[1M] Sprężyny przód / tył

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daniel321
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 10 kwie 2010, 15:39

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: daniel321 »

tak a wiec spreżyny od passata b4 kombi założone zdjecia w moim temacie link w podpisie hm no dosyc podniosło auto, pasują bez problemu

[ Dodano: 2011-06-24, 23:03 ]
migacz1981 pisze:A myślałeś o wzmocnionych dedykowanych do Toledo? Ok. 90pln szt. ja też mam problem z niskim tyłem i chyba to bedzie wyjście najlepsze

tak myślałem ale znalazłem na allegro a w sklepach w okolicy nie... a wiesz allegro jest tanie ale przesyłka dowala pozatym mało jestem w domu i zależy mi na czasie wiec kupiłem zmieniłem i jest ok a tak apropo to jak sie im przyjżałem to różnicy nie widziałem :)
zapraszam do mojego postu, odświezony:) nowe foty itp link
http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=2763
Awatar użytkownika
damikr
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 06 maja 2011, 11:19

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: damikr »

Po podróży z Chorzowa nad morze już po przyjeździe na miejsce zobaczyłem że auto mam z tyłu bardzo niskie i na każdej większej dziurze trą chlapacze... i co zaobsesrwowałem...
.że nie mam z tyłu sprężyn...nie wiem jak to jest możliwe choć się przyznam że nie wiem czy były jak był kupowany w maju
Związku z tym czy do sprężyn muszę od razu wymienić amorki i czy co jeszcze? Na prawde nie wiem ile czasu jeździł bez sprężyn...a jeszcze mnie czeka 600km powrotu z pełnym bagażnikiem bez spręzyn bo wymiana to w domu...
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: bartek »

damikr pisze: i co zaobsesrwowałem...
.że nie mam z tyłu sprężyn...nie wiem jak to jest możliwe choć się przyznam że nie wiem czy były jak był kupowany w maju

Dobrze znać swój samochód - Bezcenne :-D
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: tony »

:lol:
oby to ostatni brak w aucie :D
Ostatnio zmieniony 25 lip 2011, 22:16 przez AdsBot [Google], łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Roxon40 »

damikr pisze:Związku z tym czy do sprężyn muszę od razu wymienić amorki i czy co jeszcze?


Teraz pewnie już tak skoro tylko na amorach jeździłeś to się już pewnie wylały. Dodatkowo będzie trzeba pewnie wymienić ten bałwanek co jest w mocowaniu amora oraz sprawdzić stan śrub mocujących amortyzator i pewnie też je wymienić bo mogą być lekko wygięte. No zadziwiłeś mnie tym brakiem sprężyn z tyłu.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
damikr
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 06 maja 2011, 11:19

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: damikr »

Szczerze powiedziawszy sam się zdziwiłem... kto by się nie zdziwił że nagle zastanawia się czy jego auto ma sprężyny z tyłu... Teraz wróce to założę te sprężyny i jeszcze je przejrzę bo nie wiem czego tam jeszcze nie ma... mam nadzieje ze juz niczego bo spokojnie 700km zrobil, spalil malo ino z zawieszeniem znalazłem problem.
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: bartekmk »

no to ładny wałek, ciekawe czy ktos je celowo wyciągnął czy wyleciały;)
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: damian1231795 »

Mógł by ktoś wrzucić zdjęcie tych sprężyn tylnych na samochodzie nie takie z alledrogo bo chciałem zobaczyć jak są umiejscowione w jakimś innym tolku 2, był bym wdzięczny?
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Szymek08 »

Normalnie szkoda mi kolegi ale po powrocie przejrzy Tolka i pouzupełnia braki ;-)
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: migacz1981 »

damikr pisze:Po podróży z Chorzowa nad morze już po przyjeździe na miejsce zobaczyłem że auto mam z tyłu bardzo niskie i na każdej większej dziurze trą chlapacze... i co zaobsesrwowałem...
.że nie mam z tyłu sprężyn..
Kolego spróbuj wypakować bagażnik a sprężyny wrócą na swoje miejsce i przed powrotem do domu spróbuj sprzedać troche niepotrzebnych gratów :509:
ODPOWIEDZ