Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Sony »

kuba88w, tutaj masz małą fotorelację co i jak -> viewtopic.php?t=854

Powodzenia ;)
______
Bocheck pisze:Zaraz idę jeszcze walczyć z Aurą, bo tata zablokował (safe 2) to posprawdzam miernikiem czy są napięcia itp.
Zostaw na godzinę radio włączone. Po tym Ci wyskoczy, żeby wpisać kod. Tylko kurcze nie wiem czy ten patent zadziała w przypadku opcji SAFE2 - szczerze nie spotkałem się z takim nazwijmy to "podwójnym" zabezpieczeniem :P
Awatar użytkownika
Bocheck
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:35
Auto: 1M
Model: 1.9 TDi AGR
Skąd?: Nowa Ruda- Słupiec

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Bocheck »

Tak właśnie zrobiłem: wsadziłem wzornik do stacyjki by było zasilanie radia i drugim kluczykiem zamknąłem auto. Po godzinie wróciłem, wpisałem kod i wyłączyłem go, by nie trzeba go było wpisywać przed każdym uruchomieniem.
Ale nadal nie zrobiłem oświetlenia schowka i bagażnika. Za to odkryłem, że włącznik w zamku w prawych tylnych drzwiach też się gniewa, bo świeci się lampka dolna tylko jak trzymam na max otwartą klamkę tą wewnętrzną...
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: kuba88w »

Sony, dzięki za fotorelację, przyda się na pewno! ;-)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Sony »

Bocheck pisze:Tak właśnie zrobiłem: wsadziłem wzornik do stacyjki by było zasilanie radia
Przecież Aura gra bez kluczyka w stacyjce :) Wyłączyć w przypadku kodu by Ci się za szybko nie wyłączyła ;)

kuba88w pisze:Sony, dzięki za fotorelację, przyda się na pewno! ;-)

Nie za ma co ;-)
Awatar użytkownika
Bocheck
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:35
Auto: 1M
Model: 1.9 TDi AGR
Skąd?: Nowa Ruda- Słupiec

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Bocheck »

Sony pisze:
Bocheck pisze:Tak właśnie zrobiłem: wsadziłem wzornik do stacyjki by było zasilanie radia
Przecież Aura gra bez kluczyka w stacyjce :) Wyłączyć w przypadku kodu by Ci się za szybko nie wyłączyła ;)

I tu cię zaskoczę: Aura ma w możliwość wybrania opcji czy ma grać z kluczykiem w stacyjce czy po włączeniu włącznikiem. Jako, że była zablokowana nie miałem jak wejść w ustawienia i tego zmienić, a poprzedni właściciel ustawił, że gra tylko jak kluczyk jest w stacyjce.

Ale odchodzimy od tematu: ma ktoś pomysł co jeszcze sprawdzić żeby ożywić oświetlenie bagażnika i schowka? Który bezpiecznik za to odpowiada? bo jeśli czternasty to już nie mam pomysłu co jeszcze sprawdzić.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Sony »

Bocheck, faktycznie była taka opcja w ustawieniach, wyleciało z główki :P :)

Co do Twojego problemu sprawdź ten bezpiecznik:

38- Oświetlenie bagażnika, centralny zamek / elektryczne podnośniki szyb 10A


A wymieniałeś w schowku żarówkę ??
Awatar użytkownika
Bocheck
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:35
Auto: 1M
Model: 1.9 TDi AGR
Skąd?: Nowa Ruda- Słupiec

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Bocheck »

Sprawdzałem żarówkę: wsadziłem inną sprawną i tą wsadziłem w inne miejsce. Idę sprawdzić bezpiecznik, choć centralny z pilota działa i szyby też latają góra dół...

Edit:
38 cały, nie mam już pojęcia nawet gdzie szukać przyczyny. U mnie ten włącznik przy zamku w bagażniku jest tylko i wyłącznie od podświetlenia, sprawdzałem, nie ma kontrolki otwartego bagażnika, albo źle sprawdziłem (zapłon plus klapa do góry), więc mam pytanie do kogoś kto się orientuje: czy ten włącznik przy zamku działa na najprostszej możliwej zasadzie: otwarta klapa, zamyka obwód i lampka świeci, więc by sprawdzić czy to włącznik w klapie wystarczy zewrzeć dwa dochodzące do niego kable?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Sony »

Bocheck, kontrolkę od otwarcia bagażnika to raczej musisz mieć - może coś Ci tam nie styka po prostu. Nie spotkałem Tolka bez takowej. Wskaźnik jest w tym przypadku pod plastikową osłoną wpinany w zamek... Co do schowka to może gdzieś Ci kabel nie styka ? Trzeba by rozebrać i sprawdzić :-?
pawelbl
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2010, 12:33

Brak świateł mijania

Post autor: pawelbl »

Mam taki problem.
Wczoraj nie działały mi światła mijania,( inne działały:długie i postojowe)
Myślałem że to bezpieczniki ale dzisiaj wsiadam do samochodu zapalam światła i o dziwo działają. Włączałem i wyłączałem kilka razy, działają nadal.

Nie wiem co jest grane (aha diody sygnalizujące na desce pokazywały że światła działają).

Nie wiem czy włącznik szwankuję czy jakiś przekaźnik.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: vwir »

Na pewno regulamin szwankuje. A wyłącznik jak najbardziej ma na to wpływ - osobno załącza każdą z rzeczy (podświetlenie deski, mijania, długie) więc może się już nadawać do czyszczenia/wymiany.
ODPOWIEDZ