[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: spec »

Sony, czyli kiepskie są zestawy TRW :/
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Sony »

spec, ja mam z tyłu tarcze i klocki do wymiany, więc nie wiem czy tak być powinno. Ciekaw jestem jak na nowym setupie będzie się zachowywał ręczny. Czy będzie skrzypienie czy nie ;)
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: koti »

spec pisze:Gdy samochód jest na ręcznym albo naciśnięty jest hamulec to przy wsiadaniu i wysiadaniu z tyłu coś skrzypi

Mam to samo nawet po wymianie klocków na nowe.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: rysiekkk1 »

Popieram, że hamulce skrzypią i nie należy się tym przejmować . A wracając do tulei tylnej belki, czytałem na ten temat po innych forach i zarówno 69 mm i 72 mm pasują do wszystkich Toledo, w belce jest zawsze otwór na 69mm z tym, że tuleje 69 mm są metalowe a te 72 są z jakiegoś tworzywa, które kurczy się podczas wciskania ich w mniejszy otwór i tak ma być, przez to tuleje siedzą sztywno i nie ma możliwości ich wypadnięcia. Tuleje 69 mm są stare, trudno dostępne i dlatego droższe, 72 mm z tworzywa w stylu plastiku są sprzedawane jako zamienniki oraz w ASO jako oryginały i pasują do każdej belki, która zawsze maj jedną średnicę otworu 69.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Szymek08 »

mi też po wymianie tyłu na tarcze brembo i klocki ferrodo jak wsiadam do Tolka a jest na ręcznym to skrzypi :-P
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: koti »

rysiekkk1, ja ostatnio przerabiałem ten temat z mechanikiem i twierdził że już raz próbował wcisnąć te tuleje 72 mm w otwór 69 i tuleja pękła. Klient się uparł to robił to na jego odpowiedzialność.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: rysiekkk1 »

koti, pół dnia o tym czytałem i jasno wynika z tego, że mają pasować, tym bardziej, że wszystkie belki mają otwory 69mm, więc po cóż by produkowali tuleje 72, do niczego by nie pasowały. Zresztą Bartek kilka postów wcześniej napisał, że miał metalowe (mają 69) a wymienił na plastikowe (mają 72) mam nadzieję, że to Twój mechanik coś nie bardzo się w tym orientuje albo w zły sposób próbował ją wprasować, jutro raczej kupię tuleje 72 mm i zobaczę.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: bartek »

nie żałować smaru, belkę w dobre imadło i wejdzie
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: rysiekkk1 »

Jako radę dla innych napiszę, że tuleje tylnej belki 72 mm pasują w belkę z otworem 69 mm. Dziś jestem po wymianie i można bez zastanowienia kupować tuleje 72 mm. Mechanik bez problemu poradził sobie z wymianą, oryginalne, stare tuleje miały 69 mm. Polecam lemfordera (ja płaciłem 57 zł za sztukę). :-)
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: bartekmk »

od wczoraj zauważyłem dziwny problem, moze po tych deszczach. nie wiem jak dzis bedzie bo jeszcze nigdzie nie jechałem. chodzi o dziwny dźwięk przy ruszaniu, a raczej popuszczaniu sprzęgła ale tylko na biegu. nie za każdym razem to jest. najlepiej slychac to jak bujam autem (tak jak przy wyjezdzaniu ze sniegu), samym sprzegłem bez gazu. takie zgrzytnięcie pół sekundowe. odgłos dobiega z przodu, na wprost kierowcy. pierwsza myśl łożysko oporowe, tylko że na jałowym tego nie ma. co to może być?
ODPOWIEDZ