[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 24 lis 2012, 09:12

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Art »

koras-17 pisze:Witam.
Może wie ktoś gdzie w Białymstoku mógłbym wykonać logi dynamiczne?


Wpadnij do Bstoku to Ci zrobie :)
Nie pomoże koni kupa, gdy kierowca dupa.
koras-17
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 14 gru 2009, 19:39

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: koras-17 »

Wielkie dzięki, podaj na priw. numer tel. to z chęcią się odezwę do ciebie.
B7KJ

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: B7KJ »

Witam panowie,

Od jakiegoś czasu mam problem z brakiem mocy w Tolku. Z początku przy 130-140 i obrotach ok. 3500 łapał notlaufa, obcięcie mocy, jedzie gorzej niż SDI. Szybka lektura forum - problem z turbo, sprawdzić. Obejrzałem cały układ, wychwyciłem nieporuszającą się sztangę turbiny oraz delikatnie przetarty wężyk, zakupiłem wężyk a przy odkręcaniu turbiny okazało się że problemem najprawdopodobnie jest gruszka a raczej to co z niej zostało - dosłownie rozsypała mi się w rękach, o dziwo cięgło turbiny chodziło bez kłopotu, jedynie przy najwyższym położeniu delikatny opór był. Zakupiłem org. gruszkę Garrett, zamontowaliśmy z tatem w takim ustawieniu jak poprzednia grucha, wszystko podpięte, czas testować. No i... dupa. O ile przed wymianą samochód wystudzony "rwał", tak teraz kapota totalna. Podczas jazdy wychwyciliśmy dziwny furkot przy schodzeniu z obrotów po wyrzuceniu na luz, oraz dziwny pisk przy odpuszczeniu gazu. Dodatkowo, zaczął chlapać EGR :-/ Po powrocie do garażu obserwowaliśmy sztangielkę i na oko chodzi prawidłowo - przy zgaszonym silniku jest w górze, po odpaleniu idzie w górę.Jutro spróbuję jeszcze z zaworem N75 ale nie mam zbyt wielkich nadziei... Macie jakieś pomysły ?

P.S Logi będę zdolny wykonać za kilkanaście dni gdyż dopiero do mnie kabelek idzie.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: szymekgd »

B7KJ pisze:Zakupiłem org. gruszkę Garrett, zamontowaliśmy z tatem w takim ustawieniu jak poprzednia grucha


Tak Ci się tylko pewnie wydaje, spróbuj wyregulować.
Michal
B7KJ

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: B7KJ »

Hm... odmierzone było suwmiarką z poprzedniej gruchy, poza tym zamieniliśmy same sztangielki, ze starej do nowej gdyż nowa sztangielka + nakrętka były dłuższe niż długość odmierzona na suwmiarce. Złe ustawienie sztangielki może powodować ten dziwny furkot i permanentny brak mocy od odpalenia do zgaszenia samochodu ?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: szymekgd »

B7KJ pisze:Złe ustawienie sztangielki może powodować
:

B7KJ pisze:dziwny furkot


Na pewno jest w turbinie? Może to odgłos kierownic powietrza? U mnie po zimie też słyszę w okolicach turbiny coś a'la blow off przy odpuszczaniu gazu.

B7KJ pisze:permanentny brak mocy od odpalenia do zgaszenia samochodu


Tak.
Michal
B7KJ

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: B7KJ »

szymekgd, o tak, własnie wyleciało mi to z głowy że ten dźwięk przypomina blow-off. Dochodzi ze strony turbiny więc automatycznie założyłem że to turbina po wymianie gruszki ma problem. Czyli jutro znowu będę kombinował przy gruszce, choć pewnie póki nie dotrze do mnie kabelek to będzie syzyfowa praca.

Edit

Po zmianie ustawienia sztangi jest delikatna poprawa, samochód działa normalnie jeśli nie przekroczy się 3500-4000 obr. Co dziwne, po całodniowym testowaniu na koniec udało się przeciągnąć na 3 biegu powyżej 4000 bez not laufa, później 4 bieg do 140 kmph i obcięcie mocy ;/
janek111
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Brzeg

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: janek111 »

Witam , chciałbym sie zorientować ile moze kosztowac czyszczenie łopatek w turbine , badz regeneracja
narazie łapie notlaufy jak chce go troche mocneij depnac.
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Dawid1992P »

Zależnie od regionu, ja płaciłem 200 zł.
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: igi84 »

janek111, to raczej regeneracja Cię nie ominie u mnie tak samo robiło jeździłem tak przez jakiś czas i wybijało mi części w turbinie także od 200 do max 800 zł
ODPOWIEDZ