[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

aha no i co tam trzeba wyczyscic czy co ?


Sprawdź czy klapa się otwiera.
Michal
invisible9
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 12 sty 2012, 17:14

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: invisible9 »

Witam

Oddałem rozrusznik do regeneracji (miałem z nim problem auto nie odpalało) i zapłaciłem za taką regeneracje 200zł. Rozrusznik wygląda jak nowy, wymienione szczotki, uszczelniacze itp. Jak sądzicie to dobra cena? Czy przepłaciłem? W ogóle to dobrze że go zregenerowałem czy mogłem kupić nowy ile taki kosztuje?
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: marek_igor »

invisible9 pisze: zapłaciłem za taką regeneracje 200zł. Jak sądzicie to dobra cena? Czy przepłaciłem?


Brat regenerował w Leonie w wakacje, zapłacił 100zł
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: dropsik9977 »

ja mam maly problem z elektryka i przez to mi nie odpala ;/
teraz na dniach jakos sie cos stalo ze mam pobor pradu na oczywiscie wszystko wylaczone radio panel wyjete drzwi zamkniete
pobor wyniosl od 0006-0010 amper ;/
nie wiem dlaczego ale przez to prawdopodobnie moge moge odpalic tolka po jednej nocy ;/
akumulator miesiac temu kupiony nowy pojechalem dzis go sprawdzic o okazalo sie ze jest 93% sprawny i nie byl doladowany sprawdzilem ladowanie i mial 13,6 takze poprawne i nie mma pojecia dlaczego mi ucieka prad ;/
wie ktos cos o tym?

taka mala informacja sprawdzil rowniez na kablach na akumulatorze i tam taki sam pobor pradu byl ;/
takze nie wiem czy to tam ucieka gdzies prad czy gdzies indziej :/

wczesniej nie bylo takiego problemu odpalalem nawet w mrozy -15 i caly dzien stal i na drugi jak do pracy znowu odpalil ;/
a teraz postal moze 5h i aku padlo ;/
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

pobor wyniosl od 0006-0010 amper ;/


6-10A czy zakresu pomiarowego nie podałeś?

dropsik9977 pisze:akumulator miesiac temu kupiony nowy pojechalem dzis go sprawdzic o okazalo sie ze jest 93%


W takim tempie niedługo Ci wytrzyma :-D

dropsik9977 pisze:taka mala informacja sprawdzil rowniez na kablach na akumulatorze i tam taki sam pobor pradu byl ;/
takze nie wiem czy to tam ucieka gdzies prad czy gdzies indziej :/


Szczękami mierzony? W sumie to logiczne, że skoro z aku coś ciągnie prąd to przy nim widać pobór, a może nawet sumę poborów z kilku odbiorników?

Wyciągnij bezpieczniki, podłącz miernik i sprawdź który układ, po włożeniu bezpiecznika, kradnie prąd ;)
Michal
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: dropsik9977 »

szymekgd pisze:
pobor wyniosl od 0006-0010 amper ;/


6-10A czy zakresu pomiarowego nie podałeś?

dropsik9977 pisze:akumulator miesiac temu kupiony nowy pojechalem dzis go sprawdzic o okazalo sie ze jest 93%


W takim tempie niedługo Ci wytrzyma :-D

dropsik9977 pisze:taka mala informacja sprawdzil rowniez na kablach na akumulatorze i tam taki sam pobor pradu byl ;/
takze nie wiem czy to tam ucieka gdzies prad czy gdzies indziej :/


Szczękami mierzony? W sumie to logiczne, że skoro z aku coś ciągnie prąd to przy nim widać pobór, a może nawet sumę poborów z kilku odbiorników?

Wyciągnij bezpieczniki, podłącz miernik i sprawdź który układ, po włożeniu bezpiecznika, kradnie prąd ;)


tak mierzone takimi szczekami co kabel w srodku jest jakis profesionalny ;p

chodzi o bezpieczniki na aku ? czy w aucie ?

czyli jak wyjme jakis powinno cos sie zmniejszyc albo wg nie pobierac?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

dropsik9977 pisze:tak mierzone takimi szczekami co kabel w srodku jest jakis profesionalny ;p


Ależ przestań proszę, takie szczęki są tańsze od dobrego kabelka do kompa ;)

dropsik9977 pisze:chodzi o bezpieczniki na aku ? czy w aucie ?


Wszystkie źródła trzeba odłączyć, możesz zrobić to też w drugą stronę - na podłączonym mierniku wyciągać pojedyńczo bezpieczniki.

dropsik9977 pisze:czyli jak wyjme jakis powinno cos sie zmniejszyc albo wg nie pobierac?


Dokładnie, musisz wyciągnąć te bezpieczniki których obwody biorą prąd, jeżeli bez bezpieczników będzie pobór to będzie on uciekał między aku, a tablicą bezpieczników.

Nie napisałeś ile tego prądu "ginie", na podstawie tej wartości możesz namierzyć odbiornik, np. ginie 1A, moc P=U*I -> P=12V*1A=12W czyli szukasz odbiornika o mocy 12W.
Michal
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: dropsik9977 »

szymekgd pisze:
dropsik9977 pisze:tak mierzone takimi szczekami co kabel w srodku jest jakis profesionalny ;p


Ależ przestań proszę, takie szczęki są tańsze od dobrego kabelka do kompa ;)

dropsik9977 pisze:chodzi o bezpieczniki na aku ? czy w aucie ?


Wszystkie źródła trzeba odłączyć, możesz zrobić to też w drugą stronę - na podłączonym mierniku wyciągać pojedyńczo bezpieczniki.

dropsik9977 pisze:czyli jak wyjme jakis powinno cos sie zmniejszyc albo wg nie pobierac?


Dokładnie, musisz wyciągnąć te bezpieczniki których obwody biorą prąd, jeżeli bez bezpieczników będzie pobór to będzie on uciekał między aku, a tablicą bezpieczników.

Nie napisałeś ile tego prądu "ginie", na podstawie tej wartości możesz namierzyć odbiornik, np. ginie 1A, moc P=U*I -> P=12V*1A=12W czyli szukasz odbiornika o mocy 12W.


no tego nie wiem ile ginie poprostu napisalem tak jak pokazywal miernik
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

dropsik9977 pisze:napisalem tak jak pokazywal miernik


0006-0010 to tylko liczby, jaki zakres był ustawiony na mierniku?
Michal
ODPOWIEDZ