[ALL] Oleje i filtry

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
lukasz Jurek
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 01 gru 2008, 20:48
Kontakt:

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: lukasz Jurek »

Jaki zalać?DORADZCIE! 127000km ;-)
luki
SMILE
Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: 25 maja 2008, 16:54
Kontakt:

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: SMILE »

Jak nie bierze,to lej go dalej. Jak bierze to 10w40 castrol magnatec.

p.s.
nie panikujmy tak z tym olejem, wymieniajmy terminowo a napewno nic sie nie bedzie działo z silnikiem. Jest innych "1001 rzeczy", ktore mogą sie spierdol... w naszych autach.
Awatar użytkownika
Pablo_0043
Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: 30 wrz 2008, 20:07
Kontakt:

filtr pyłkowy w toledo 1l

Post autor: Pablo_0043 »

Czesc...moze to zabrzmi troche dziwnie ale mam pytanie: Czy w Toledo 1L jest takie cos jak filtr pyłkowy??..Jesli jest to gdzie on sie znajduje...Bo kiedys szukalem to nie moglem znalesc...I nie wiem czy wogole w 1L bylo cos takiego...
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: CYRULIK »

sa ale nie zawsze, jak jest to w podszybiu od strony pasazera
jak byś chciał zainstalowac to potrzebujesz adapter(od golfa II) zamiast tej seryjnej kratki,
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: DENEBO »

Powiem wam krótko....do Toledo1L pasuje kupa klamotów z Pasata 88-93 więc warto tym się kierować....Co prawda to prawda że również wiele części jest taka sama co golf

Rys 1 - Pozycja 32 - opcjonalna zamiast kratki...
Rys 2 - Pozycja 45 - nie produkowana część...

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: CYRULIK »

ja do siebie zakładałem w lato z golfa 2 i pasi idealnie, co do passata nie wiem
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: DENEBO »

CYRULIK pisze:ja do siebie zakładałem w lato z golfa 2 i pasi idealnie, co do passata nie wiem


CYRULIK zbóju :-D :-D :-D spójrz na drugą fotkę którą wkleiłem z ETKI !!! :roll: :roll:

Tam są dane z VW GOLF z roku 1992 :!: :!: :!:

Pozdro...
Ostatnio zmieniony 02 sty 2009, 23:15 przez Sensis [Crawler], łącznie zmieniany 1 raz.
SAGAL

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: SAGAL »

gdzie dokdnie ten filtr pykowy sie znajduje i czy to chodzi o filtr powietrza czy tez o cos innego bo nic nie kumam z rysunkow
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: DENEBO »

SAGAL pisze:gdzie dokdnie ten filtr pykowy sie znajduje i czy to chodzi o filtr powietrza czy tez o cos innego bo nic nie kumam z rysunkow


Filtr przeciwpyłkowy inaczej kabinowy znajduje się na podszybiu / komora silnika od strony
pasażera ...

Oto zamienniki w/w filtra

MS 6121 ALCO FILTER
MC 1242 CLEAN FILTER
TSP 0325022 DELPHI
K 1059 FILTRON
E1942LI HENGST FILTER
LA 19 KNECHT
CU 2038 MANN-FILTER
MP 028 MICRONAIR
AH 135 PURFLUX
C 28903 PUROLATOR
29012 TEHO
191 819 638 VW

A filtr powietrza w Toledziakach znajduje się w komorze silnika przy lewym reflektorze


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 sty 2009, 23:22 przez Sensis [Crawler], łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: CYRULIK »

DENEBO pisze:CYRULIK zbóju spójrz na drugą fotkę którą wkleiłem z ETKI !!!


aaaaaa zastosowałeś zmyłe :P , u mnie jest ten wkład do filtra płaski a ten jakiś wypukły i to mnie zmyliło :P
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
ODPOWIEDZ