[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: spec »

Mają normalnie 55W i żaden policjant się nie połapie że nie mają homologacji. W lampie świecą na biało a nie na niebiesko. Jeszcze lepszy kolor mają Osram cool blue hyper.
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Radziu »

seeker84 pisze:
Not for use on public roads. Not for use in Europe. For closed circuits only!"

Albo mój angielski szwankuje, albo one nie są dopuszczone do użytkowania w Europie...


seeker84 pisze:Radziu.. lepiej je zdejmij i załóż legalne...żeby sie niebiescy nie czepiali.



Myślisz, że niebiescy o tym wiedzą? 99,99% że nie wiedzą.

misiekbig pisze:Podejrzewam że maja 100W, w poprzednim aucie miałem z tej firmy własnie setki

100W też są. Te które ja mam mają 55W


spec pisze:Mają normalnie 55W i żaden policjant się nie połapie że nie mają homologacji. W lampie świecą na biało a nie na niebiesko. Jeszcze lepszy kolor mają Osram cool blue hyper.

Święcą naprawdę na biało. Miałem OSRAMY cool blue, night breaker i całą gamę Philipsów białych i niebieskich z założenia - nie ma porównania. Najbardziej cieszy fakt, że w deszczu na NARVAch widać jak najbardziej poprawnie, w sumie odkąd je założyłem to leje non-stop, może gdy padało nie będzie widoczność będzie jeszcze lepsza. Co najważniejsze podobno nie przepalają się po kilku miesiącach, a np osram cool blue czy night breaker to na pół roku (ok 5-7 tys km) dwa razy mi się przepalały ;/
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: remiq »

Radziu pisze:w sumie odkąd je założyłem to leje non-stop

może je zdemontuj, bo powtórzą się powodzie z 1997r.... :D

Generalnie
Danielek. pisze:Not for use on public roads. Not for use in Europe. For closed circuits only

Czyli żarówki na zamknięte imprezy i na tor. Nie polecam, bo o ile policja się nie zorientuje, to przy stłuczce (czego nie życzę), ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania. Znam taki przypadek, że ubezpieczyciel przysłał gościa, który mało co patrzał na szkody, a za to gapił się na elementy, które potencjalnie mogły nie mieć homologacji (wydech, lampy, żarówki).
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Radziu »

Sporadyczne przypadki. Nie przesadzaj. Gdyby tak było, to nikt by HIDów nie zakładał, a co dopiero o zwykłych żarówkach mówić.
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: seeker84 »

Ja staram się jeździć na żarówkach z homologacją.
Jeśli ktoś chce ryzykować jazde bez niej, jego decyzja ;)
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: spec »

Narvy mają napis na metalowej części że nie mają homologacji. Na Osramach nie ma tylko oznaczenia.
Każdy sam zdecyduje czy zakładać czy nie.
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Centek15 »

Panowie jakie żarówki polecacie H1 do 1L? Zalęzy mi, żeby były jak najbardziej białe i mocne (ale nie 100W). Słyszałem, że Osram HightBreaker plus, oraz Philips Vision "coś tam" i jakieś narvy i tungsramy. Nie mam kasy, żeby wszystkie przetestować, proszę o porady, przy których najlepiej widać drogę i w różnych warunkach.
Aktualnie mam jakieś zwykłe z tesco i widać ładnie w nocy ale podczas deszczu i lekkiej mgły jest tragedia do tego nie doświetlają tak boków. Wcześniej miałem jakieś "lepsze" żarówki (przy kupnie auta) i widać było zawsze fajnie, później po kolei sięprzepaliły i kupiłem takie byle co. Teraz chce zmienić.
Dajcie jakieś swoje doznania wobec jakiejś żarówki.
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Radziu »

spec pisze:Narvy mają napis na metalowej części że nie mają homologacji.

jak ktoś bardzo się boi, to napis o braku dopuszczenia do ruchu na drogach europy można zmyć rozpuszczalnikiem. Wieczorem wyjmę żarówkę i pokaże jak łatwo to zrobić.

Centek15 pisze:Panowie jakie żarówki polecacie H1 do 1L? Zalęzy mi, żeby były jak najbardziej białe i mocne (ale nie 100W). Słyszałem, że Osram HightBreaker plus, oraz Philips Vision "coś tam" i jakieś narvy i tungsramy. Nie mam kasy, żeby wszystkie przetestować, proszę o porady, przy których najlepiej widać drogę i w różnych warunkach.

osramy i philipsy i bial abarwa to jedna wielka bajka. do tego osramy night breaker pala sie na potege, pol roku poszly mi 2. Jeśli chcesz białą to Narva range power white, nic bardziej bialego nie znalazlem.
eko_zgonuś
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:01

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: eko_zgonuś »

napisz do nich: http://sklep.motohid.pl/
dobiorą Ci. albo do gościa lec na LC, to jego sklep.
Awatar użytkownika
kebziu
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 11 lis 2011, 21:52

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: kebziu »

no i tungsramy założone... szczerze mówiąc to spodziewałem się czegoś bardziej białego a tu kicha dalej żółto... ale za to nie moge powiedzieć bo swiecą porównywalnie do Osrama night breker.
Kebziu
Polecam RB auto Olsztyn ulica Kołobrzeska 50.
ODPOWIEDZ