Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: jakub_bb »

mi tez nie wchodzi a co do nr VIN cala grupa VAG bodajże na druga polowe roku koduje auto na rok następny.
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

Zakup Toledo II.

Post autor: Szczepan »

Witam wszystkich.
W ostatnim tygodniu skasowano mi moje stare zasłuzone autko i przymierzam sie do kupna drugiego auta.
Mój wybór padł na Seata Toledo drugiej generacji z silnikiem diesla 1,9 TDI o mocy 110 KM.
Czytałem duzo na temat tego auta i własciciele sobie bardzo chwalą seaciki.
Miałem ochote na audi a4 z tym samym silnikiem ale róznica w cenie jest ponad kilka tysiecy wiec najlepszym wyborem bedzie chyba seat (zmieszane audi z golfem ale tansze).
Przy wyborze stawiałem na nie zawodnosc zeby auto było jak jak mniej awaryjne silnik bardzo dobry zawieszenie i podłoga wiadomo z golfa 4 i wygląd tez bardzo ładny :)
Podpowie ktos na co zwrócic szczególną uwage przy kupnie seata toledo?
Czy klimatyzacje lepiej wybrac manualną czy klimatronik tez dobrze sie sprawuje?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Szymek08 »

To jak trafisz ładnego Toledo to nie ma się co zastanawiać :-) Ja mam climatronica i żadnych z nim problemów więc będę go polecał. Pozdrawiam
mcsurf
Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 23 kwie 2010, 01:07

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: mcsurf »

climatronic napewno będzie wygodniejszy, mówię to jako że mam manuala. Jednak obecnie nie wyobrażam sobie jazdy bez klimy :) Obecnie Toledo to bardzo popularny samochód stosunek jakości do ceny więc napewno wybierzesz coś dla siebie :)
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM, 2000r
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Szczepan »

To tez jak pisałem wyzej seat jest tanszy niz audi a wykonczenie tez ma dobre.
Wiec klimatronika nie trzeba sie bac myslałem ze moze jest jakis awaryjny :-)
''Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać.''
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: bartek »

Szczepan pisze:myslałem ze moze jest jakis awaryjny
Zdarza się, że padają panele. Drobne problemy z elektryką i wieszającymi się turbinami. Z resztą nie ma bezawaryjnych samochodów.
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Szczepan »

bartek pisze:
Szczepan pisze:myslałem ze moze jest jakis awaryjny
Zdarza się, że padają panele. Drobne problemy z elektryką i wieszającymi się turbinami. Z resztą nie ma bezawaryjnych samochodów.

Jestem nastawiony na 100% ze kupie własnie ten model co prawda zona troche trzeszczy bo wolała by opla astre g :) ale ja sie nie poddam juz decyzja zapadła :mrgreen:
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: bartekmk »

trza mieć hopla zeby kupić opla;) mam asv a chcialbym arl :( ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. mimo wszystko polecam toledo z silnikiem 110km.
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Kiziak »

Ja mam benzynku, ale z klimą nie mam problemów żadnych od 2002 roku (od nowości). Tylko oczyszczę i serwisuje.

Teraz przeszło 160kkm i wymieniałem zawieszenie - amorki się wysłużyły. Myślę, że 120kkm to dla nich na polskie wystarczająco. Taxi by na nich jeszcze jeździło ale auto wyraźnie było nieposłuszne przy mojej jeździe i faktycznie przy wymianie okazało się, że były jakieś śruby popękane. Poduszki do wymiany. Cudów nie ma.

Poza tym ze dwa lata temu pajączek (kierunkowskaz sam klikał)

Z panelem klimy nie mam problemów.

Poza tym dolegliwość tego modelu to woda na wycieraczkach i progach po deszczu ale to jest prościzna zrobić. Raz zrobisz i masz po problemie. Koszt to silikon do szyb i twoja praca. (mogę pomóc gdyby była taka potrzeba) Teraz zajmuje mi komplet 4 drzwi zrobienie maks 90 minut.

Generalnie mam T2 od nowości po tacie. On robił maglownice od wspomagania bo jedna z uszczelek przepuściła cały płyn oraz rozrząd. Wiadomo on tez inaczej jeździł, w sensie delikatniej. NIGDY NIE ŻAŁOWAŁEM ŻE MAM T2!

Jedyne co w nim robiłem z racji wieku to zawieszenie, katalizator z wydechem całym w tym sonda lambda (sonda i kat w tym modelu 1.8 20V przewidziany jest fabrycznie podobno do 120kkm). Komplet hamulcy.

Jedyne co defakto padło to wspomaganie. Reszta jak chcesz mieć auto fajne i sprawne będziesz musiał zrobić tak czy siak nieważne w jakim aucie. W tolku koszty są "normalne". za audi wybulisz. Poza wspomaganiem i wodą reszta to była tylko eksploatacja.

Na zawieszenie nie powinieneś wydać więcej niż 1500 z robocizną - do tego zachęcam bo teraz niedawno przez to przeszedłem i jeżeli w aucie to nie było nigdy robione to jest bajka po zmianie.

Auto nigdy nie zawiodło.

Jak nie kupujesz od znajomego auta, który Ci powie co robił a co budzi go w nocy zlanego potem ;) to zawsze trzeba coś zrobić - jestem realistą w tym względzie. Nie ma cudownych aut z niemiec po babci co na zakupy jeździła, i przed sprzedzażą wszsytko zrobiła bo szykowała zięciowi, ale że się z córką rozeszli to sprzedaje. ;) bo jej już nie potrzebne.

Jak problem wody nie był kiedyś rozwiązywany to z tym ma chyba problem każdy posiadzacz toledo 2, ale tym się niemartw chyba że o auto nikt nie dbał i cągle z wodą na dywaniku jeździł - wtedy to może być problem. Reszta to czysty przypadek i warunki ekspoatacji raczej z mojego doświadczenia.

Co do TDi samego silnika nie powiem zdania bo nie miałem ale silniki są dobrze znane z passata np. a to ta sama konstrukcja chyba...

ps.
mogłem się zamotać w pisaiu bo już jest "późno" ;) ale prawdę tylko mówie :p
szablos
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2011, 18:53

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: szablos »

Jak najbardziej polecam Toledo 1.9 TDI 110KM Jestem właścicielem właśnie takiego modelu. Bardzo fajnie się nim jeździ, jak na mój gust to bardzo dynamiczny silnik, fajnie przyśpiesza. Komfort jazdy poprawia klimatronik, tempomat, kontrola trakcji i takie tam jeszcze rożne bajerki. Polecam
szablos
ODPOWIEDZ