 14:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Jelenia Góra

[1M] Tempomat

Post autor: CarlosTheCook »

To i ja się podepnę. Chciałem zapytać odnośnie modułu komfortu. Czy jest różnica jaki posiadam czy każdy montowany w 1m ogarnie dołożenie tempomatu. Mój moduł to 1J0 959 799 AH. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Tempomat

Post autor: misiekbig »

Mam taki moduł i tempomat(fabryka dała) działa bez problemu
CarlosTheCook
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 17 lut 2013, 14:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Jelenia Góra

[1M] Tempomat

Post autor: CarlosTheCook »

OK. Dzięki za szybką odpowiedź. Pozdrawiam
GangstaMarc

[1M] Tempomat

Post autor: GangstaMarc »

CarlosTheCook, moduł komfortu nie ma nic wspólnego z tempomatem... Masz benzyniaka więc prawdopodobnie będziesz musiał dorobić instalacje do ECU.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3136
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Tempomat

Post autor: DzieX »

A w 1.8 przepustnica jest dostosowana do tempomatu?
CarlosTheCook
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 17 lut 2013, 14:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Jelenia Góra

[1M] Tempomat

Post autor: CarlosTheCook »

GangstaMarc , dzięki za informacje. Zapytałem, bo kiedyś znajomy miał dokładać do swoje A4b7 ale coś marudził że musi moduł wymienić bo ten co ma to nie radzi sobie z tempomatem. Jak się skończyło to nie wiem bo dawno go nie widziałem. DzieX wydaje mi się że tak , gdyż ten posiada http://moto.allegro.pl/seat-toledo-1-8- ... 43384.html fabryczny
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Tempomat

Post autor: igi84 »

CarlosTheCook, moduł komfortu niema nic wspólnego z tempomatem tu rządzi sterownik silnika :)
ODPOWIEDZ