Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

Mexicana17, co Ci w tym serwisie zrobili ? Uszczelnili Ci profesjonalnie drzwi ? Kiedy Ci taką usługę zrobili ?

Masz 53 strony w tym wątku i opisywane były porady tutaj kilkunastokrotnie jak uszczelnić drzwi i nie tylko. Wystarczy poczytać :roll:
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jakub_bb »

jak otworzysz drzwi to na dole na drzwiach masz uszczelkę wsadź w nią palucha i przejedź z przodu do tyły. Powinieneś wyczuć pod palcem 3 owalne dziury (odpływy) przepchaj je czymś, skoro twierdzisz że drzwi masz szczelne.
Wnioskując po tym co piszesz, chodzi Ci o górną zewnętrzną uszczelkę przy szybie. W każdym aucie tamtędy dostaje się woda i wydostaje się odpływami o których napisałem Ci na samym początku.
Ale mimo wszystko sprawdziłbym uszczelnienie blachy w drzwiach.

Sony, Podobno ASO wykonuje taką usługę uszczelniania drzwi i kasują za to ok 250zl za 1 drzwi. Czyli całe auto wychodzi 1000zl :shock:
ciekawe czy się dowiedzieli jak to robić z naszego forum :mrgreen:
Mexicana17
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 19 sty 2012, 20:34

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Mexicana17 »

siemanooo wszystkimmmmm dzis ponacinelm uszczelki na progu zeby zlikwidowac stojaca tam wode i wlewajaca sie do srodkaaaa i powiem wam ze to pomoglo woda stala wczesniej a uszczelce nie miala jak sie cofac w wlewala sie do srodka a jak ja ponacinalem nozykiem pojechalem na test wodny i widze ze woda na progu juz nie stoi i sie nie wlewa ktos mial bardzo dobry pomysl !!
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bartek »

Mexicana17 pisze: ktos mial bardzo dobry pomysl

szkoda uszczelek, lepiej nakleić na drzwi kawałek przewodu który odkształci uszczelkę i odprowadzi wodę
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Mexicana17
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 19 sty 2012, 20:34

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Mexicana17 »

pod uszczelka wlozylem uszczelke do okien zyby byla wyzej troszke i ponacinalem ja i wogole nie stoi woda na progu bo splywa tymi nacieciami i nie wlewa mi sie wkoncu do srodka !
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

Mexicana17, tak czy owak nie ominie Cię wysuszenie tego bajorka, która masz w aucie, a z tym trochę zabawy jest :P
staho1977
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 22 lip 2009, 13:33
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: staho1977 »

Witam
Ja także miałem problem z wodą na wycieraczce pasażera lecz sobie z tym poradziłem.
nakładka zewnętrzna od filtra kabinowego była żle zakładana i woda dostawała się przez
filtr i wentylator do wewnątrz.Teraz wszystko jest okey po ulewach mam sucho w Tolku.
Mam nadzieje że pomogłem troszeczkę.
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: dude88pl »

panowie piszę w tym temacie bo to w sumie temat wody :-P byłem na myjni bezobsługowej i po umyciu otwieram drzwi a tu fotel mokry :mrgreen: okazało się że odeszła uczsczelka (może ją przez zime urwałem i nawet nie zauważyłem). Czym polecacie to podkleić lub jaki ma numer nowa?

to ta uszczelka (sory zdjęcie z neta)


Obrazek
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Mexicana17
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 19 sty 2012, 20:34

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Mexicana17 »

witam wysuszyłem ostatnio cale auto bo bylo oczywiscie mokre naprawiłem uszczlke zeby woda nie laciala i auto kurcze dalej paruj jak postoi na dworze co moze byc przyczyna parowania zmiana temp jak sie drzwi otworzy czy co tam sie moze dziac ze dalej paruje
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: tony »

Mexicana17, sprawdź filtr pp :)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
ODPOWIEDZ