[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: dropsik9977 »

DzieX pisze:VAGiem najlepiej się podłączyć.


vaga juz dawno mialem podlaczone i nic nie wyskoczylo o klimie
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

dropsik9977 pisze:vaga juz dawno mialem podlaczone i nic nie wyskoczylo o klimie


Dlatego sprawdź tryb serwisowy.
Michal
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: dropsik9977 »

szymekgd pisze:
dropsik9977 pisze:vaga juz dawno mialem podlaczone i nic nie wyskoczylo o klimie


Dlatego sprawdź tryb serwisowy.


no chyba bede musial :/
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

dropsik9977, poszukaj w googlach jak sprawdzić miernikiem presostat - czujnik ciśnienia.
Michal
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: dropsik9977 »

szymekgd pisze:dropsik9977, poszukaj w googlach jak sprawdzić miernikiem presostat - czujnik ciśnienia.


no na nacie troche tego jest i to najgorsze bo kazdy inaczej pisze ;/
Awatar użytkownika
ProFFessor
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:49

Klmiatyzacja - Problem z instalacja el.

Post autor: ProFFessor »

Witam kolegów.

Zwracam sie z prosba o pomoc gdyż juz mi rece opadaja.

Dzis udalem sie do serwisu w celu diagnostyki problemow z klima. Po nabiciu czynnikiem oraz dodaniu oleju powiedziano mi ze spreżarka jest uszkodzona. Jako ze nie maja sprezarek to pojechalem do nastepnego majstra. Podlaczyl miernik pod wtyczki i na wtyczce zasilajacej byl prad 2,6 v . Odeslal mnie z kwitkiem gdyz nie zajmuje sie elektryka i nie naprawi tego. Przed skreceniem oslony poodlaczyl jeszcze sprezarke pod akumulator na kilka sekund i podobno sprezarka ruszyla. Zadzwonilem wiec do elektryka samochodowego i ten uswiadomil mnie ze jesli mam sprezarke z sprzegielkiem to przez to podlaczenie uszkodzilem ja najpewniej.

Moj toledo jest z 2002 roku silnik ASV. jak rozpoznac jaka ma sie sprezarke nie demontujac jej i co moze byc przyczyna tak niskiego napiecia na wtyczce od sprezarki.

Dodam ze czynnik jest uzupelniony. bezpieczniki na akumulatorze tez sprawdzalem oraz te wewnatrz samochodu.


Nasteonym dziwnym objawem sa krecace sie wentylatory zaraz po wylaczeniu silnika i wyjeciu kluczykow. Kreca sie przez ok 15 min .Nie wazne czy jest +30 czy -30 na dworzu.

W VAG'u wyswietla blad

18080 Wentylator chłodnicy pierwszy bieg - przerwa
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

ProFFessor pisze:Podlaczyl miernik pod wtyczki i na wtyczce zasilajacej byl prad 2,6 v
ProFFessor pisze:Moj toledo jest z 2002 roku silnik ASV. jak rozpoznac jaka ma sie sprezarke nie demontujac jej i co moze byc przyczyna tak niskiego napiecia na wtyczce od sprezarki.
ProFFessor pisze:Nasteonym dziwnym objawem sa krecace sie wentylatory zaraz po wylaczeniu silnika i wyjeciu kluczykow. Kreca sie przez ok 15 min .Nie wazne czy jest +30 czy -30 na dworzu.
ProFFessor pisze:W VAG'u wyswietla blad

18080 Wentylator chłodnicy pierwszy bieg - przerwa
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY


Sterownik wentylatorów sprawdzony? Na forum leona jest tasiemiec o tym, na 90% niskie napięcie jest z tym związane.

ProFFessor pisze: Przed skreceniem oslony poodlaczyl jeszcze sprezarke pod akumulator na kilka sekund i podobno sprezarka ruszyla. Zadzwonilem wiec do elektryka samochodowego i ten uswiadomil mnie ze jesli mam sprezarke z sprzegielkiem to przez to podlaczenie uszkodzilem ja najpewniej.


Na mój gust gość bajki prawi, jest czynnik, podajesz napięcie sprężąrka zaczyna normalną pracę, przy wyższej temp. i dłuższym czasie pracy pewnie by wywaliło jakiś zawór bezpieczeństwa w jej korpusie.
Michal
Awatar użytkownika
ProFFessor
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:49

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: ProFFessor »

Sterownik wentylatorow kupilem na allegro. Czy dobry nie wiem. Podlaczylem i nie dziala tak samo.


Dziekuje moderatorowi za przesuniecie teamtu. Tak myslalem zeby tu napisac , ale pewnosci nie bylo.

Elelktryk pytal czy sprezarka jest nowego czy starego typu bo jelsi nowego to powinna miesc zasilanie 5 v . Przy 14 ulegnie spaleniu.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

ProFFessor pisze:Elelktryk pytal czy sprezarka jest nowego czy starego typu bo jelsi nowego to powinna miesc zasilanie 5 v . Przy 14 ulegnie spaleniu.


Ciekawe rzeczy prawi...Po co stosować dodatkowe układy obniżające napięcie żeby wysterować sprężarkę?
Michal
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: DzieX »

Nie rozumiem jak można podpiąć sprężarkę pod aku? Co to niby ma dać? przecież sprężarka nie ma żadnego silnika w sobie i jest napędzana paskiem..
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
ODPOWIEDZ