[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rafrut6
Forumowicz
Posty: 1401
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Olsztyn-LW

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: rafrut6 »

Jak nie zapala sie swiatło w środku po otwarciu drzwi to bedzie mikro. Ja wymieniałem cały zamek i było ok lub tez samo mikro wymien.Roxon a chodzi ci o ta diode w drzwiach koło grzybka??
http://www.rbauto.eu
POLECAM
:)
Było Toledo ALH 165/350NM
Było S1 -180/400 NM
Jest Toledo 2.3 AGZ 150
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Roxon40 »

Nie zaświeca się od strony kierowcy, od pozostałych drzwi tak. Wiem że coś z tym moim mikro jest nie tak ale zastanawia mnie fakt czy jest u nas w 1M też ta dioda o której pisze w linku, w tej instalacji pod izolacją ale to sobie zdejmę boczek i przy okazji sprawdzę.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: szymekgd »

Tutaj http://www.turbo-diesel.pl/zrob_to_sam/35/ jest troche informacji o zamku w 1M.
Michal
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Koszi »

U mnie po zakupie auta nie działała lampka centralna, brzeczek świateł, lampka w drzwiach po stronie kierowcy.
Naprawilem zamek po stronie kierowcy - okazały sie zimne luty. Teraz wsio działa ok.
Ale mam problem innego typu. Jak zamykam drzwi z przycisku w drzwiach tego obok opuszczania szyb po stronie kierowcy to zamykają sie wszystkie drzwi oprócz drzwi pasażera przod.
Po otwarciu tych drzwi światełko w drzwich jak i lampka centralna świeca sie.
Co moze byc przyczyna ze te jedyne drzwi nie zamykają sie i przy próbie zamknięcia wybija rygiel do góry.
Dodam jeszcze ze zamykanie z pilota jak i z kluczyka działa bez zarzutu.
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: eR »

Koszi, a przed zrobieniem zamka drzwi kierowcy z drzwiami pasażera było ok ?
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Koszi »

Już przed naprawą zamka po stronie kierowcy z drzwiami pasażera był problem ale tylko w przypadku ryglowania z przycisku na drzwiach kierowcy.
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: eR »

Koszi, wg mnie podobną robotę z "zimnymi lutami" jaką wykonałeś z zamkiem przy drzwiach kierowcy będziesz musiał zrobić po stronie pasażera. Wtedy wszystko dojdzie do normy. U mnie z drzwiami przednimi pasażera jest tak że wszystko działa jak należy ale czasami po otwarciu drzwi lampka sie nie świeci :-? ... takie już są te zamki VW. Rzadko kiedy w samochodzie, który ma około 10 lat te zamki działają bez zarzutów.
dawid_25
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2012, 10:27

Nie wyłącza się oswietlenie wnętrza.

Post autor: dawid_25 »

Witam,

W Leonie cały czas swieci się lampka oswietlenia wnętrza, co podowuje problemy z zamykaniem auta z pilota i alarmem.
Czy ktos miał może podobny problem ?
Dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

dawid_25, a jak masz ustawioną tą lampkę ? Można ją ustawić, żeby świeciła się cały czas i może tak masz ustawioną :P ? Banał, ale wolę zapytać. Chociaż z drugiej strony taka lampka nawet jeśli ją zapalimy to powinna się wyłączyć po dłuższym czasie sama w celu zaoszczędzenia akumulatora (nie pamiętam po jakim czasie)...
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: misiekbig »

Witam zakupiłem kluczyk scyzoryk do mojego tolka, próbowałem go dziś zakodować VAGiem (46 potem 10 potem kanał 1, wartość 1 zapisz i naciskam otwórz coś pika w liczniku) ale centralka nie działa z pilota :cry: VAG widzi pilota (sprawdzałem w blokach pomiarowych) ale nie chce sie zakodować. lampki wewnątrz wszystkie sie swiecą, zamki z kluczyka i z przycisku w drzwiach kierowcy działają co może być nie tak? Pomóżcie prosze.

[ Dodano: 2012-10-15, 22:06 ]
Dodam jeszcze ze nie działa mi brzęczek włączonych swiateł.

[ Dodano: 2012-10-16, 18:26 ]
Witam,
no i po sprawie, pilot działa. Wine za nie mozność zakodowania ponosiło radio a ścisle mówiąć kabelki tkóre połączyłem żeby radio grało po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. 2 minuty w Vagu i śmiga :-D :lol:
ODPOWIEDZ