[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: lukogi »

Jeśli mówisz o czujniku wysokiego ciśnienia klimy to nie wyleci śmiało możesz podmieniać.Może syknąć ale to jak przy ładowaniu zapalniczki
felo18
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2008, 12:59

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: felo18 »

Tak Chodzi o ten pod zaworem rozprężnym.Musze go wymienić ponieważ zwar drugi bieg wiatraka na stałe i przekaźniki nie wytrzymują po pół godziny,ale klima chodzi.Dziękuję za pomoc.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

felo18, od razu Ci załącza 2 bieg?

U mnie po nabiciu klimy azotem w celu sprawdzenia okazało się, że przy wyższych temp. otoczenia i jeździe np. w korkach załączał się na stałe 3 bieg wentylatora (mam jeden 3y biegowy) który rujnował mi aku ;) Po nabiciu układu do prawidłowego ciśnienia problem zniknął, może masz podobnie?
Michal
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Szymek08 »

a ja dziś oddałem auto do speców od klimy i już działa. Przyczynę znaleźli dość szybko - przekaźnik od wentylatorów pod maską (3 piny były skorodowane a 1 kompletnie odpadł) Nowy przekaźnik z gwarancją kosztował mnie 140 zł + odgrzybienie i napełnienie klimy + robota zapłaciłem 300zł więc nie tak najgorzej.
janek111
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Brzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: janek111 »

Witam , dzis bylem nabic i odgrzybic klime i wyszlo na to ze u mnie sprezarka nie dziala nie daje cisnienia , rozmawialem z mechanikiem i mowil ze mozna kupic taka sprezarke nie nowa , ale po remoncie gdzie wszystko dziala za nie cale 800zl nastepnie po takiej wymianie mowil cos ze trzeba ten uklad wyczyscic jakas specialna maszyna gdzie sobie licza za to okolo 300zl i mam takie pytanie czy on chce wydoic kase odemnie , czy faktycznie klima jest taka droga rzecza... łacznie ze wszystkim mowil ze to wyjdzie w kranicach 1500zl , czy bylo by lepiej kupic uzywana np: z allegro za okolo 300zl , albo narpawic moja bez jakis specialnych czyszczen ?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: vwir »

Wow, za 1500 to można wsadzić klimę do auta które klimy nie miało ;) Ja bym kupił na allegro albo na szrocie sprężarkę z gwarancją uruchomieniową za 200-300. Do tego wypadałoby kupić nowy osuszacz (ok. 70). Potem nabicie czynnika i sprawdzenie szczelności - nie wiem, ile sobie liczą gdy układ jest zupełnie pusty, ale w 200-250 pewnie się zmieścisz. Czyli w okolicach 500-600 masz komplet.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

janek111 pisze:mowil ze mozna kupic taka sprezarke nie nowa , ale po remoncie gdzie wszystko dziala


Regenerowana.

janek111 pisze:po takiej wymianie mowil cos ze trzeba ten uklad wyczyscic jakas specialna maszyna gdzie sobie licza za to okolo 300zl


Maszyna pewnie std. do ściągania i uzupełniania czynnika wraz z olejem, jeżeli tak to poszukaj cen na grouponie itp. - oczywiście kroją za czynnik, aż miło - 1000g w zakupie to jakieś 20zł. Przed załadowaniem powinno się próżnię wytworzyć w układzie.

janek111 pisze:łacznie ze wszystkim mowil ze to wyjdzie w kranicach 1500zl


Kumpel w zeszłym tygodniu w sharanie dał 1200zł za zrobienie klimy łącznie z wymianą sprężarki na regenerowaną - wygląda jak nowa, miał też jakieś mniejsze nieszczelności - cena w Gdańsku, a tam tanio nie liczą.
Michal
janek111
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Brzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: janek111 »

Moze mi ktos powiedziec co nalezy zrobic z wymiana sprezarki znalazlem na allegro za 350zl pisze ze po regeneracji z gwarancja na 3 miechy , zalac olej do niej , oproznic uklad do uzyskania prozni i nabic wspolczynnik ? czy cos jeszcze nalezy zrobic ?

A takie pytanie ile kosztuje oproznienie ukladu czy to jest w cenie z nabijaniem ?

Cos czuje ze tamten gosciu chcial mnie poprostu ojeb*ć z kasy

Czy lepiej dac do regeneracji? moze to jakas blachostka i nie potrzebnie sie wpieprzac w koszta
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Danielek. »

Jak ostatnio nabijałem to gość mówił mi że ta maszyna wymienia od razu olej,odciąga stary czynnik,sprawdza szczelność układu po czym zalewa olej oraz nabija czynnik.
Tylko nie wiem czy olej który jest w sprężarce to ten sam który uzupełnia ta maszyna...
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kornat »

Danielek. pisze:Tylko nie wiem czy olej który jest w sprężarce to ten sam który uzupełnia ta maszyna...

Tak, ten sam.
janek111, jak się czujesz na siłach to możesz podjechać do jakiegoś zakładu,odessą czynnik z olejem wystawią pokwitowanie ile odessano, a jak sobie wymienisz kompresor jedziesz do tych samych i nabijają układ.
ODPOWIEDZ