Jaka turbina??

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
maciejka
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2008, 17:13
Kontakt:

Jaka turbina??

Post autor: maciejka »

Panowie, a do ARL-a jakie turbo wrzucić, wydajniejsze, najlepiej bez znacznych przeróbek i wysokich kosztów. :-D
maciejka:-)
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

Jaka turbina??

Post autor: sz.p.bartek »

maciejka pisze:Panowie, a do ARL-a jakie turbo wrzucić, wydajniejsze, najlepiej bez znacznych przeróbek i wysokich kosztów. :-D

GT22 bodajże z Merceda 2,7 cdi, tylko jest ich kilka rodzajów i trzeba odpowiednią trafić, żeby nie było mega laga.
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
soundmaniac
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:57

Jaka turbina??

Post autor: soundmaniac »

Do ASV 110KM nie podejdzie chyba turbina z ARL'a. W ASV jest turbo bez kolektora.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 19:16 przez soundmaniac, łącznie zmieniany 1 raz.
adiida

Jaka turbina??

Post autor: adiida »

Turbina się wyłącza na 4 biegu przy 120 km/h ponieważ nie cofają się łopatki zmiennej geometrii. Zapobiega to rozsadzeniu kolektora dolotowego. Spróbuj przegonić auto na autostradzie na czwartym biegu (150-160 km/h) jadąc koło 1 godziny, u mnie to pomogło.

Po 2 miesiącach od zakupu Toledo 2 110 KM AHF zaczęła wyłączać się turbina, zaczęło być coraz gorzej. Jadąc do Legnicy, do rodziny, przegoniłem go jak psa i już czwarty miesiąc mam spokój. Przekraczając 120 km/h nic się nie dzieje, całkowicie przeszło (a byłem przekonany, że zbliża się wymiana turbiny).

Kolego adiida na forum nie piszemy drukowanymi literami
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 19:20 przez adiida, łącznie zmieniany 1 raz.
koras-17
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 14 gru 2009, 19:39

Jaka turbina??

Post autor: koras-17 »

Witam
Ja wczoraj odebrałem auto z warsztatu gdzie z regenerowali mi turbinkę (mam na to papier i gwarancje). Ustawili zapłon bo źle odpalał, sprawdzili zawory i wtryski. Lecz problem jest w tym, że samochód toczy się jak muł, nie ma tego przyśpieszenia co przed naprawą. Jeśli ktoś może mi coś doradzić to bardzo bym prosił.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 19:21 przez koras-17, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzesiek998
Forumowicz
Posty: 324
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:17

Jaka turbina??

Post autor: grzesiek998 »

mam ten sam problem bo jak zawieszala mi sie turbina przed czyszczeniem zrobil mi sie kompletny mul...jestem w trakcie szukania przyczyny tego...moze przeplywomierz siadl

grzesiek998 popraw tego posta tak, aby był napisany po polsku
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 19:23 przez grzesiek998, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Jaka turbina??

Post autor: kornat »

Odepnijcie przepływomierz i się przejedzcie jeżeli będzie OK to przepływka, jak nie to ratują Was jeszcze logi dynamiczne.
scoobi
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 08 lip 2010, 20:25

Jaką turbinke zamontować? 1M

Post autor: scoobi »

Witajcie koledzy klubowicze. Chciałbym trochę podkręcić silnik, mam toledo z 2000r 1.9 tdi 110 km 1M. Moje pytanie brzmi jaka turbinę mogę zapodać?Jest ich trochę na allegro,ale nie wiem która by pasowała.Prosiłbym o dokładną nazwę jeśli można.
POZDRO WSZYSTKIM!!!
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Jaka turbina??

Post autor: bartek »

Twoja turbina spokojnie dmuchnie do 150KM, prędzej się wtryski skończą. Pytanie ile chcesz uzyskać koników?
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
scoobi
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 08 lip 2010, 20:25

Jaka turbina??

Post autor: scoobi »

Myślę tak w granicach 170km.Wtryski też mam zamiar wymienić,ale nie znam namiarów gdzie mogę kupić. :-/ Najlepiej by było przez internet,bo mieszkam za granicą.
ODPOWIEDZ