[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CandyCane
Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:21

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: CandyCane »

Przeczytałem 40 stron problemów i nikt nie opisał tego co u mnie. Otóż po jeździe kluczyk wyjmuje ze stacyjki i na pilocie zaczyna migać czerwona dioda. Miga non stop. Próbuję zamknąć auto z pilota (ten na kluczyku) - w tym momencie kierunki błyskają, siłowniki w dół i odbijają od razu w górę. Auto pozostaje niezamknięte, dioda nadal miga.

Konieczne wtedy jest zamknięcie poprzez wsadzenie kluczyka w zamek. Dioda cały czas miga. Wszystkie zamki zostają zamknięte. Dioda na kluczyku gaśnie dopiero np. w domu. Nie mogę określić jeszcze czy jest to zależność czasowa czy dystans od auta.

Problem pojawia się raz, od święta.
Ciężko mi określić jakie warunki były przy poprzednich problemach z zamkiem, jednak dziś sporo wilgoci i jeśli to ma pomoc to dość długo zakręcił przy odpaleniu nim ruszyłem do domu, co też mu się zdarza raz za czas.
Zwalić ten problem na akumulator? choć jakby to się miało do tej diody :roll:
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: koti »

Dzisiaj miałem kolejny dzień walki z elektryką drzwi.
Podczas otwierana drzwi z pilota czasem nie otwierały się tylne lewe drzwi. Otwierały się po ponownym naciśnięciu przycisku w pilocie. Natomiast przy zamykaniu drzwi czasem nie uzbrajał się alarm. Trzeba było otworzyć i zamknąć drzwi. Pojawiły się również problemy z podnoszeniem i opuszczaniem szyby.
Sprawdziłem na VAG i pojawiał się błąd
01329 - Convenience System Data Bus in Emergency Mode
którego nie dało się wykasować. Troche informacji o tym błędzie znalazłem TUTAJ. Sprawdziłem wiązki drzwi i okazało się, że złamały się dwa przewody, na zgięciu pomiędzy drzwiami a słupkiem. Wymieniłem je. Szyba zaczęła działać ale problemy z zamkiem niestety pozostały.
Posprawdzałem miernikiem czy jest przepływ prądu na każdym przewodzie wiązki, od wtyczki przy słupku do wtyczki przy silniku szyby. Okazało się, że jeden przewód (czarny) raz łączy a raz nie. Nie znalazłem żadnych pęknięć przewodu, okazało się że zardzewiała metalowa wsuwka we wtyczce przy silniku drzwi. Po mocniejszym pociągnięciu przewód się urwał.
Po jego wymianie wszystko działa jak trzeba. Dało również radę wykasować błąd 01329.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
splancz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2012, 23:03

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: splancz »

Pozwolę się podpiąć pod temat.
Poprzedni właściciel mojego toledo musiał zgubić oryginalny kluczyk z pilotem i został tylko kluczyk serwisowy? tzn. taki bez pilota. Problem polega na tym, że kiedy otwieram/zamykam drzwi od strony kierowcy otwierają/zamykają sie wszystkie drzwi z wyjątkiem drzwi pasażera, jeżeli znowu robie to samo od strony pasażera to nie otwierają/zamykają się drzwi od strony kierowcy a wszystkie inne tak. Jak przytrzymam kluczyk w drzwiach kierowcy w pozycji zamykania/otwierania to obie szyby (kierowcy i pasażera) chodzą.
Ma ktoś jakiś pomysł o co może chodzić?
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Roxon40 »

Szyby mogą chodzić bo masz włączone zamykanie/otwieranie szyb z kluczyka. Tylko ciekawe czemu tylne się nie otwierają/zamykają chyba że masz z tyłu korbki.

Co do zamków to nie mam pojęcia czemu tak jest. U mnie normalnie otwierają się wszystkie.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
splancz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2012, 23:03

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: splancz »

Z tyłu niestety korbki...
Zasatnawia mnie dlaczego szyby w obu drzwiach chodzą a zamki się wzajemnie nie otwieraja.
Awatar użytkownika
ziiksd
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 19 sie 2012, 10:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Ostrołęka

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: ziiksd »

hej u mnie było tak ze moglem otwierać od kierowcy ale nie zamykać centralnego a reszta chodziła pojechałem do magika ode mnie z miasta co takie problemy naprawia lubi to , i naprawił a zrobił to tak ze odkręcił zamek z drzwi rozebrał go i jest tam płytka i styki od przewodu polutował wszystkie jeszcze raz powiedział ze w tych zamka takie cyrki sie dzieją bo luty pękają albo nie łącza dobrze , ja bym od tego zaczął i najlepiej oba tak zrobił jak to nie pomoże szukał bym dalej . I to jest nawiązanie do tego jak komuś zamek niedziela centralny i chce kupić nowy a nie oryginalny co w zime zamarza lepiej stare tak zregenerować :D
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: szymekgd »

Tutaj jest zdjecie plytki do przelutowania; http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053
Michal
splancz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2012, 23:03

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: splancz »

Dzisiaj odkryłem, że centralka zamyka tylko tak na prawdę tylną część samochodu, a mianowicie jak przekręcę kluczyk do połowy wtedy odpala się centralka i zamyka/otwiera tył + bagażnik, dopiero jak przekręce dalej kluczyk to drzwi kierowcy/pasażera otwierają/zamykają się tak jakby już manualnie po prostu z kluczyka jakby wogóle nie działały z centralnym. Dodam, że wcześniej był założony jakiś najtańszy na świecie alarm przez jakiegoś mistrza zakładania alarmów i centralka działała na wszystkie drzwi lecz niestety działy się cuda z tym alarmem więc musiałem go odłączyć a wtedy przestaly działać przednie zamki.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Roxon40 »

Widocznie przy odłączaniu dodatkowego alarmu jakieś przewody zostały nie tak podłączone.

[ Dodano: 2012-09-14, 22:11 ]
I właśnie odkryłem że u mnie brzęczyk nie działa. Wiem ze mikro mi coś tam szwankowało ale czytając informację w linku odnoszę wrażenie że oprócz mikro mogła paść mi ta niby dioda ale tu mam pytanie czy my mamy takie coś u siebie w drzwiach?? Tyle razy to rozbierałem i nie rzuciła mi się w oczy. Po za tym czy brzęczyk działa tylko przy otwarciu drzwi kierowcy czy od innych też ?? Ogólnie wiem że gong działa.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: migacz1981 »

Roxon40, A zaświeca Ci się światło w środku :?:
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
ODPOWIEDZ