[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: kornat »

Gumy na stabilizator bierz tylko oryginał, będziesz miał spokój. Przed montażem nowych oczyść stabilizator tam gdzie są gumy z rdzy. Co do tulejek to lemforder.
Awatar użytkownika
Wrobel
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Wrobel »

Koła chodzą mi przód, tył - kierownica ma lekkie luzy, ciężej się kreci, jakoś dziwnie się prowadzi po prostu :P
Wydaje mi się że tył jeździ, przy 160 samochód nie trzyma się twardo na asfalcie tylko 'skacze, jest niestabilny - strach jechać :-D)
Całe zawieszenie do wymiany? Co konkretnie (jeżeli ktoś jest w stanie zdiagnozować) - w najbliższych dniach będę jechał na szarpaki.
Z przodu wymieniłem tuleje to koła już tak nie chodzą - przód tył, ale dalej czuje że coś nie tak. Wahacze OK.

Dodam jeszcze, bo może to jest istotne - z przodu opony są bardzo słabe, do wymiany.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: marek_igor »

Wrobel, a jak mają się amortyzatory?
Awatar użytkownika
Wrobel
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2012, 13:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Wrobel »

marek_igor, jak najlepiej sprawdzić czy są ok (tak samemu - ponaciskać z przodu i z tyłu i zobaczyć czy mocno się wginają?)? W najbliższych dniach będę jechał na te szarpaki to może tam dadzą mi wydruk i się okażę...
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: marek_igor »

na stacji diagnostycznej za 20zł sprawdzą amory, a naciskając to możesz cokolwiek zauważyć jak oba by były padnięte... a czy mają 20% czy 50% to sprawdzisz jedynie na trzepakach...
Na oko można popatrzeć czy żaden nie jest mokry od oleju, bo jeśli się wylał to do wyrzucenia
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: bartekmk »

no wlasnie z tymi trzepakami tez jest lipa. na pomiar wplywa cisnienie w oponach, profil opony inny od standardowego, jak masz runflaty tez pokazuje inaczej, to czy masz amory gazowe, czy gazowo-olejowe.. niby to wszystko powinno byc uwzglednione w pomiarze ale nie zawsze wynik jest zgodny z prawda.
guciek91
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:23

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: guciek91 »

Dzieki @Sony & @kornat, może uda mi się w ASO załatwić te orginalne tuleje bo ciężko jak ostatnio pytałem jakiś zdezorientowany był tam pracownik. A co do tuleji wahacza zamówię te LEMFORDERA tylko powiedzcie mi do czego służą te blaszki/tulejki metalowe w zestawie FEBI ktorych nie ma w zestawie LEMFORDERA?
Była Nexia 1.5 8V 75KM ;)
Było Toledo 1L 2.0 8V 115KM automat !
Jest Toledo 1M 1.9 TDi 110KM :)
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: siwy_a1 »

guciek91 robią dwa rodzaje tych tulei. Jedne mają mniejszą średnicę otworu wewnętrznego i przechodzi przez niego tylko śruba montująca wahacz. Drugie mają większą średnicę tego otwory i wtedy wkłada się jeszcze te tulejki rozprężne i dopiero wkłada się śrubę. Ja osobiście wziąłem te bez tulejek ;-)
siwy_a1
guciek91
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:23

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: guciek91 »

@siwy_a1 dzięki za podpowiedź tak zrobię zamówię LEMFORDERA, a powiedzie mi jeszcze ma ktoś nr tych tulej stablizatora wraz z blaszkami (te z grabem co maja być) bo w ASO byłem i nic nie kumaja o co mi chodzi.
Była Nexia 1.5 8V 75KM ;)
Było Toledo 1L 2.0 8V 115KM automat !
Jest Toledo 1M 1.9 TDi 110KM :)
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: kornat »

guciek91, ta blaszka to 1J0 411 336 D (opaska) a guma 1J0 411 314 T (jest to na stabilizator 21mm) Sprawdź jaki masz nawet po kodzie na wlepce w bagażniku. Jak będzie 0AL to masz 21mm.
ODPOWIEDZ