Rozrząd - wymiana, części

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
SMILE
Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: 25 maja 2008, 16:54
Kontakt:

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: SMILE »

jak zablokuje pompe to nie musi ustawiac kątu wtrysku...

j.w.
Awatar użytkownika
voyager2550
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:19

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: voyager2550 »

Witajcie. Jestem posiadaczem Tolka z 2004 roku od ponad dwóch tygodni. Auto sprowadzone z Niemiec, na liczniku 193 tys km. Według prowadzonej książki serwisowej rozrząd był wymieniany przy 86 tys. Później już nie :-/ Dziwne ... Czyżby ponad 105 tys przejechał na 1 pasku? Aż strach jeździć. W najbliższym czasie czeka mnie wymiana rozrządu + pompa wody. Nie wiem za bardzo jakie części kupić. Piszecie coś o różnych oznaczeniach itp. Gdzie tego szukać w aucie?
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: gurszczak »

voyager2550, masz napisane na obudowie od paska oznaczenie silnika AHF, ASV czy coś tam innego podajesz to w sklepie i z głowy bądz też zabierz ze sobą do sklepu/mechanika numer VIN po nim też mogą sprawdzić co i jak. Co do częsci jakie używać to masz w tym wątku napisane co polecaja koledzy, a wiec kolego ja do swojego załozyłem pasek Getsa (chyba tak to sie pisze) jakiś wzmacniany, wymieniłem wszystkie rolki. napinacze firmy SKF no i dodatkowo wymieniłem pompe wody firmy Hepu (chyba tak to się nazywa) i zapłaciłem za cześci cos koło 600zł robocizna jakies u mnie 120zł. Z tego co czytałem o firmach to bardzo wiele osób chwali. Ale wybór należy do Ciebie. Tylko ze to było już jakiś czas temu :D (w 2008) ;)
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Awatar użytkownika
voyager2550
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:19

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: voyager2550 »

Wymieniłem rozrząd na Continental + pompę wody. Do tego wymiana oleju silnikowego i filtrów. Wyniosło mnie to 1110 zł. Za robotę wziął tylko 200 zł.
foryou2005
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2010, 16:56

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: foryou2005 »

Hej a czy ktoś może mi podpowiedzieć jakiej firmy założyć rolkę napinacza do Tolka 1.6 SR???
Ostatnio czytałem że Max Gear jest do bani... :-(
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: maniekmc »

foryou2005 pisze:Hej a czy ktoś może mi podpowiedzieć jakiej firmy założyć rolkę napinacza do Tolka 1.6 SR???
Hepu, Bosch, Ruvill-chyba tak to się pisze; firm jest mnóstwo
A zalecany przebieg do wymiany to 60kkm
Ostatnio zmieniony 21 maja 2010, 20:03 przez Ahrefs [Bot], łącznie zmieniany 1 raz.
[center]Obrazek[/center]
wierny62
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 mar 2010, 00:15

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: wierny62 »

u mnie był niby wymieniamy przy 80 - tak mnie zapewniał poprzedni właściciel obecnie mam 140 tyś km przejechane i w tamtym tyg wymieniłem rozrząd :) cena 700 zł
On21
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2010, 01:09
Auto: -
Model: -
Skąd?: Lublin

Co ile wymienia się rozrząd w TDI ?

Post autor: On21 »

Witam, w lutym kupiłem seata toledo z 99r(grudzień) 1.9 turbo diesel 110KM i mam takie pytanie co ile powinno wymieniać się rozrząd,? auto było sprowadzone z Niemiec więc niewiele na ten temat wiem,na dzień dzisiejszy na liczniku jest 199tys km i wydaje mi się ze przy 200tys km powinienem wymienić, Dodatkowo czy ktoś wie jaki jest koszt takiej wymiany ??
On21
plhkrga
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 06 lut 2010, 11:39

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: plhkrga »

Wymien od razu, bediesz spokojny. Ja nie zmienilem i niedawno mialem zerwanie paska. Nie polecam. A wymiana jest co 90 tys km... U mnie szlag go trafił po75 tys.
On21
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2010, 01:09
Auto: -
Model: -
Skąd?: Lublin

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: On21 »

aha dzięki za rade, a czy jest jakaś możliwość żeby sprawdzić czy był on wymieniany (oczywiście techniczna)?? postaram się też czegoś doszukać w książce serwisowej (niemieckiej) bo samochód w styczniu jeszcze miał przegląd niemiecki..bo z tego co pamiętam ten koleś co mi sprzedawał chyba mówił ze rozrząd był wymieniany tyle że nie mam pojęcia przy ilu km,wtedy mnie to zbytnio nie obchodziło..
On21
ODPOWIEDZ