[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: tony »

malark pisze:15litrów poszło sie palic.

ten silnik nawet jadąc ciągle 180 km/h przez te 70km normalnie tyle by nie spalił.
brata 2,8 V6 quattro paliło mniej po mieście...
auto do mechanika albo do handlu :lol:
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: szymekgd »

Pewnie na handel, slyszalem o podobnym przypadku...
malark
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 15 maja 2011, 14:36

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: malark »

szymekgd pisze:Pewnie na handel, slyszalem o podobnym przypadku...

I co było????
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: szymekgd »

malark, mechanik i aso nie doszlo do tego, po bojach powiedzieli: "ten typ tak ma" i gosc go sprzedal...
mariusz88
Forumowicz
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2011, 22:01
Auto: 1M
Model: 2.3 v5 aqn
Skąd?: zambrów

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: mariusz88 »

cykl mieszany, podlałem na max do pierwszego odbicia, zrobiłem 170km i znowu na max, pistolet odbił przy ~16,5litra także spalanie wyszło 9,7/100 km wg komputera 9,3 także myślę że to bardzo fajny wynik jak na silnik 2,3, pomiar na odcinku Zambrów-Białystok ok 60 km w jedną stronę czyli 120km liczmy trasy(prędkości do 120-130 przy wyprzedzaniu, średnio 100km/h na tempomacie) reszta po Białymstoku i Zambrowie, dodam że tankowanie na tej samej stacji przy tym samym dystrybutorze, ceny nie zmieniły się od wczoraj ;)
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: jonson22 »

Ja dziś zajechałem na parking tesco by trochę pojeździć zrobiłem 5.5km po nim i spaliłem 3,5L jeśli utrzymał bym taki styl jazdy przez 100km wyszło by mi w granicach :shock: 64L :shock:
mariusz88
Forumowicz
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2011, 22:01
Auto: 1M
Model: 2.3 v5 aqn
Skąd?: zambrów

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: mariusz88 »

wynik osiągnięty na trasie -> Zambrów Ostrołęka, Ostrołęka-Zambrów; Zambrów-Białystok, Białystok-Zambrów czyli jakieś 280 km po trasie z prędkością 110 na tempomacie reszta km czyli 392-280= 112km<- po Zambrowie i okolicy, trochę po Białymstoku i Ostrołęce, także wynik jak najbardziej zadowalający;) 8l przy tym silniku, w życiu bym nie pomyślał :D (jazda na spokojnie bez raptownych manewrów, raczej przemyślane wyprzedzanie z wykorzystaniem pędu rozpędzonego auta do wyprzedzania a nie rwanie od 0 ;) ) dopóki nie pojeździłem po mieście średnią pokazywał 7,9, średnia prędkość którą pokazywał po przejechaniu tych 390km w granicach 66km/h :D, wszystkie wskazania wyzerowane przy tankowaniu do pełna, wyniki na odcinku 392,3km tak jak wskazuje licznik
Obrazek
Marios
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2012, 21:22

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: Marios »

Malark, nie wiem, czy jeszcze śledzisz temat. Nie wiem jak dokładnie jest w benzynie, ale w disel'u mam tak, że są dwa czujniki temperatury płynu chcłodzącego - jeden do wskaźnika, drugi do sterownika silnika (ze schematu, którego dysponuję dla 1,6 wynika, że dla beznyzny jest tak samo). Sprawdzałeś, czy ten czujnik dla ssterownika silnika pokazuje rzeczywistą wartość temperatury (można to zrobić za pomocą VAG'a)? Ja też miałem taki wiejski tuning zrobiony przy kostce od pompy wtryskowej(który oszukiwał właśnie ten czujnik). Miałem takiego box'a, który oszukiwał czujnik temperatury. Samochodzik chodził jak rakieta, ale wiadomo - spalnie. Poszukaj może czegoś takiego u siebie. Sprawdź, czy gdzieś na kablach nie wisi taka kostka wielkości pudełka od zapałek. Jak znajdziesz coś takiego to na pewno poznasz, że to nie fabryczne.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: szymekgd »

Marios, to jeszcze pokaz gdzie malark ma szukac u siebie pompy wtryskowej ;)
Marios
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2012, 21:22

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: Marios »

Szymekgd teraz Ty nie czytasz moich postów ze zrozumieniem ;-). Ja nigdzie nie piszę, że benzyna ma pompę wtryskową. Opisuję jedynie, że ja miałem taki problem w swoim diesl'u. Nie napisałem przecież: "Ty też szukaj takiego box'a przy pompie". Pisałem o swoim diesl'u tylko daltego, że przecież, jeżeli chodzi o temperaturę to disel i benzyna działają na takiej samej zasadzie - niższa temperatura = wyższe spalanie. A jak wiadaomo czujnik temperatury można łatwo oszukać.
ODPOWIEDZ