Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
sumo
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 24 paź 2008, 19:14

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: sumo »

Witam
Właśnie nosiłem się z zamiarem wymiany rączek bo wyglądają okropnie. Niedawno rozmawiałem z kolega, który to robił w Ibizie i po "regeneracji" uzyskał niezły efekt. Do ścierania tej "gumy" użył benzyn ekstrakcyjnej. Niestety w Ibizie rączki są trochę inne więc ma pytanko. Czy mógłby ktoś opisać jak zdjąć a później złożyć te rączki tak aby nie zostało za dużo części zapasowych? Najlepiej jakby było to pokazane na fotkach. Mam talent do rozbierania ale mniejszy do składnia ;-)
Jak już jesteśmy przy temacie odnowy wnętrza samochodu to chciałbym się dowiedzieć czym wyczyścić deskę rozdzielczą i górne plastiki na drzwiach. Elementy te są chropowate i zastosowanie Plaka i szmatki nie pomaga tak jak to ma miejsce na gładkich plastikach :-( Jakich środków używacie do odświeżania wyglądu tych wszystkich plastików oraz skórzanej kierownicy i mieszka przy dźwigni zmiany biegów?
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Kiedyś Ford Focus 1,8 115KM benzyna, teraz Toledo 1,9 TDi 110KM
darkghoust

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: darkghoust »

Jeżeli masz jasne plastiki poprosu uży rozcieczonego z wodą ace i płynu do mycia naczyń.
sumo
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 24 paź 2008, 19:14

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: sumo »

Plastiki mam ciemne na górze coś jak na fotce kolegi ADIWWL a na dolnej części są szare. A czy ACE nie będzie za silny i nie zostawi przebarwień?
Kiedyś Ford Focus 1,8 115KM benzyna, teraz Toledo 1,9 TDi 110KM
darkghoust

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: darkghoust »

Na plastiku nie. Na tapicerkach też nie powinien No chyba że ace bedzie więcej niż wody. Uprzedzę twoje kolejne pytanie ja rozcienczam na "oko" więc proporcji ci nie potrafię podać. Zresztą masz przetrzeć plastiki a nie je namaczać :D
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: koti »

Teraz mam zamiar odnowić sobie skórę kierownicy bo już jest trochę wytarta.
Znalazłem dzisiaj w necie taki środek: RENOSKÓR

Różne są opinie odnośnie trwałości, ale niewielkie pieniądze to kosztuje więc można spróbować.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: Sony »

Jak przetestujesz to daj znać :) Też powolutku muszę pomyśleć o konserwacji kierownicy :)
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: koti »

Wreszcie zakończyłem proces odnawiania skóry kierownicy.
Przed renowacją kierownica wyglądała tak:

Obrazek

Obrazek

Po renowacji tak:

Obrazek

Obrazek

Do renowacji użyłem lakieru do skóry RENOSKÓR, przed malowaniem całą kierownicę odtłuściłem acetonem.
Zadowalający efekt uzyskałem po położeniu ok. 7 warstw lakieru. Lakier słabo krył miejsca gdzie skóra była bardzo wytarta i dlatego tyle razy musiałem malować.
Lakier polecam nakładać bardzo cienkimi warstwami pędzelkiem z naturalnego włosia (musi być miękki). Między kolejnym malowaniem odczekać z 2-3 godziny aby farba dobrze wyschła.
Po ostatnim malowaniu odczekałem 24 godziny i cała kierownicę przetarłem czarnym tłuszczem do skóry (coś takiego ), zostawiłem na noc i z rana przetarłem do czysta szmatką. Kierownica nie jest ani ślizga ani nie brudzi na czarno.
Efekt końcowy w porównaniu z kosztami (ok. 20 zł) wg mnie jest bardzo zadowalający.

PS. Przy okazji odnowiłem też gałkę zmiany biegów.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: tony »

wow ślicznie :shock:
Gratki robotki :-)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Odnowienie plastikowego uchwytu drzwi i kierownicy

Post autor: bartek »

ładnie Koti :-) mnie chyba czeka obszywanie, bo to co mam teraz to :-/ :-/ :-/
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
ODPOWIEDZ