[1M] Zamek drzwi

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Zamek drzwi

Post autor: siwy_a1 »

Też tak myślę ;-)
siwy_a1
Awatar użytkownika
wojtekm
Forumowicz
Posty: 937
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:54

[1M] Zamek drzwi

Post autor: wojtekm »

Heh mnie też czeka wymiana zamka bo mam ten sam problem...
agamiarz

[1M] Zamek drzwi

Post autor: agamiarz »

Witam. A ja zupełnie z innej beczki.
Mam problem ze śrubami mocującymi kasetkę zamka. Mianowicie tam są śruby Torx'y i z jednej strony nie miałem zaślepki i jest ona zardzewiała i za cholerę nie chce się odkręcić a z drugiej jest zaślepka ale mimo wszystko przy odkręcaniu to "oczko" w śrubie się wyrobiło i gdy kręcę to się ślizga :-/ . Macie jakieś pomysły co z tym zrobić żeby można było to spokojnie odkręcać? myślałem żeby zalać klej do tego oczka włożyć śrubokręt i poczekać aż to wszystko zastygnie i wtedy próbować. Co mi możenie poradzić innego. Nie wiem jak się dobrać do tego.

Następnym razem znajdź odpowiedni temat i dopisz się do niego zamiast pisać gdzie popadnie.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2011, 00:24 przez agamiarz, łącznie zmieniany 1 raz.
mcsurf
Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 23 kwie 2010, 01:07

[1M] Zamek drzwi

Post autor: mcsurf »

miałem tak w innym samochodzie, pozostał mi odrdzewiacz i klucz pneumatyczny..
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM, 2000r
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Szymek08 »

Kolego ja miałem podobny problem tyle że ze śrubami mocującymi rygiel od zamka. Też mi się oczko w śrubie wyrobiło bo to jest śruba spline i klucz do niej powinien mieć 12 wypustek a torx ma tylko 6. Po wielu próbach jedynym odpowiednim i zarazem działającym sposobem okazał się sprawdzony młotek i płaski śrubokręt - taki z miejscem na płaski klucz żeby go obrócić. Bierzesz płaski śrubokręt troszkę szerszy niż oczko w śrubie i najprościej mówiąc wbijasz go w śrubę a potem bierzesz klucz na ten śrubokręt i nie ma bata musi puścić (a do tego trochę WD40)
mcsurf
Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 23 kwie 2010, 01:07

[1M] Zamek drzwi

Post autor: mcsurf »

pozbycie się rudej która zagościła pod listwą kryjącą na dachu..
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM, 2000r
agamiarz

[1M] Zamek drzwi

Post autor: agamiarz »

Też myślałem z tym młotkiem i śrubokrętem i tak chyba trzeba będzie zrobić faktycznie bo musze to wkońcu odkręcić dziadostwo
Awatar użytkownika
wojtekm
Forumowicz
Posty: 937
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:54

[1M] Zamek drzwi

Post autor: wojtekm »

Czy taki zamek bedzie pasowac do tolka??? bo mi nie zamyka centralka od kierowcy


http://moto.allegro.pl/zamek-drzwi-vw-p ... 83656.html

???
agamiarz

[1M] Zamek drzwi

Post autor: agamiarz »

Ja tez dołączam sie do pytania. U mnie okazało sie,że dlatego nie wykrywało otwartych drzwi i centralka nie zamykała drzwi kierowcy od środka jak siedziałem bo płytka, która jest w środku zamka była cała "skisła". Polutowałem wszystkie połączenia itd ale czuje ze nie starczy to na lata i trzeba nowy zamek zakupić
Awatar użytkownika
kado7
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 sty 2011, 20:22

[1M] Zamek drzwi

Post autor: kado7 »

Ja kupiłem taki: http://allegro.pl/vw-passat-b5-golf-iv- ... 50033.html i hula aż miło. Działa oświetlenie drzwi i wnętrza po otwarciu. Zamek zamyka i otwiera tak z kluczyka jak i z pilota. Ja dodatkowo przed wymianą, nowy zamek uszczelniłem silikonem na krawędziach plastikowej obudowy, żeby wilgoć nie dostała się do płytki z krańcówkami 8-)
kado7
ODPOWIEDZ