[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: eR »

Oczywiście. Czujnik zużycia jeżeli jest to występuje tylko na lewym przednim kole.
Awatar użytkownika
Bajan
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2013, 20:37
Auto: Leon 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Rzepiennik

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Bajan »

Dzieki za pomoc koledzy :) Koleś w sklepie wprowadził mnie w błąd pytając czy jest czujnik czy nie i mowiac ze jeśli jest kontrolka to napewno beda klocki z czujnikami i podawał mi nawet ceny róznych firm któe takie produkuja.
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: piotreus-1988 »

To mój pierwszy post nie licząc powitalnego.
Muszę w swoim Toledo wymienić hamulce przód tył ( klocki + tarcze ) a z tyłu także zaciski bo "wyrobiły się ślimaki i nie trzyma ręczny. W związku z powyższym mam kilka pytań. O ile cały przód nie jest problematyczny o tyle co do tyły jest kilka wątpliwości. Niestety na co dzień nie mam dostępu do kanału więc chciałbym bym przygotowany odpowiednio do roboty. Przechodząc do meritum.
Czy:
1. Do zacisków są poprowadzone sztywne przewody hamulcowe co wiąże się z odkręcaniem ich od zacisku w celu wymiany tarczy?
2. Czy śruba mocująca przewód hamulcowy jest wykonana z aluminium i czy jest problem z z ew, jej odkręceniem? Jeżeli tak to najlepiej byłoby od razu zaopatrzyć się w nową?
Jeżeli ktoś ma jakieś dobre rady przy pierwszej wymianie w nowym samochodzie to z góry dzięki i będę wdzięczny.
Jeżeli natomiast gdzieś już były poruszane wspomniane przeze mnie kwestie wcześniej i je przeoczyłem to uczyniłem to nieświadomie gdyż starałem się przeszukać forum.
Awatar użytkownika
Jacek1234gml
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 26 lis 2013, 20:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Siedlce

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Jacek1234gml »

1. Do zacisków są elastyczne przewody z przodu i z tyłu. Nie musisz ich odkręcać do wymiany tarczy.
2. Problem może być z odkręceniem przewodów od tylnego zacisku. Bo jest aluminiowy. Ja ostatnio wykręciłem odpowietrznik razem z gwintem zacisku. Także ostrożnie.

Da się zrobić hamulce bez kanału, warto za to zaopatrzyć się w klucz do szlifierki kątowej. idealnie pasuje do tłoczka (żeby cofnąć samoregulację od ręcznego)
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: bartek »

Jacek1234gml pisze:Do zacisków są elastyczne przewody z przodu i z tyłu

nie do końca prawda, do tylnego zacisku dochodzi przewód gumowy, ale zbrojony metalem - nie można go ściskać ani nadmiernie wyginać. Ale do wymiany tarcz na pewno nie trzeba go odkręcać.
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: piotreus-1988 »

No dobra. To mniej więcej już wszystko jasne. A czy w przypadku jak bęzie problem z odkreceniem przewodu przy wymianie Zacisku to czeka mnie wymiana przewodu czy samego mocowania. Niestety nie wiem jak to wygląda dlatego pytam.
Awatar użytkownika
kuzio
Forumowicz
Posty: 674
Rejestracja: 30 mar 2012, 19:10
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ALH+
Skąd?: Siemianowice Śląskie

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: kuzio »

Potrzebuje wymienić klocki+ tarcze tył
Jest ktoś w stanie polecić tarcze które się nie zwichrują i klocki które nie będą fess brudziły felg?
Cena jest raczej porównywalna jeśli chodzi o te firmy: Febi, Ferodo, Lucas, Delpfi, ATE, TRW?
Co wybrać? :-?
Nie wkładam pieniędzy w starego złoma, wkładam serce w pasję

MOJE TOLEDO: http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=622 ... sc&start=0
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: bartek »

kuzio, swap na 288 :-P
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
sprat
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2014, 12:08
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgierz/Zamość

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: sprat »

Witam,

mam do wymiany klocki tył tarcze tył plus do regenarcji zaciski tył.
Podobno zacisk się zapiekły i zniszcyzły klocki i tarcze. Może tak być?
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: igi84 »

Może jak najbardziej ale czy zapiekł się zacisk/tłoczek czy prowadnice jarzma??, a bym obstawiał na prowadnice jarzma bardzo częsty przypadek jeżeli jest np uszkodzona osłonka. Rozbierz tzn odkręć zacisk od jarzma i sprawdź czy prowadnice się poruszają czy nie. Tłoczek trzeba wkręcać jednocześnie go wciskając do tego wystarczy płaskownik z otworem, śruba z nakrętką i wkręcasz tłoczek np. kluczem od szlifierki kątowej :P Sprawdź to bo niepotrzebnie za regenerację zacisku będziesz płacił.

[ Dodano: 2014-03-31, 16:40 ]
kuzio, popieram kolegę bartek, swap na 288 klocki ATE Ceramic tarcze mogą być polskie np Mikoda ja mam u siebie po swapie na 312 zwykłe Mikody bo były po 105zł/szt :P docieranie dla pewności u mnie trwało 1000 Km :P i nie mam go nich żadnych zastrzeżeń. Ale jak już chcesz wydać to ATE.
ODPOWIEDZ