Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Sony »

rafik pisze:WOW!!! I kto to pisze! Fan diesla! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

następnym moim autem będzie benzyniak max 1.0 z gazem! Podtlenek LPG wymiata!

A tak na poważnie to szkoda, że aluzji nie wyczułeś, bo mnie już te Twoje komentarze mało śmieszą. Szukasz dziury w całym. Jesteś fanem LPG to sobie bądź, ale nie wmawiaj innym, że diesel jest mega awaryjny etc...
Awatar użytkownika
Wyplosz
Forumowicz
Posty: 868
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:01
Auto: TOLEDO 1M
Model: AGZ
Skąd?: Krosno / Rzeszów / Stalowa Wola

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Wyplosz »

zgadzam sie z Sony, jak by był mega awaryjny to by go ludzie nie kupowali, a za to auto na gazie to nie jest wógole awaryjne, świece kable cały osprzęt gaz wszystko się psuje jeszcze gorzej niż w dieslu
- Miałeś kiedyś marzenia ??
- Tak miałem zostać kierowcą rajdowym
- I co ?
- I zostałem piratem drogowym :D
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Bonbini »

Diesel jest bezawaryjny! :-D
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: vwir »

Bonbini pisze:Diesel jest bezawaryjny! :-D

O tak - z tym się w 100% zgodzę ;) Miałem takiego diesla jak Ty masz, tylko w Ibizie. Miała przebieg rzędu 400 tys i nic złego sie silnikowi nie działo. Odpalał, jechał, oleju nadmiernie nie konsumował - pewnie gdyby nie wypadek to drugie tyle by jeszcze nakręcił.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Szymek08 »

Jateż n nażekam na mojego 1.9TDI 110KM AHF - jak narazie nic w nim nie musiłem robić nie licząc czujnika temperatury za 31zł. NIe licze tutaj rzeczy do zawieszenia itp. ale to trzeba wymieniać czy w ON czy Pb. Jednemu na gazie autko bedzie jeżdziło super a innemu nie. Ja niestety z tego co widze to z gazem są problemy. Jeden kumpel od zawsze na gazie jeździł i już mówi ze następny to napewno ON albo zwykłe Pb bez podtlenku Lpg bo ciagle cos. Drudi znajomy to samo. no a trzeci na Skode Superb 1.8T 150KM i już ma 2 głowiće bo poprzednia sie poddała. No i zeby gaz sie opłacał to trzeba robi sensowne roczne przebiegi :-)
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: rafik »

barneyoss pisze:Ja jak kupiłem z pozoru ładne toledo w wersji sport TDi i sporo niespodzianek mnie czekało przy nim..Zrobiłem najpierw rozrząd-ponad 1000zł, potem uszczelka pod głowicą, od razu dałem głowice do splanowania, sprawdzenia szczelności etc i znowu koło tysiaka poszło. Potem turbo do czyszczenia poszło 550zł, nowa przepływka 230zł bo stara kulała. Także wymarzony dieselek dał mi popalić w pierwszym półroczu użytkowania. Przebieg sprawdzany nie kręcony 180 000km w chwili zakupu, 1 właściciel u szwabów i to starszy pan, wydawać sie mogło, że nie powinno być kłopotów, ale widać regularny PSJ zrobił swoje (łopatki w suszarce). No ale troche sobie odbiłem na katalizatorze, który poszedł za 750zł ;-)
Ogólnie nie spodziewałem sie takich wydatków, ale nie zniechęciło mnie to i dalej dopieszczam maszynę :-)


Niestety, kolego jak widać masz pecha, tylko twój tolek się psuje :-P
Ciesze się, że jako jedyny wymieniłeś co się popsuło i ile co kosztuje! Miałeś odwagę! :-) Potencjalny kupujący, powinien wiedzieć co może go czekać, taka powinna być etyka forum, a nie mój jest najpiękniejszy, najekonomiczniejszy i nigdy się nie psuje!
Nie twierdze, że diesle są do du.. ale twierdze że są bardziej problemowe!
Chociażby lista postów:
diesel 2604,
benzyna 912+gaz 417 czyli razem 1329. :568:

[ Dodano: 2011-03-29, 18:07 ]
Sony pisze: A tak na poważnie to szkoda, że aluzji nie wyczułeś, bo mnie już te Twoje komentarze mało śmieszą. Szukasz dziury w całym. Jesteś fanem LPG to sobie bądź, ale nie wmawiaj innym, że diesel jest mega awaryjny etc...


Wyczułem, wyczułem, :-P
Ale kolego często piszesz moim zdaniem kłamstwa i trochę się mijasz z prawdą. Dużo piszesz i ktoś może się zasugerować twoją opinią i zostać wprowadzony w błąd! Możliwe, że jako 23 latek coś wiesz na temat auta, ale jeździsz ojca autem (bo na niego jest zarejestrowane), a w dodatku robisz takie roczne przebiegi że niektórzy emeryci jeżdżąc tylko do Lichenia robią większe (pewnie jeszcze z ojcem na połowę) :-P Bez obrazy!

Pisząc swoje posty, miej na uwadze, że ktoś może je czytać i wierzyć, że piszesz prawdę. Tego czego wymagam od forum to szczerej odp. na pytanie, pewnie jak wszyscy którzy się tu znaleźli i chcą się czegoś dowiedzieć od innych właścicieli!!!

