[ALL] Interfejs diagnostyczny VAG

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
davidmisiek
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 02 wrz 2009, 17:28

[ALL] Interfejs diagnostyczny VAG

Post autor: davidmisiek »

sroczkin pisze:WITAM
JA POSIADAM IDENTYCZNY INTERFEJS JAK PISZA W JEGO SPECYFIKACJI DZIALA Z AUTAMI OD 1994 ROKU AZ DO TERAZ (TEN DOKLADNIE Z LINKA) MAJAC ODPOWIEDNI PROGRAM NP VAG COM 311.2 LUB POLSKI VAG 4.9 MOZNA WIELE ZDZIALAC ZA POMOCA TEJ KOSTECZKI W MOIM TOLKU BEZ PROBLEMU LACZY SIE Z MODULEM KOMFORTU MOZNA PRZEPROWADZAC ROZNORAKIE ADAPTACJE BEZ PROBLEMU KASUJE WSZYSTKIE BLEDY (OCZYWISCIE SPORADYCZNE ) NA FORUM JEST LINK Z PROGRAMIKIEM KTORY BEZ PROBLEMU URUCHAMIA DOMYKANIE SZYBEK Z PILOTA TAK WIEC GORACO POLECAM TEN INTERFEJS (DOKLADNIE TEN Z LINKA) :lol:


A Powiedz mi kolego czy napewno auta jak to napisałeś
sroczkin pisze:OD 1994 ROKU AZ DO TERAZ
? Bo wiem, że np. w Octavii II , nowym Leonie potrzebne jest wejście COM. Czy poprzez ten kabel oraz za pomocą programu VAG-COm da rade zdiagnozować te NOWSZE samochody ?

Jeszcze jedno pytanko: Czy za pomocą tego interfejsu będę mógł się połączyć z innymi samochodami, nie tylko z grupy VAG ? Przy pomocy jakiegos innego programu na kompie, zdiagnozować np. jakiegos nowszego Fiata czy Peugeota które będą miały wejscie na OBDII ?
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[ALL] Interfejs diagnostyczny VAG

Post autor: sroczkin »

tu akurat az takiej wiedzy nie mam ale z tego co wiem to nie ma znaczenia czy com czy usb ponadto najnowsze laptopy nie posiadaja wejscia com wiec to sie mija z celem stare bwejscie do nowych aut nowe (usb) do starszych nie wiem czy akurat te pudelko laczy sie z innymi autami oprocz grupy vag ale jest cos takiego http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=1&prodid=75
ale tylko auta do 2004 roku masz tez telefony mozna besposrednio do nich zadzwonic wszystko wyjasnia ja tak zrobilem zanim kupilem swoj
Viaken
ul. Paproci 8
30-714 Kraków
tel. (012) 257 10 16
tel.0696 906 696
tel.0600 387 969
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[ALL] Interfejs diagnostyczny VAG

Post autor: Lucas »

liczy się interfejs, a kable, które z niego wystają są już mniej ważne, bo może to być COM i może to być USB i nie zrobi to żadnej różnicy w działaniu urządzenia.
Awatar użytkownika
davidmisiek
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 02 wrz 2009, 17:28

[ALL] Interfejs diagnostyczny VAG

Post autor: davidmisiek »

Takie jeszcze jedno pytanko, czy ktoś może się orientuje, czy jeżeli kupi się jakiś kabel VAG który współpracuje z OBD2 KKL + CAN czy będę mógł używać wszystkich programów jakie posiadam na kompie ?
Plan na najbliższą przyszłość :)
sroczkin1

[ALL] Interfejs diagnostyczny VAG

Post autor: sroczkin1 »

programy nie maja nic wspolnego z tym jak podlaczysz interfejs do lapa czy przez USB czy przez COM nie ma znaczenia COM wystepuje w starszych lapach w nowych nie montuja juz tego wejscia dlatego jest koncowka USB
Ascyk36

[ALL] Interfejs diagnostyczny VAG

Post autor: Ascyk36 »

mam takie pytanie malutkie :) wiecie gdzie ukryli złącze do diagnostyki w tolku 2.0 16v 96r? bo pod zaslepką koło włącznika świateł nie ma i teraz nie wiem gdzie tego szukać. patrzałem przy skrzynce bezpieczników to tylko tam zwisają takie dwa luźne kabelki kazdy kabelek w kostce ma możliwość połączenia kostki z dwoma pinami(chyba dobrze pisze) :-)
Awatar użytkownika
szparagb
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:55

[ALL] Interfejs diagnostyczny VAG

Post autor: szparagb »

Zdejmij mieszek oraz plastykową ramkę okalającą gałkę zmiany biegów. Pod nią powinno być złącze diagnostyczne - u mnie jest w tym miejscu.
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[ALL] Interfejs diagnostyczny VAG

Post autor: dziubek6 »

Odświeżę troche temat, chcę kupić kabelek do diagnozy i zastanawiam się nad takim będzie OK? http://allegro.pl/commander-vag-k-can-p ... 83992.html
1.9 AHF
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[ALL] Interfejs diagnostyczny VAG

Post autor: siwy_a1 »

dziubek6 kabel może i byłby ok, ale do toledo 1M nie potrzebujesz kabla z szyną CAN ;-)
siwy_a1
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[ALL] Interfejs diagnostyczny VAG

Post autor: dziubek6 »

siwy_a1 pisze:dziubek6 kabel może i byłby ok, ale do toledo 1M nie potrzebujesz kabla z szyną CAN ;-)


wiem, ale kolejne auto będzie nadal z grupy vag, więc jak mogę coś kupić za jednym razem .... , choć pewnie zawsze będzie nowszy kabelek i nowe możliwości
Wszystko to samo zrobię KKL jak i K+CAN? Chodzi o tolka II
1.9 AHF
ODPOWIEDZ