[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EMERTON12
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2012, 19:52

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: EMERTON12 »

Witam forumowiczów moje pytanie to zamykam zamki włącza się alarm przez otwarte okno macham ręką w środku włącza sie alarm ale bez sygnału tylko światła awaryjne migają co to może być koledzy ? :roll:
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

EMERTON12, ja tu widzę dwa wyjścia.

1. Masz coś nie halo z syreną.
2. Masz wyłączony sygnał dźwiękowy, który można pewno włączyć przy pomocy VAGa.
Awatar użytkownika
wojtek1
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 21 lis 2009, 22:09

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: wojtek1 »

Witam ! wczoraj pojawił się problem z lewymi tylnymi drzwiami, a mianowicie otwieram auto z pilota wszystkie drzwi otwarte oprócz opisywanych. Zdemontowałem tapicerkę z drzwi szybkie luknięcie na przewody i co?? jeden przewód złamany. Naprawiłem przewód ale zamek dalej nie działa. oświetlenie chodzi. Co może być przyczyną ??? Czyżby zamek mówił pa pa???
TOLEDO jest THE BEST !!!
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: powe88 »

podłącz się zobacz w moduł komfortu czy jest błąd będziesz wiedział na czym stoisz, usuń i zobacz czy wróci. może być że napięcie poszło na zamek..i może być po nim.
Potek
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2012, 22:37

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Potek »

Panowie mam również podobny problem z tylnymi lewymi drzwiami !
Tylko u mnie otwierają się i zamykają w tym, że nie ryglują podwójnie tylko na raz.
I przy zamykaniu nie ma sygnalizacji kierunkowskazami, a natomiast przy otwieraniu Ona jest.
Doszedłem również do tego by zaryglowało tylne drzwi podwójnie i mrugnęły kierunkowskazy muszę dodatkowo jeszcze pilotem dwa razy zamknąć.
I dzisiaj odpiąłem kostkę w drzwiach i ja ponownie podłączyłem to za pierwszym razem pięknie wszystko zamknęło ! Ale po otwarciu nadal to samo.
Więc wziąłem się za sprawdzenie kabelków i na 3 była izolacja delikatnie pęknięta więc na nowo zaizolowałem, ale to nic nie pomogło.
A za każdym razem nie będę odpinał i podpinał kostki w drzwiach by poprawnie zamknęło za pierwszym razem.

Może maił ktoś coś podobnego i pomoże ?
Bo mnie denerwuje jak coś nie działa poprawnie, a problem pojawił sie dopiero w ubiegłym tygodniu wcześniej wszystko chulało jak ta lala :roll:
przemasi

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: przemasi »

Jak otworzyć zaryglowane drzwi z tyłu? Centralny otwiera wszystko, poza tylnymi prawymi drzwiami. CO gorsza, nie mogę tego otworzyć. Zamek cały czas jest zamknięty. Próba otwierania od środka klamką oraz próba wyciągania rygla spełzły na niczym. Chciałem to naprawić, ale nie mogę drzwi otworzyć, żeby to rozebrać.
Awatar użytkownika
strazak
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 21 gru 2008, 18:56
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgorzelec

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: strazak »

przemasi pisze:Jak otworzyć zaryglowane drzwi z tyłu? Centralny otwiera wszystko, poza tylnymi prawymi drzwiami. CO gorsza, nie mogę tego otworzyć. Zamek cały czas jest zamknięty. Próba otwierania od środka klamką oraz próba wyciągania rygla spełzły na niczym. Chciałem to naprawić, ale nie mogę drzwi otworzyć, żeby to rozebrać.


przerabiałem podobny przypadek w ibizie 2002 r.to samo było lewe tylne drzwi nie chciały się otworzyć i skończyło się na wymianie zamka,a żeby to zrobić trzeba było od środka rozebrać tapicerkę i zamek odryglować ręcznie,póżniej rozkrecić go i włożyć nowy (sprawny) ;-)
STRAŻAK Z POWOŁANIA!!! FOTOGRAFIA Z PASJII !!!
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: dropsik9977 »

mam pytanie odnosnie dziwnego dzialania centrala... (tylne lewe drzwi - kierowcy)
a mianowicie wczoraj central mi dziala normanie dzisiaj wchodze do auta tam troche porobic i nagle patrze wszsytkie drzwi sie zamknely a lewe tylne nie ;/
no i oczywiscie jesli otworzylem no to alaram zaczal wyc...

auto zamykam i otwieram niestety przez bagaznik bo cos mam z pilotem a nei wiem co bo wlozylem baterie i nie dziala ;/
robilem to programowanie i tez nie sie nie dzialo nic nie mrugalo ani nic ;/
a ogolnie w kluczyku pali mi sie caly czas lampka a nie powinno takze nie wiem co jest grane

[ Dodano: 2012-12-30, 22:59 ]
co do bledow na kompie nic mi nie wyskoczylo nic kompletnie nic
wyskoczyly bledy silnika jakies tam drobnostki

ale o centralnym nic :(
Domelek
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 26 lis 2010, 17:30

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Domelek »

Witam wszystkich,mam do was pytanie,a mianowicie chodzi mi o przednie lewe drzwi. Zerwała mi się linka,kupiłem nową i założyłem po złożeniu wszystkiego do kupy drzwi się pięknie otwierają za równo z zewnątrz i wewnątrz.Ale pojawił się pewien problem,jak zamknę drzwi centralnym to zamykają się wszystkie oprócz kierowcy,tak samo jest jak zamykam z kluczyka. Jak próbowałem wcisnąć ten rygielek to nie mogę tak jakby coś go blokowało.Czy coś źle złożyłem? dodam że nie rozbierałem zamka tylko tak linkę zaczepiłem. Wszystko inne działa szyby,lusterka,lampki tylko te drzwi nie. Z góry dziękuje za odp.
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: DzieX »

Na otwartych drzwiach nie da się go wcisnąć. Spróbuj na zamkniętych. Nie odpiąłeś przypadkiem wiązki od zamka?
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
ODPOWIEDZ