Pozdro ;-)

Cóż ciekawe czy będziesz jeździł swoim tolkiem przynajmniej 5 lat i zrobisz chociaż tak jak ja na gazie 150tyś.km bez ingerencji w silnik! Jako, że jesteś członkiem tego forum życzę ci tego szczerze!!! Jeszcze raz pozdro ;-) :-)
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Kitaj »

rafik pisze:Wyczułem, wyczułem, :-P
Ale kolego często piszesz moim zdaniem kłamstwa i trochę się mijasz z prawdą. Dużo piszesz i ktoś może się zasugerować twoją opinią i zostać wprowadzony w błąd! Możliwe, że jako 23 latek coś wiesz na temat auta, ale jeździsz ojca autem (bo na niego jest zarejestrowane), a w dodatku robisz takie roczne przebiegi że niektórzy emeryci jeżdżąc tylko do Lichenia robią większe (pewnie jeszcze z ojcem na połowę) :-P Bez obrazy!


Nie każdy codziennie jezdzi nad morze... Ja dojezdzam do szkoly i troche sie kręce wkoło komina i raz lub dwa razy do roku jade do chrzestnej pod warszawe i robie jakies 15 tys km rocznie i uważam to za w miare normalny przebieg roczny... Pewnie że są ludzie co robią po 20-30 tys rocznie ale podejrzewam ze to zalezy od tego jak daleko maja do miejsca pracy.
Przy twoich przebiegach rzędu 1000+ km dziennie to nie jeden kierowca zawodowy mógłby sie schować....
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: rafik »

Panowie, może zakończmy ten wątek dyskusji! Lub przenieśmy do innego postu! :-P
Pierwotne pytanie brzmiało:

"Koszt eksploatacji diesla???"

Kto ma wiedzę i nabite swoim Tolkiem kaemy niech pisze, jak to wygląda!
Chętnie będę czytał i poszerzał swoją wiedzę o doświadczenie innych.
A ci co maja Tolka od wczoraj lub przejechali tyle co rowerem, proponuje czytać! <zygi> ;-)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Sony »

rafik pisze:Chociażby lista postów:
diesel 2604,
benzyna 912+gaz 417 czyli razem 1329.
Masz metody :shock: :lol:

rafik pisze:Ale kolego często piszesz moim zdaniem kłamstwa i trochę się mijasz z prawdą. Dużo piszesz i ktoś może się zasugerować twoją opinią i zostać wprowadzony w błąd!
Dobrze, że napisałeś, iż to Twoje zdanie. Jestem szczerą osobą, a jak Ci gul skacze, że ktoś może dieslem jeździć bez większych problemów to Twoja broszka :) W tym momencie mi ubliżasz, a na to sobie nie pozwolę.

rafik pisze:Możliwe, że jako 23 latek coś wiesz na temat auta, ale jeździsz ojca autem (bo na niego jest zarejestrowane), a w dodatku robisz takie roczne przebiegi że niektórzy emeryci jeżdżąc tylko do Lichenia robią większe (pewnie jeszcze z ojcem na połowę) :-P Bez obrazy!
Człowiek pracował ponad 2 lata z marzeniem o tym, żeby sobie kupić auto, a Ty mi tu wyjeżdżasz z tekstem, że to auto ojca... W świetle prawa owszem, bo w celu zmniejszenia zniżek (max. opłaty) chciałem być współwłaścicielem, ogólnie jednak to ja z własnej kieszeni ponoszę wszelkie opłaty itp. więc z całym szacunkiem, ale od... izoluj się ode mnie. Ja za przeciętnie normalny przebieg uważam 15.000km rocznie i ok. tylu km przejeżdżam w ciągu roku. Ty natomiast możesz sobie robić nawet 100 tys. km rocznie i ja osobiście mam to tam gdzie panuje wieczna ciemność skoro takie masz opinie na temat ludzi robiących mniej km od Ciebie. W aucie wszystko co mogę robię sobie sam, a skoro mnie nie znasz to nie oceniaj.

rafik pisze:Pisząc swoje posty, miej na uwadze, że ktoś może je czytać i wierzyć, że piszesz prawdę. Tego czego wymagam od forum to szczerej odp. na pytanie, pewnie jak wszyscy którzy się tu znaleźli i chcą się czegoś dowiedzieć od innych właścicieli!!!

Człowieku zastanów się co Ty za brednie w ogóle wypisujesz ?! W jakim celu mam pisać nieprawdę ?

Masz 37 lat a zachowujesz się jakbyś wszystkie rozumy pozjadał i jeszcze wyskakujesz z szczeniackimi tekstami w stylu, że mam 23 lata, robię mniej km od moherowych beretów i jeżdżę furą tatusia (bo to właśnie sugerujesz w swoich jakże dorosłych wypowiedziach). Ponadto oczywiście piszę same kłamstwa.

Rafik z całym szacunkiem, ale nie trawię takich osób jak Ty (już pokazałeś klasę wklejając linki do pogody z 21 i 22 marca i sugerując kłamstwo :D ). A te zdanka typu: "Bez urazy!" etc. daruj sobie. Proszę Cię także o koniec offtopu w tym temacie, a jeżeli masz cokolwiek do mojej osoby to zapraszam na PRIV!

Na forum jestem bardzo długo, zakup tego auta był dla mnie moim małym marzeniem, zarówno w forum jak i w dbanie o Tolka wkładam bardzo dużo siebie, więc oszczędź sobie szydzenia z innych.

Ja dyskutować z Tobą tutaj nie mam zamiaru, jest pewne mądre powiedzenie ale nie będę go cytował...
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Bonbini »

rafik pisze:Panowie, może zakończmy ten wątek dyskusji! Lub przenieśmy do innego postu! :-P
Pierwotne pytanie brzmiało:

"Koszt eksploatacji diesla???"

Kto ma wiedzę i nabite swoim Tolkiem kaemy niech pisze, jak to wygląda!
Chętnie będę czytał i poszerzał swoją wiedzę o doświadczenie innych.
A ci co maja Tolka od wczoraj lub przejechali tyle co rowerem, proponuje czytać! <zygi> ;-)


:-D
ODPOWIEDZ