[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cinek
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 02 paź 2014, 21:31

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: cinek »

Pytanie ode mnie w moim Tolku 1M nie działa mi centralny zamek z kluczyka tzn. zamykają się drzwi tylko kierowcy reszta nie reaguje i do tego nie działa mi również domykanie szyb z kluczyka. Z pilota natomiast auto się otwiera i zamyka normalnie. Czy jest to kwestia jakiegoś kodowania modułu?

W aucie wymieniony był już zamek wiec krańcówka działa (zaświeca się lampka i działa brzeczek od świateł) podkładałem inne zamki z tym ze z uszkodzona krańcówka ale w poprzednim aucie domykanie jak i centralny działał pomimo uszkodzonej krańcówki.

Wymieniałem również silniczek od szyb kierowcy i dalej nic.

Wiec proszę o pomoc bo mi już przy tym ręce opadaj i nie wiem co dalej ruszyć żeby to dalej działało.
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: _carlos- »

W kasecie zamka jest kilka krańcówek. Dwie są od położenia wkładki zamka. Jeżeli nie zamyka drzwi i nie domyka szyb z kluczyka, a z pilota zamykanie drzwi i domykanie szyb działa to może być uszkodzona krańcówka od wkładki zamka sprawdzająca pozycję zamykania lub przewód idący od kasety do sterownika przy silniczku szyby, ewentualnie piny we wtyczkach.
Awatar użytkownika
cinek
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 02 paź 2014, 21:31

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: cinek »

Ok sprawdze jeszcze te kable. A zamykajac auto tylnym zamkiem w klapie tez powinien zadzialac centralny czy to bedzie poloaczone? W innym toledzie z ktorym mam doczynienia na codzien 1M z 99r. centralny dziala po przekreceniu w tylnej klapie a u mnie rowniez nie.
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: _carlos- »

Z wypowiedzi na forum u jednych działa centralny z zamka klapy a u innych nie. Częstym brakiem sterowania tylnej klapy jest zwarcie lub złamane przewody w osłonie gumowej prowadzącej przewody od błotnika do klapy.
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: mat_282 »

U mnie jest następujący problem. Po przekroczeniu 15km/h drzwi i bagażnik automatycznie się zamykają ale po około sekundzie drzwi kierowcy otwierają się. To samo jest jak zarygluje ręcznie ze środka. Przy zamykaniu z pilota lub kluczykiem wszystko jest OK. Co może być przyczyna? Denerwuje mnie to bo ewidentnie auto "widzi" ze są otwarte bo jak zatrzymam się lub zwolnię poniżej 15km./h to znów po przekroczeniu 15km/h zamykają sie drzwi ale już tylko od kierowcy po czym po około sekundzie znów się otwierają. Reszta drzwi jak i bagażnik działają ok tzn otwierają się albo po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki lub ręcznie od środka.
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Dawid1992P »

Masz kolega taki sam problem jak ja, jutro oddaje samochód do magika od elektroniki to powiem Ci co było jak odbiore.

Pozdrawiam
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: mat_282 »

Dawid1992P, Dzięki wielkie i czekam na info:)
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: neostar »

Obstawiam, że przelutowanie zamka załatwi problem.
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Dawid1992P »

No ja zamek akurat mam nowiutki oryginał, wczoraj założony ;P
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: mat_282 »

U mnie zauważyłem ze bardzo rzadko ale czasem uda się ze zamknie się i zostanie tak jak trzeba ale to może 1na 200. A jeszcze jak zamknę drzwi ręką tzn wcisnę "cycka" wystającego u góry to tez jest ok.
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
ODPOWIEDZ