[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

sz.p.bartek pisze:Czy mam dobre wrażenie że jeden z przewodów który wchodzi do zaworu (ten po lewej) jest zasyfiony na zielono?
No w sumie chorobcia masz dobre wrażenie :P Jakoś nie przyuważyłem. Czy to może być miejsce wycieku wobec tego ?
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: sz.p.bartek »

Zielony jest olej, który krąży wraz z czynnikiem, zatem duże prawdopodobieństwo że wycieka przez te uszczelki.
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
Awatar użytkownika
marcinjanowski
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 30 gru 2008, 19:29
Kontakt:

wymieniał ktoś kiedyś sprzęgło klimatyzacji?

Post autor: marcinjanowski »

tak jak w temacie? wymieniał ktoś kiedyś? ile taka przyjemność kosztuje?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

Coś w tym stylu - ceny różne... Od 200zł wzwyż z reguły.
Ja z racji tego że Tolka mam aż od 5 miesięcy to nie miałem przyjemności wymieniać tego sprzęgła i mam nadzieję że nie będę takowej miał.

Co do samego sprzęgła to zajrzyj tutaj -> http://www.allegro.pl/item616540493_spr ... _nowe.html
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

Dziś pytałem w ASO o ten zawór i kosztuje nówka 250zł niecałe, także koleś wyjechał z tym 420 nieźle, chyba że liczył sobie odrazu z robocizną. Jednak 170 zł za robotę to taniocha że aż strach :DDD
Awatar użytkownika
sobieraj10
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 31 gru 2008, 14:15

Klima słabo chłodzi

Post autor: sobieraj10 »

Koledzy mam taki problem: mianowicie przyszły juz cieplejsze dni autko sie bardzo nagrzewa w środku wiec przydałoby sie trochę schłodzić, a tu lipa :-( . Ustawiam temp na 18,5 C dmuchawa mało głowy nie urwie a powietrze jakie leci jest ciepłe, można wyczuć tylko odrobinke chłodu. Powiedzcie zatem jaka moze byc tego przyczyna bo nie znam sie na dzialaniu klimy, czy trzeba ja nabic tym srodkiem i bedzie oki???
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: gurszczak »

podjedz do jakiegos warsztatu ktory zajmuje sie klimatyzacja badz jakiegoś ASO (ale tu cena okolo 300zł) niech sprawdzą ilość czynnika w klimie bo to jest prawdopodobnie przyczyna slabego chlodzenia.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2009, 20:53 przez FAST WebCrawler [Crawler], łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: sz.p.bartek »

gurszczak pisze:niech sprawdzą ilość odczynnika w klimie

Chyba czynnika :) Ale pewnie własnie jego brak a raczej niedostateczna ilość spowodowała że klima nie chłodzi. Na twoim miejscu bym jej teraz nie włączał bo możesz zatrzeć sprężarkę i niepotrzebne koszta gotowe. Tak jak pisałem wcześniej w innym poście, zobacz czy nie masz zielonych nalotów w okolicach chłodnicy (po lewej stronie).
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kristof »

Jesli nie ma czynnika to sprężarka sie nie właczy tak wiec spokojnie , jedź dobij czynnik i po herbacie a jak juz dobijasz to odgrzyb i zerknij na filtr przeciwpyłkowy
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: sz.p.bartek »

Jeżeli jest mało czynnika to sprężarka może załączać się co jakiś czas, a gdy będzie zbyt mało oleju z czynnikiem w obiegu to może się zatrzeć. No ale to najgorszy scenariusz.
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
ODPOWIEDZ