[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Blee99
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 02 gru 2015, 23:24
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 AHF
Skąd?: Rzeszów

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Blee99 »

Witam,
Mam pytanie do kolegów, od jakiegoś czasu zaczął mi szwankować centralny z pilota a dokładniej otwiera tylko jeżeli jestem obok drzwi kierowcy a zamykanie z pilota nie działa w ogóle.
Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś dodatkowego sterownika ala ten:
http://allegro.pl/sterownik-seat-skoda- ... 41427.html

Chciałem zapytać czy nie będzie żadnych problemów z alarmem fabrycznym itd? Ewentualnie może ktoś poleca jakiś inny zestaw?
Toledo 1M AHF 1999r
asteriks
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 12 gru 2015, 20:35
Auto: Toledo 1M 2001r.
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Kielce

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: asteriks »

Jeżeli postanowisz założyć dodatkową centralkę, to podejdzie praktycznie każda i nie powinno być problemu.

Ale w pierwszej kolejności bym sprawdził czemu oryginalny szwankuje.
Obrazek
gufon_m6
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2015, 17:56
Auto: Toledo 1M2
Model: 1.8 20V
Skąd?: Tczew

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: gufon_m6 »

Witam :-) Mam problem a mianowicie z przednimi drzwiami..od strony kierowcy gdy zamkne ,zamykaja się lecz gdy otworze to raz się otworza a w wiekszosci przypadkow nie.Wtedy musze otworzyc od srodka klamka,natomiast od strony pasazera gdy probuje zamknac lub otworzyc rygiel wyskakuje lecz nie do konca tylko tak do polowy .Czasem z 10 razy musze zamykac i otwierac az wkoncu zamknie do konca..od czego zaczac sprawdzanie ,dodam ze drzwi otwieram tylko z pilota,gdyz zamek nie da sie przekrecic kluczykiem w zadnych drzwiach..tak juz kupilem niestety :-) Prosze o wyrozumialosc gdy jestem zielony na ten temat..
Ostatnio zmieniony 15 sie 2016, 16:02 przez gufon_m6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: DzieX »

Zielony to chyba jesteś w języku polskim.. Weź to kolego przepisz zrozumiale, to może ktoś Ci pomoże. Przecinek z kropką Ci się myli.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
gufon_m6
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2015, 17:56
Auto: Toledo 1M2
Model: 1.8 20V
Skąd?: Tczew

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: gufon_m6 »

Oj bo ciężko to opisać :-) a czego tu nie rozumiesz?nie patrz na te kropki i przecinki wtedy:-)
mati123307

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: mati123307 »

Prawe drzwi nie są otwierane i zamykane z centralnego kluczykiem idzie przekręcić po tej stronie uszkodzonej i zamek się otwiera lekkim oporem, a z kluczyka coś przeskakuje i bolec się nie rusza. Centralny do wymiany?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
zfchaos
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2016, 18:05
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszow

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: zfchaos »

Czy jest możliwe, że nie spalił się cały moduł komfortu, tylko jego część, odpowiedzialna za niektóre funkcje?
Działają mi szyby, lusterka, zapala się światło po otwarciu drzwi, ale po włożeniu kluczyka do zamka drzwi kierowcy i przekręceniu tylko zamyka wszystkie drzwi, ale już nie otwiera. Sprawdziłem siłownik i styczniki działają (ten do otwierania kluczem też). Dodatkowo nie działa w ogóle sterowanie z pilota.
Moduł komfortu do wymiany?
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: _carlos- »

Sygnaly z zamka ida do plytki sterowniczej przy silniczku szyby, a dopiero z tamtad do modulu komfortu.
A zmierzyles czy sygnal z mikrowylacznika kasety zamka kierowcy, z sygnalu na przekrecenie wkladki w pozycje otworz wychodzi z kasety?
asteriks
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 12 gru 2015, 20:35
Auto: Toledo 1M 2001r.
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Kielce

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: asteriks »

Ten sam problem z otwieraniem masz we wszystkich drzwiach/klapie czy tylko od kierowcy?
Obrazek
zfchaos
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2016, 18:05
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszow

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: zfchaos »

_carlos- pisze:A zmierzyles czy sygnal z mikrowylacznika kasety zamka kierowcy, z sygnalu na przekrecenie wkladki w pozycje otworz wychodzi z kasety?

Z kasety, tzn. skąd? Wychodzi na pewno z pinów siłownika, a czy dochodzi do modułu komfortu nie sprawdziłem, bo nie mogę znaleźć nigdzie schematu wtyczki modułu.
asteriks pisze:Ten sam problem z otwieraniem masz we wszystkich drzwiach/klapie czy tylko od kierowcy?

Każdy inny zamek (oprócz kierowcy) zamyka i otwiera tylko swoje drzwi.
ODPOWIEDZ