[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
mariusz1987pl
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 14 gru 2011, 23:51

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: mariusz1987pl »

witam panowie co moze byc powodem wysokiego spalania w moim toledo rocznik 99 silnik 1.9 tdi 110 koni ahf pali powyzej 7 i nie schodzi ponizej ;/ bede teraz tankowac pelen bak i sprawdze ile bedzie srednia ale pali za duzo ;/ po jakim czasie wam sie silnik nagrzewa do 90 stopni ?? bo ja musze przejechac ze 10 km to normlana sprawa ??
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: szymekgd »

Mi w ok.0st. auto rozgrzewa sie w cyklu miejskim po 8-10km,w zaleznosci od ustawionego ogrzewania, a palilo do 7l, w zeszlym miesiacu spalilo 7,6l i niedlugo sprawdze czy sie to powtorzy <zygi>
mariusz1987pl
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 14 gru 2011, 23:51

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: mariusz1987pl »

a ciagle ci tak pali ??
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: Sony »

Kolega szymekgd zmieniał felunek/opony i od tej pory spalanie się zwiększyło o ile dobrze pamiętam :P

mariusz1987pl, a filtr paliwa i powietrza wymieniałeś ?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: szymekgd »

Sony, tak, ale zmiana polegala tylko na zalozeniu szerszych felg ;) Do tego silnik zaczal glosniej pracowac, w tym tygodniu tankuje wiec sprawdze czy nastapila poprawa.
mariusz1987pl, co rozumiesz przez "ciagle"? Latem na tej samej trasie pali mi do 6l, na trasie, przy "energicznej" jezdzie schodzi do ok.5l, tak jak radzi Sony sprawdz filtr powietrza, paliwa raczej nie ma znaczenia na spalanie.
mariusz1987pl
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 14 gru 2011, 23:51

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: mariusz1987pl »

zmienialem filtry wszystkie i olej w silniku ... , to jest nie mozliwe ta kreska idzie w oczach z baku ponizej 7 litrow nie schodze a nie szaleje z obrotami i nie jezdze na najnizszych biegach ;/
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: Sony »

mariusz1987pl pisze:po jakim czasie wam sie silnik nagrzewa do 90 stopni ?? bo ja musze przejechac ze 10 km to normlana sprawa ??
Wracałem dzisiaj późną nocą do domu przy -11 stopniach. Silnik osiągnął temp. roboczą po 8-9km. Przy zaślepionym EGRze uważam to za dobry wynik :)

zmienialem filtry wszystkie i olej w silniku ... , to jest nie mozliwe ta kreska idzie w oczach z baku ponizej 7 litrow nie schodze a nie szaleje z obrotami i nie jezdze na najnizszych biegach ;/
Podepnij auto pod komputer. Może przepływka nie domaga i stąd zwiększone spalanie lub coś nie halo z czujnikiem temperatury ? Sprawdź jakie błędy Ci wypluje.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: szymekgd »

mariusz1987pl, ogrzewanie jest?Sprawdz weze przy chlodnicy,moze termostat puszcza.
mariusz1987pl
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 14 gru 2011, 23:51

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: mariusz1987pl »

mi dopiero dzisaj silnik zaczol wkazywac ze idzie od 60 stopni zwyrz po przejechaniu 12 kilometrow a nie bylo dzisaj minusowej temperatury a dwoch mechanikow mowilo ze jest uszkodzona a auto stalo i mowili ze jest uszkodzona a jeden ze jest oki i ze nie sprawdza sie jej podpinajac do komputera z samochodem co stoji w miejscu oraz to ze sprawdza sie to podczas jazdy wiec ja juz nie wiem czy jest dobra czy nie , oraz czytalem ze jezeli przeplywka jest uszkodzona to zle dawkuje i daje mniej paliwa wiec nie powino to chyba byc odpowiedzialne za nadmierne spalanie prawda ?? tylko moze o tego mula czasami :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: szymekgd »

mariusz1987pl, reasumujac, na poczatek do sprawdzenia masz podwojny czujnik temp. G62 i termostat, nie wymaga to duzych umiejetnosci...
ODPOWIEDZ