[1M] Czy to koniec turbo ?

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wyplosz
Forumowicz
Posty: 868
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:01
Auto: TOLEDO 1M
Model: AGZ
Skąd?: Krosno / Rzeszów / Stalowa Wola

[1M] Czy to koniec turbo ?

Post autor: Wyplosz »

inaczej liczą jak masz sprawną a inaczej jak się rozleciała bo czasem nawet skorupa się nie nadaje, bo mieli w ciul tam i pokazywał mi popękane skorupy
- Miałeś kiedyś marzenia ??
- Tak miałem zostać kierowcą rajdowym
- I co ?
- I zostałem piratem drogowym :D
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Czy to koniec turbo ?

Post autor: szymekgd »

W gdyni za 1000zl oddajesz swoja i dostajesz inna zregenerowana (wnetrznosci,grucha,wypiaskowana obudowa,wywazenie wirnikow) z 12 miesieczna gwarancja.
N-Toledo

[1M] Czy to koniec turbo ?

Post autor: N-Toledo »

tzn dzis ten mechanik sprawdzil twierdzil ze auto ładnie idzie i turbinka sie kręci jak powinna i twierdzil ze na razie nie ma sensu wymieniac. A oleju hmmm no wylało sie tak może z 60ml przy wyciągneciu (tego czegoś :D) z Intercoolera
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Czy to koniec turbo ?

Post autor: szymekgd »

Sprawdzil luzy wirnika czesci zimnej, dolot od odmy?
N-Toledo

[1M] Czy to koniec turbo ?

Post autor: N-Toledo »

samej turbiny nie sprawdzal
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Czy to koniec turbo ?

Post autor: szymekgd »

Zmien mechanika, najpierw widzi olej w IC kaze zmieniac turbo, a pozniej nawet nie sprawdzi skad mogl sie tam znalezsc...
szklasz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2010, 19:33

[1M] Czy to koniec turbo ?

Post autor: szklasz »

Panowie dzieje mi się ostatnio dziwna rzecz.
Odpalam zimny silnik, ruszam i przez jakieś 500m turbo pompuje dopiero po przekroczeniu 2500tys obrotów. Po przejechaniu wcześniej wspomnianych 500m wszystko wraca do normy. Co może być przyczyna tego zachowania?
Dodam ze mam silnik 1,9 TDI ASV
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[1M] Czy to koniec turbo ?

Post autor: kuba88w »

szklasz, jak Ty na zimnym silniku po odpaleniu wchodzisz na wysokie obroty to ja współczuje i silnikowi i turbinie..... :029:
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Czy to koniec turbo ?

Post autor: szymekgd »

Nie przesadzajmy, 2-2.5k to akurat obroty do zmiany biegu...

szklasz pisze:przez jakieś 500m turbo pompuje dopiero po przekroczeniu 2500tys obrotów


Turbina kreci sie od momentu startu silnika, jezeli na zewnatrz jest wysoka temp. to przyczyna moze byc cieple powietrze ktore tloczy do silnika, jak wiadomo jest go wtedy zdecydowanie mniej-zimne bardziej sie kompresuje, po ruszeniu powietrze jest schladzane w IC i moc wraca, ale to tylko moje gdybanie ktore mozesz sprawdzic obserwujac temp. dolotu. W altei 1.6 TDI CR ojca jest elektroniczne zabezp. przed wkrecaniem zimnego silnika na wyzsze obroty.
Michal
szklasz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2010, 19:33

[1M] Czy to koniec turbo ?

Post autor: szklasz »

Wiedzialem ze znajdzie sie dureń co powie ze te obroty na zimnym to duzo. ale juz od 1500 czuc ze suszarka nie dmucha. Obroty 2500 tys nie sa za duze nawed jak na zimny silnik, idealne na zmiane biegu. Ale PSJ króluje. :-P
ODPOWIEDZ