[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: neostar »

A są jakieś błędy w module komfortu?
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: mat_282 »

u mnie błędów żadnych niema
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Dawid1992P »

WInny okazał sie sterownik od centralnego przy silniczku od szyby. nie wiem co z nim było ale wymieniony na inny używany i wszystko działa jak należy.
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: mat_282 »

U mnie problem ustąpił samoczynnie xD przynajmniej od wczoraj wszystko jest ok ale jak powróci to będę wiedział gdzie szukać:)
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
pawkli
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 09 paź 2014, 23:52
Auto: Seat 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Głogów

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: pawkli »

A ja ciągle borykam się ze swoim problemem :( a nawet się nawarstwił bo kluczyk z przyciskami d ozentralnego został wyprany... i już nie reaguje :( i teraz myślę że nie lepiej mi będzie kupić coś takiego
http://allegro.pl/alarm-seat-skoda-feli ... 32015.html
co Wy na to ?? opłaca siętakei coś montować i czy sam montaż jest skomplikowany ??
Awatar użytkownika
cinek
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 02 paź 2014, 21:31

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: cinek »

_carlos-, Wielkie dzięki za naprowadzenie mnie na dobry trop po niespełna 2 miesiącach udało mi się zakupić w pełni sprawny zamek i uszkodzone faktycznie były krańcówki które to nie stykały przy otwieraniu i zamykaniu po przekręceniu kluczykiem we wkładce drzwi. Czyli w skrócie uszkodzone mikrostyki zamka, po wymianie zamka centralny działa po przekręceniu wkładki w drzwiach, domykanie szyb równiez.
Odnośnie tylnej klapy moje autko nie jest wyposażone w centralny zamek zamykający automatycznie wszystkie drzwi (brak dodatkowych krańcówek i wiązki).
Renovatio
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 cze 2014, 19:26

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Renovatio »

pawkli pisze:A ja ciągle borykam się ze swoim problemem :( a nawet się nawarstwił bo kluczyk z przyciskami d ozentralnego został wyprany... i już nie reaguje :( i teraz myślę że nie lepiej mi będzie kupić coś takiego
http://allegro.pl/alarm-seat-skoda-feli ... 32015.html
co Wy na to ?? opłaca siętakei coś montować i czy sam montaż jest skomplikowany ??


pawkli ja bym alarm odradzał, też miałem problem z oryginalnym kluczykiem, nie zamykał nie działał z daleka itd,.. kupiłem u tego pana http://allegro.pl/pilot-vw-golf-iv-pass ... 58539.html kompletny kluczyk, pastylkę imo przełożyłem, grot dociąłem a pilota zaprogramowałem, i od maja zero problemów z centralnym :-)
Ważne jest żeby dobrze dobrać pilota, są dwa 433Mhz (starsza wersja) lub 434Mhz (nowsza), facet naprawdę zna się na rzeczy i mi telefonicznie po danych auta dobrał odpowiedni pilot.

P.S. wiesz o tym że zarówno z zamka w drzwiach kierowcy, jak i pilota, żeby otworzyć wszytki drzwi trzeba przekręcić kluczyk we wkładce (lub wcisnąć przycisk na pilocie) dwukrotnie, jedno przekręcenie otwiera tylko drzwi kierowcy.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2014, 18:14 przez Renovatio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: _carlos- »

Renovatio pisze:
P.S. wiesz o tym że zarówno z zamka w drzwiach kierowcy, jak i pilota, żeby otworzyć wszytki drzwi trzeba przekręcić kluczyk we wkładce (lub wcisnąć przycisk na pilocie) dwukrotnie, jedno przekręcenie otwiera tylko drzwi kierowcy.


Kolego nie wprowadzaj innych w błąd. To zależy od ustawień modułu komfortu. Standardowo wystarczy jedno przyciśnięcie przycisku "otwórz" lub jednorazowe przekręcenie kluczyka w zamku.
pawkli
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 09 paź 2014, 23:52
Auto: Seat 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Głogów

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: pawkli »

Renovatio
Hmmm ciekawa propozycja :) a czy mogę sobie w takim razie dokupić kluczyk ale z 3 przyciskami tak żeby później jeszcze osobno bagażnik otwierać ? będzie możliwość takiego zaprogramowania ? (siłownik w klapie mam sprawny )
Renovatio
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 cze 2014, 19:26

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Renovatio »

_carlos- pisze:
Renovatio pisze:
P.S. wiesz o tym że zarówno z zamka w drzwiach kierowcy, jak i pilota, żeby otworzyć wszytki drzwi trzeba przekręcić kluczyk we wkładce (lub wcisnąć przycisk na pilocie) dwukrotnie, jedno przekręcenie otwiera tylko drzwi kierowcy.


Kolego nie wprowadzaj innych w błąd. To zależy od ustawień modułu komfortu. Standardowo wystarczy jedno przyciśnięcie przycisku "otwórz" lub jednorazowe przekręcenie kluczyka w zamku.


Kolego muszę się z tobą nie zgodzić ponieważ we wszystkich wersjach wyposażenia, singo i powyżej, ustawienie z dwoma wciśnięciami było standardowym, jedynie stella, miała je czasami zmieniane, lub jeśli to przeszkadzało nowemu właścicielowi (wiem to od serwisanta Seata), a kolega pawkli pisał że ma sterowane elektryczne szyby z pilota wiec uznałem iż ma wyższe wyposażenie. A zmianę ustawień można jak najbardziej zmienić w module komfortu.

Pawkli co do trzeciego przycisku można to zaprogramować ale jak to nie wiem, chłopaki na leonklubie to robili i działa, ale prawdopodobnie będzie to wymagało już komputera z vagiem.
ODPOWIEDZ