[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: migacz1981 »

Pendzik pisze:a drugi to jeśli te co masz nie są za bardzo zużyte i dodatkowo nie pukają to można je wymontować i potraktować smarem,
Mniej pracy będzie jak potraktujesz te gumki smarem silikonowym w spreju nie ściągając ich a jak nie masz na już tego spreja to zawsze PLAK Ci pomoże,bo ma podobne działanie
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Pendzik »

migacz1981 pisze:Mniej pracy będzie jak potraktujesz te gumki smarem silikonowym w spreju nie ściągając ich a jak nie masz na już tego spreja to zawsze PLAK Ci pomoże,bo ma podobne działanie


Obawiam się że bez demontażu efekt będzie gorszy ;-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: szymekgd »

A przypadkiem podobnych dzwiekow nie wydaja poduchy amortyzatorow, przy lekkim docisnieciu maski bardziej one beda slyszalne?
Michal
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Pendzik »

Na 99% gumy stabilizatora
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: kuba88w »

Mi tamtej zimy też skrzypiały gumy stabilizatora, wstyd przy ludziach jak w żuku :-D igła ze strzykawką z olejem silnikowym i cisza do tej pory.
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: ilek8822 »

Ja jak mam jakiś problem z zawieszeniem to jade na stacje, 20zł zapłace i diagnosta zawsze mi powie co i jak, z której strony, jeszcze się nie pomylił, a 20zł to nie majątek. Jakby nie patrzeć metodą prób i błędów można więcej popłynąć.

Pozatym nie ma co ukrywać, że nie da się w poście przesłać 100% odczuć z jazdy " pomóżcie coś stuka z przodu" mi np mało mówi. Można zgadywać i się dopytywać oczywiście, ale nie każdy się na tyle zna by umieć to określić.

Swoją drogą ostatio w swoim wymieniałem gumy w belce tylniej. Jezuuu... Sończyło sie na wiertarce i elektrycznym brzeszczocie :P . Ale już z tyłu nic nie wali na dziurach :) . Jeszcze z przodu jakies gumy się wyrobiły bo coś nie coś słychać na dziurach tak popularnych na dolnymśląsku :D
scyzoro
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2010, 15:55

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: scyzoro »

dziękuje wam za diagnozę. Spróbuje najpierw je przesmarować bez zdejmowania, potem je zdejmę zgodnie z poradą kolegów z forum golfa http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=216934 , podejrzewam że wymiana jest identyczna jak w golfie IV.
pozdrawiam
donki10
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 03 lut 2012, 14:31

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: donki10 »

ilek8822 pisze:Ja jak mam jakiś problem z zawieszeniem to jade na stacje, 20zł zapłace i diagnosta zawsze mi powie co i jak, z której strony, jeszcze się nie pomylił, a 20zł to nie majątek. Jakby nie patrzeć metodą prób i błędów można więcej popłynąć.

Tak samo wczoraj zrobilem , i mam pewnosc .. chcialem mu dac 20zl , ale diagnosta nie chcial :D

A teraz pytania : mam do wymiany gumy stabilizatora - jaki rozmiar mam kupic ?
Od czego to zalezy ?
Czy musze jechac na kanal i sam zmierzyc ?
Pozdrawiam
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: szymekgd »

Od czego to zalezy ?
Czy musze jechac na kanal i sam zmierzyc ?


Pewnie od srednicy stabilizatora...
Michal
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: vwir »

Kupowalem w serwisie (innych nie ma sensu zakładać) i do stabilizatora 21mm dali mi gumy do tego stabilizatora. Mają średnicę wewnętrzną 19mm.
ODPOWIEDZ