[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: rysiekkk1 »

Tolo20V, wczoraj u siebie ściągałem, bezproblemowo. Ściągasz od boku deski rozdzielczej trójkątną klapkę pod którą są bezpieczniki, tam masz ze 4 śruby które trzymają obudowę, którą chcesz ściągnąć, oprócz nich chyba po obu stronach od dołu nad pedałami jest po jednej śrubce, u mnie wszystkie były typu torx, w podstawowym zestawie wkrętaków są końcówki do odkręcenia takich śrub. Później już tylko trzeba odchylać ten element od dołu i u góry są dwa zatrzaski po prawej i lewej stronie kierownicy, puszczają lekko, raczej ciężko było by je urwać i plastik wraz z włącznikiem świateł zostaje nam w rękach :-) 5 min roboty.
Awatar użytkownika
Tolo20V
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 wrz 2011, 12:11

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Tolo20V »

rysiekkk1, dzieki za rade ;-)
Moc Jest Bogiem Prędkość Nałogiem Seat Podstawą 20V Zabawą :]
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: damian1231795 »

Witam. Dziś jadąc po równej drodze nagle mi zgasł samochód i nie dało się go odpalić więc wysiadłem patrze do tyłu a tam pas paliwa który kończy się pod moim autem. Pierwsze co to myślałem że przewód paliwowy się przetarł, jednak po otwarciu maski i próbie uruchomienia samochodu zaczęło rzucać paliwem w miejscu zaznaczonym na zdjęciu zielonym kolorem. Wtedy okazało się że wypiął się wężyk paliwowy właśnie w tym miejscu. I moje pytanie brzmi co mogło być przyczyną tego wypięcia? Wcześniej trochę mu przycisnąłem tak do 150km/h ale nie sądzę aby to było przyczyną bo nigdy wcześniej nawet przy większych prędkościach się to nie zdarzyło.
Załączniki
Paliwo off111.JPG
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: OMEGA »

damian1231795 pisze:Witam. Dziś jadąc po równej drodze nagle mi zgasł samochód i nie dało się go odpalić więc wysiadłem patrze do tyłu a tam pas paliwa który kończy się pod moim autem. Pierwsze co to myślałem że przewód paliwowy się przetarł, jednak po otwarciu maski i próbie uruchomienia samochodu zaczęło rzucać paliwem w miejscu zaznaczonym na zdjęciu zielonym kolorem. Wtedy okazało się że wypiął się wężyk paliwowy właśnie w tym miejscu. I moje pytanie brzmi co mogło być przyczyną tego wypięcia? Wcześniej trochę mu przycisnąłem tak do 150km/h ale nie sądzę aby to było przyczyną bo nigdy wcześniej nawet przy większych prędkościach się to nie zdarzyło.

Robiłeś tam coś wcześniej?
Może nie było opaski lub nie trzymała przewodu mocno i podczas pracy silnika ciśnienie paliwa zsunęło przewód z krócca.
Black gold
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: damian1231795 »

To tam powinna być jakaś opaska? u mnie jej nie ma tylko się wciska na zatrzaski. Wcześniej nic tam nie robiłem a mam ten samochód rok.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Kitaj »

Ciesz się że nie miałeś pożaru :-) W chrzestnego poldku jak wyrwało kruciec z gaźnika to ledwo starczyły 2 gaśnice żeby zgasić komore silnika, na szczęscie nie było dużych strat bo ugaszony w miare szybko :-)
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: OMEGA »

damian1231795 pisze:To tam powinna być jakaś opaska? u mnie jej nie ma tylko się wciska na zatrzaski. Wcześniej nic tam nie robiłem a mam ten samochód rok.

Nie za bardzo wiem jak w benzynie jest, ale skoro piszesz że zatrzask to jak puścił raz to i drugi może. Nie da się zamontować opaski żeby przewód nie spadał ?
Black gold
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: damian1231795 »

OMEGA pisze:Nie za bardzo wiem jak w benzynie jest, ale skoro piszesz że zatrzask to jak puścił raz to i drugi może. Nie da się zamontować opaski żeby przewód nie spadał ?

No właśnie nie bardzo jest jak założyć tam opaskę bo tam jest plastik i jak ścisnę to może pęknąć. Jakoś sobie z tym poradzę.

Teraz drugie pytanie czy jak lało mi się tam paliwo to mogło nalecieć do filtra kabinowego bo strasznie zalatuje benzyną w kabinie jak włączę nawiew?
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: OMEGA »

damian1231795 pisze:
OMEGA pisze:Nie za bardzo wiem jak w benzynie jest, ale skoro piszesz że zatrzask to jak puścił raz to i drugi może. Nie da się zamontować opaski żeby przewód nie spadał ?

No właśnie nie bardzo jest jak założyć tam opaskę bo tam jest plastik i jak ścisnę to może pęknąć. Jakoś sobie z tym poradzę.

Teraz drugie pytanie czy jak lało mi się tam paliwo to mogło nalecieć do filtra kabinowego bo strasznie zalatuje benzyną w kabinie jak włączę nawiew?

Raczej nie, bo jest uszczelka pomiędzy, ale jak jedzie paliwem to wyciągnij filtr i sprawdź.
Black gold
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: siwy_a1 »

damian1231795 opaska to dobry pomysł, wystarczy ją przykręcić z wyczuciem ;-) A filtr sprawdź sobie, bo źle założona osłona nie daje szczelności ;-) Jeśli filtr będzie w porządku, to musisz czekać, aż wywietrzeje rozlana benzyna spod maski :-D
siwy_a1
ODPOWIEDZ