[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: futrosky »

Witam. Mam problem z Turbiną a mianowicie : kiedyś tam 2 miesiące temu przy 80km/h turbo przeszło w stan awaryjny i się wyłączyło. Wyłączyłem silnik, zapaliłem i gra. Teraz gdy samochód stoi cały dzień, albo po dłuższej przerwie gdy zapalam samochód strasznie mi pierdzi (mam przelot ) i gdy wkrecam go do 2 tyś nie ma gwizdu. Gdy gaszę i odpalam to samo, dopiero za 4 razem turbina się załączyła. Tak było przez 2 dni, dzisiaj jak odpaliłem zauważyłem że turba gwiazda ale bardzo słabo przy ponad 2 tyś. Postanowiłem się przejechać. Samochód miał straszną TURBO DZIURE, dopiero od 2 tyś / 2,5 tyś coś tam ciągneło. Zatrzymałem się, zgasiłem, odpaliłem i turbo się załączyło. Inna jazda, turbo odrazu łapie i czuć tą moc. Co może być przyczyną ? I czy można jeżdzić tak gdy po ponownym odpaleniu turbo się załączy czy lepiej nim nie jezdzic ?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Sony »

futrosky, ja miałem kiedyś też problem z wkręcaniem się na obroty etc jak mi przepływka padła. Do 2,5k obrotów muł, a później znaczna poprawa. Porób logi to powiemy Ci coś więcej w temacie.
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: igi84 »

futrosky, czy czasem hamulec nie jest słabszy ?? sprawdź wszystkie przewody podciśnieniowe.
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: irocket »

Sony, jakby to był przepływomierz, to po którymś z kolei uruchomieniu by nie było poprawy, tylko cały czas tak samo
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Sony »

irocket, zdaję sobie z tego sprawę. Nie napisałem, że to jest winą przepływomierza :) Warto zawsze zrobić logi zamiast strzelać i wróżyć z fusów ;)
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: futrosky »

bylem wczoraj na programie. wszystko miod malina, zero bledow ale mowil gosc ze lopatki do czyszczenia. koszt czyszczenia mowil ze 150 zl. tak wiec umawiam sie i mam nadzieje ze to jest to. gosc sie zarzekal ze to na 100% lopatki bo sie bawil turbo i wszystko gra.
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: igi84 »

A te łopatki a raczej kierownice możesz sam sprawdzić poruszając sztangą a po za tym raczej by Ci turbinka nie wstawała, poszukaj czy nie masz jakiegoś przewodu podciśnieniowego pękniętego, przy tym też Ci turbina będzie wstawała później.
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: seeker84 »

Od ilu obrotów turbo zaczyna ciągnać?
1800, 2200?
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: futrosky »

mechanik podpiął laptopa i sprawdził całego tolka, następnie podnosił sztange i opuszczał kilka razy patrząc na turbie. I mówił że na pewno będą łopatki do czyszczenia.

a turbo jak odpale samochód wgl nie gwizda, a jak już to słabo. Muszę zgasić zapalić i wszystko działa. Gdy jadę bez turbiny to słabo ciągnie, dopiero czuć coś koło 2 tyś. A powinno odrazu być czuć. Po przejechaniu z 200 metrów też wszystko zaczyna wracać do normy. I ciągnie jak powinien.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: szymekgd »

futrosky pisze:następnie podnosił sztange i opuszczał kilka razy patrząc na turbie.


Rentgen w oczach pewnie ma :-D
Michal
ODPOWIEDZ