[ALL] Oleje i filtry

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
suhhar

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: suhhar »

Siemka ! nie rozumiem rozkminian na temat zuzycia oleju przez nasze auta. Jestem na forum polo i tam tez kazdy jeczy i brzeczy ze mu auto od wymiany do wymiany litr oleju bierze. Jak koledzy pisza nowe auta biorą to jak auto z przebiegiem 200 tys km ma nie brać ? jakby był taki silnik co by nie bral oleju to bylby cud techniki. Tarcie musi na cos sie przekladać. Jak bierze litr na 1000 km to już coś nie halo ale litr na 12 tys km to pryszcz.
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: lolek »

Mam tolka juz 3 lata. Jak do tej pory nie musialem dolewac oleju. Sprawdzam bagnetem raz na kwartal. I zawsze bylo ok. Teraz moze byc gorzej bo pojawia mi sie odrobina oleju na silniku.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: vwir »

Jeśli ktoś z Krosna jest zainteresowany motulem x-cess 5w40 to mają w slepie motoryzacyjnym na Czajkowskiego (przy obwodnicy). Wprawdzie musiałem zamawiać, bo nie mieli na stanie, ale za godzinę juź była dostawa. Cena coś ok. 175 (nie wiem dokładnie, bo brałem teź filtry).
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Sony »

pahał
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 18 kwie 2012, 19:51
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Warszawa

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: pahał »

Witam,
Panowie orientujecie się może gdzie znajduje się filtr kabinowy w Toledo I, gdyż jestem przy wymianie pozostałych filtrów i chciałbym jego też wymienić ale nie wiem gdzie jest:)? Z góry dzięki za pomoc!
Paweł
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

Jezeli go masz, a z tym jest roznie, to jest na podszybiu przed pasazerem, musisz otworzyc maske, zdjac plastikowa rynienke i go zobaczysz. W wiekszosci tolkow jest tylko wypukla kratka, jezeli chcesz kupic obudowe to szukaj od golfa 2.
Michal
pahał
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 18 kwie 2012, 19:51
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Warszawa

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: pahał »

Dzięki szymekgd za pomoc :-)
Paweł
konkon
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2012, 14:50

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: konkon »

Witam, podłączam się do tematu. Moim zdaniem jeżeli nie wiadomo co było lane proponuję zdjąć pokrywę zaworów i ocenić czystość. W naszych warunkach lanie do aut olejów powyżej 5W jest średnio trafione. Istnieją także płukanki do oleju.
Aktualnie mam przebieg blisko 400 tys. km i przeszedłem z 10W na 5W bez problemu, zresztą nie jedyny i nic nie miało prawa się stać. Wujek za moją namową w CC700 przeszedł z 15W na 5W po 140 tys. km, po 2 latach zadowolony, przede wszystkim spadł pobór oleju, silnik chodzi o niebo ciszej, nie wymaga intensywnego ssania.
Pozdr.
Petrostar -> oleje, części, chemia
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Sony »

konkon, żeby każdy miał takie podejście jak Ty i nie wierzył w zabobony to świat byłby piękny ;)
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: bartekmk »

co ile w dieslach wymieniacie oleje? bo czesto sie czyta ze ludzie wymieniają co 10kkm inni co 15.. mam przejechane lekko ponad 10 tys od poprzedniej wymiany i zastanawiam sie czy wymieniac teraz przed zimą czy dobić to tych 15 i na wiosne wymienic. chociaz do wiosny jest pol roku wiec na pewno zrobie wiecej niz 5 tys.
ODPOWIEDZ