[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lolek632
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 12 kwie 2009, 08:44

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: lolek632 »

no więc dorzuce swoje trzy grosze.
powyższy link udowadnia, że nieoryginalne lapmy nie dają nic dobrego. Światło nie jest takie jak być powinno bo jest symetryczne a ma być asymetryczne i doświetlac bardziej strone prawą.
Po 2. Typowe pseudo ksenony nie nadają się do takich reflektorów. By móc stosować żarówki typu D2S -(ksenon - żarówka z palnikiem) na reflektorach przy znaczku E w kółeczku musi być oznaczenie DC/ HR (C-mijania, R- drogowe, D- wyładowcze/ksenon, H halogenowe). Czyli jeśli na większości lamp jest HC/R to wtedy trzeba stosować żarówkę z żarnikiem, zwykłą halogenową. Nie trzeba mieć soczewek żeby lampa była ori do ksenonów. - Renault Laguna II, Peugeot 607 :-P
Pseudo zestawy do ksenonów widać z daleka. Tymbardziej przy takiej pogodzie jak teraz. Zawsze takiemu mrygam albo włączam drogowe bo skoro taki oślepia to i ja będę oślepiał, nie mam zamiaru hamować tylko dlatego, że ktoś ma badziewie. Tyle mojego zdania.

Co do montażu tego dziadostwa to 18 września wyprodukowano takie fajne rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach. To co jest najciekawsze - przy zastosowaniu źródła światła wyładowczego musi być układ samopoziomowania strumienia światła ( w załączniku pkt 4.1.5) i pkt 4.1.1. -nr 12 -`Źródło światła (np. żarówka) niekompatybilne z obudową reflektora.`

Tyle teorii.. powodzenia na drodze.. jak macie pytania (a będę znał odpowiedź) służę pomocą. nie jestem diagnostą :-D


Aha- zapomniałem dodać - każdy reflektor jest homologowany ze źródłem światła - stąd oznaczenia HC i takie tam. Wtykanie w reflektor dziwnych diodek mających służyć za światła pozycyjne czy wkłądanie soczewki to ingerencja w reflektor. Nie został on taki homologowany. A w innym znowu rozporządzeniu jest namalowane ile ma być w samochodzie świateł pozycyjnych i innych.

Co do świateł do jazdy dziennej muszą być homologowane z symbolem RL ! a nie 02A-światła pozycyjne !! I nie mogą działać jeśli włączone są swiatłą mijania. To tak z ropędu. Oczywiście muszą być w odpowiednich odległościach zamontowane. :-)
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: WOLF69 »

lolek632, no i otym wlasnie pisalem tylko ze w duzym skrucie. Pozdrawiam
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
Awatar użytkownika
lolek632
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 12 kwie 2009, 08:44

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: lolek632 »

no wiem, rozszerzyłem trochę jako, że ostatnio musiałem się z tym zapoznać. Za dużo dziwnych gadżetów teraz się zrobiło. A najlepsze jest to, że bardzo często ludzie przyznają, że gorzej świecą te `ksenony` hehe :lol:

ale pokusy na ksenon za 220zł nie pokona haha ;-)
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Lucas »

Ja wrzuciłem sobie diody w postojówki bo nikomu to nie przeszkadza, ale HIDów raczej bym nie wrzucał w normalne lampy.
Jeśli ksenon to chyba tylko cały zestaw.
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: ww200 »

lolek632 pisze:Nie trzeba mieć soczewek żeby lampa była ori do ksenonów. - Renault Laguna II, Peugeot 607 :-P


Ja posiadam oryginalne lampy i żarówki D2R,żadna przeróbka i żaden HID.Mogę jeszcze powiedzieć,że takie same lampy posiada koleżanka Dorsik.
Awatar użytkownika
lolek632
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 12 kwie 2009, 08:44

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: lolek632 »

a jakie masz oznaczenie homologacji? HC czy DC ? Soczewka czy normalny reflektor? Układ samopoziomowania też masz? Nie to, że się czepiam tylko pytam bo większość ładuje te HIDy w najłatwiejszy sposób... Efekt później taki, że świecą wszędzie tylko nie na drogę.. Tragedia jest jak ładują te HIDy do golfa starego, kadeta i innych (reflektor ryflowany) sprzętów gdzie na wsi jest szacun dla ksenonów :mrgreen:
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: gurszczak »

zgadzam sie z lolek632, już kilka razy zjeżdzałem z drogi aby taki jeden z drugim golfem czy kadetem mnie wyprzedził bo nie dało rady przed nim jechać ale potem dziękowałem jadąc na długich za nim jak miał CB to powiedziałem o co chodzi jak nie to może zrozumie - chociaż nie wątpie. Ten kto te pseudo ksenony dopuścił do sprzedaży to powinien nieżle za to beknąć - a kasiorę na pewno niezłą zbija patrząc na ilość sprzedanych.
No cóż ... mniejmy tylko nadzieje ze koledzy z drogóweczki mają wiedzę - a po koledze lolek632, widzę ze maja i odpowiednio postępują z takimi kierowcami.
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: WOLF69 »

Tak wyglada to co ja mam(pozwole sie zacytowac):
http://www.toledoclubpols...p?p=18283#18283

H7 XENON (blue coated)"powlekane na niebiesko
Zamiast tego niesamowitego blue dają piękne białe swiatło, w nocy super
501(W5W) XENON LED Ultra Bright
Mają fajny niebieski kolor co w efekcie w połączeniu H7 i 501 daje bardzo dobrze oświetlający drogę błękit.

Poza tym tabelka jest tu:
viewtopic.php?t=141&postdays=0&postorder=asc&start=20

[ Dodano: 2009-11-18, 20:58 ]
gurszczak, Ja po prostu odpalam takiemu baranowi przeciw mgielne(tyl) i jest wyleczony. :-P

[ Dodano: 2009-11-18, 21:08 ]
Mam pytanko co powiecie na to : 18 LED SMD H7 White 12V Fog Light Bulb :?:

http://cgi.ebay.co.uk/2-X-18-LED-SMD-H7 ... 3167wt_972
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: ww200 »

lolek632 pisze:a jakie masz oznaczenie homologacji? HC czy DC ? Soczewka czy normalny reflektor? Układ samopoziomowania też masz? Nie to, że się czepiam tylko pytam bo większość ładuje te HIDy


1. Co do homologacji to nie wiem jaka jest na lampach,ale jak sprawdzę to napiszę.
2. Mam normalny reflektor.
3. Samopoziomowania nie posiadam.

Tak jak wcześniej pisałem to u mnie są D2R a nie jakiś HID,stąd wiem bo 2 lata temu wymieniałem obie żarówki bo jedna padła.Niem mam pojęcia jak to jest u mnie rozwiązane bo tego nie przerabiałem a kobieta od której go kupiłem.Ona taki już kupiła od swojego znajomego w Niemczech,jeśli się nie mylę to w 2001 roku.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: kornat »

lolek632 pisze:Wtykanie w reflektor dziwnych diodek mających służyć za światła pozycyjne czy wkłądanie soczewki to ingerencja w reflektor. Nie został on taki homologowany.

Czy to znaczy że nawet białe LEDy nie są legalne :?: bo wg prawa światło ma być białe albo żółte. Czyli po prostu traci się homologację bo lampa nie jest przystosowana do ledów :?:
ODPOWIEDZ