Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: cash »

Stopek pisze:To podstawowa sprawa... bo jeśli opona jest stara to nie ma co się zastanawiać nad jej właściwościami, bo i tak ich już od dawna nie posiada ;-)


Od którego roku minimalnie patrzeć?
Stopek
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 17 maja 2013, 07:26

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Stopek »

cash pisze:
Stopek pisze:To podstawowa sprawa... bo jeśli opona jest stara to nie ma co się zastanawiać nad jej właściwościami, bo i tak ich już od dawna nie posiada ;-)


Od którego roku minimalnie patrzeć?


Wesz, jeśli one były używane to popatrz przede wszystkim czy nie mają ubytków, czy oba brzegi opony zużyte są równomiernie, czy nie są wyząbkowane, czy nie mają ubytków na boku i barku opony - to bardzo ważne dla bezpieczeństwa, i najlepiej sprawdź je na feldze przed kupieniem już napompowane, czy nie pojawiają się wybrzuszenia, szczególnie na boku opony . Na Allegro zdarzają się partyzanci, którzy sprzedają i 10 letnie używki i zakup takiej opony to raczej głupota natomiast jeśli znajdziesz po 4 sezonach w dobrym stanie to można pokusić się o zakup.
WsZyStKo. Co Na PrAwDę LuBiĘ JeSt AlBo NiEmOrAlNe AlBo NiElEgAlNe AlBo TuCzĄcE :))
Obrazek
http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=8233
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: cash »

Ok, dzięki bardzo za pomoc ;)
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: eR »

Panowie czy przy zakładaniu nowej opony na używaną 10-letnią felgę alu warto poodklejać z niej wszystkie ciężarki czy lepiej tego nie robić ? Niebawem wybieram się na wulkanizację na wymianę opon a na felgach jest trochę tych ciężarków naprzyklejanych. Nowa opona na pewno spowoduje, że ich jeszcze trochę pewnie przybędzie. Bo jak znam życie gość wyważając pewnie będzie tylko jeszcze dokładał bo starych usuwać mu się nie będzie chciało.
Awatar użytkownika
bart111
Forumowicz
Posty: 599
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Cegłów/Wwa

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: bart111 »

Przy każdorazowym zdjęciu opony z felgi konieczne jest odklejenie wszystkich starych ciężarków, ponowne wyważenie opony wraz z felgą i jeśli to konieczne naklejenie nowych.

Każdy dobry gumiarz dobrze to wie i stosuje się do tego. Jeśli tego nie robi to zmień zakład który się tym zajmuje na inny.
Obrazek
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: eR »

W takim razie odkleję wszystkie sam. Bo przypuszczam, że gdyby gumiarz nawet to zrobił to ślady po kleju już oleje. A nie chce mi się potem zdejmować kół i bawić się z tym. Dzięki za szybką odpowiedź.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Kitaj »

eR pisze: Bo jak znam życie gość wyważając pewnie będzie tylko jeszcze dokładał bo starych usuwać mu się nie będzie chciało.


:shock: :shock:

Walić takiego wulkanizatora.... Ja pierdziele, czasami mam wrażenie że niektórzy zatrzymali się na czasach syrenki i żuka.

A tak jak już jesteśmy w temacie ciężarków to ktoś zna jeszcze jakiś inny sposób na usunięcie starego kleju niż ogrzewanie opalarką i ściąganie szpachelką?
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: eR »

Widziałem kiedyś jak ktoś usuwał taki klej krążkiem gumowym złożonym na wiertarkę. Był wykonany z miękkiej gumy i szybko zamieniał klej w takie drobne wiórki. Lakier zero uszkodzeń.
Ja planuję zeskrobać go jakimś plastikowym narzędziem a potem użyć jakiejś pasty lekko-ściernej.
Mam o tyle dobrze, że moje felgi od wewnątrz i tak nie są już zbyt piękne więc się nie będę rozczulał.
Mały edit:
http://allegro.pl/krazek-gumowy-do-usuw ... 13938.html
o właśnie taki krążek :-)
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Danielek. »

Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: futrosky »

Witam. Założyłem opony takie :
http://ezrims4rent.com/home/wp-content/ ... us_v12.jpg
rozmiar : 215/40/17
szukałem cały czas 225/45 ale nie mogłem znaleźć a te mi się trafiły bo bieżnik 7mm x4 za 630 zl :D Ale po weekendzie jeżdżenia jestem trochę zawiedziony. Strasznie jest na dziurach, wgl nie ma komfortu jazdy. Nie dodając że jest duży prześwit. A miałem w planach glebe robić z tymi oponami. Ale teraz się zastanawiam. Moje pytanie do was jak jest z zawieszeniem na oponach nisko profilowych ? Bardzo siada ? Nie ukrywam że na zimowych oponach 225/45 mi się dobrze jeździło chociaż też czułem trzepanie na dziurach, ale tu to już masakra. Podziwiam ludzi co mają 225/35/18 i wyżej z glebą :D
ODPOWIEDZ